Filmowanie

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Filmowanie

Postautor: Busol » 15 paź 2008, o 23:29

Zapewne czesc z szanownych czytelnikow pamieta film o powstawaniu galaxy. Otoz chcialem przekazac ze jesli ktos ma ochote sam zrobic sobie taki filmik to istnieje taka mozliwosc.

Kolega Sybiv ktory wykonal zdjecia galaxy udostepnil mi programik ktory takie rzeczy robi. Zasada jest prosta. Włączamy komputer, i jesli mamy kamerke internetową to po zainstalowaniu malutkiego programu komputer sam robi zdjecia co 10 sekund (lub rzadziej) i zapisuje na dysk komputera.

Co trzeba miec ? - sredniej klasy komputer (windows XP SP2) który chodzi w czasie kiedy robimy fotki (np całą dobę albo 6-24), prostą kamere internetową (wystarczy 800x600) i miejsce na dysku. Jeden dzien zdjec to ok 250 MB. (w zaleznosci od rozmiaru zdjec oraz czestotliwosci cykania). Na komputerze musi byc zainstalowany .NET Framework (mozna pobrac ze stron MS)

Potem majac takie zdjecia w prosty sposob mozna zrobic film.

Tak wieć jesli ktos ma za oknem jakis krajobraz ktory wlasnie sie zmienia i chcialby to uwiecznic. I nie boi sie ze włączony komputer zwiekszy mu drastycznie rachuki za prąd a koncowy efekt na pewno to wynagrodzi to proszę o kontakt na moj adres mailowy admin(at)sedina.pl
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 16 paź 2008, o 14:51

Ja ma zmieniajacy się za oknem krajobraz .... tuż przy Malcie ;)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ...

Postautor: Busol » 16 paź 2008, o 15:56

piotr_now pisze:Ja ma zmieniajacy się za oknem krajobraz .... tuż przy Malcie ;)
Program rozpoznaje okolice i dziala tylko w Szczecine :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 22 cze 2009, o 17:56

No to ciekawe kiedy ruszy budowa Nowej kaskady albo centrum handlowego na Bramie Portowej, to też można by wtedy podejrzec postępy prac, bo jak na razie są zerowe. Program, o którym Busol wspomina przypomina mi filmik przedstawiający budowę sceny na stadionie Wembley przed koncertem Queen w 1986 roku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron