Nekropolie

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Nekropolie

Postautor: Iwonka » 27 paź 2009, o 18:39

W środę 4 listopada o godz. 17.00 w Książnicy Pomorskiej - sala Kolumnowa na parterze (wejście od ul. Podgórnej przy parkingu), odbędzie się spotkanie, na którym poznamy historię cmentarzy w Polsce. Przewidziany jest pokaz slajdów i albumu ''Nekropolie''.

http://www.cartablanca.pl/produkty/148/nekropolie-album
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 27 paź 2009, o 19:01

Piękny album z ciekawym tekstem autorstwa szczecinianina Michała Rembasa. Plus kapitalne ilustracje
Rembas2
Posty: 13
Rejestracja: 12 lip 2007, o 19:02

Postautor: Rembas2 » 3 lis 2009, o 17:11

Na wszelki wypadek przypominam, że w środę, 4 listopada w książnicy Pomorskiej opowiadać będę o naciekawszych polskich cmentarzach, również tych z Pomorza Zachodniego. W programie również pokaz "cmentarnych" slajdów. Godzina 17, tzw. Sala Kolumnowa, na
parterze (stare wejscie do Książnicy Pomorskiej od ul. Podgórnej, przy
parkingu). Serdecznie zapraszam!
Michał Rembas
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 4 lis 2009, o 19:49

No to ja byłam, bardzo mi się podobało. Widać, że Michał fascynuje się tym tematem. Ja również. Mój mąż ma już na mnie poprawkę, gdy dokądś jeździmy i natknę się na nekropolię. Wie, że wtedy na dobre utknęliśmy w jednym miejscu.
Nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile tych starych, pięknych cmentarzy jest na terenie Polski, jaka ich różnorodność. Jestem pod wrażeniem oblatania Michała w temacie.
A książkę nabyłam w EMPiKu.
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 4 lis 2009, o 19:52

Piękna podróż przez małe i duże cmentarze, przez te tętniące "życiem" i te zapomniane.
Dziękuję i szkoda tytlko, że nie wygrałem niespodzienki :cry: . Ale może nastepnym razem. :D
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 4 lis 2009, o 20:00

Tak, przy losowaniu, które było niespodziewajką, serce zabiło mocniej. Ale cena albumu jest niska - w sklepie, czyli już z marzą handlową, wynosi niecałe 60 zł. Jak na takie wydawnictwo - niewiele.
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
anubiska
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2007, o 15:52
Lokalizacja: Hökendorf
Kontakt:

Postautor: anubiska » 4 lis 2009, o 22:55

Żałuję, że być nie mogłam (cmentarze to też moja ogromna pasja, a właściwie paradoksalnie 'całe życie' :P ), ale niestety uczelnia mi serwuje zajęcia od rana do wieczora :/
Pamiętam, że 2 lata temu, po pewnej fajnej cmentarnej wycieczce, Michał obiecał że kiedyś powtórzy takową, bo wszystkich szczecińskich cmentarzy nie zwiedziliśmy, jest szansa, że obietnica będzie zrealizowana ? :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron