seans filmowy - wrazenia

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

seans filmowy - wrazenia

Postautor: keson » 26 sty 2005, o 23:03

utkwilo mi w glowie z dyskusji jedno: teoria dr. Markowskiego (mam nadzieje ze nie pomylilem nazwiska), jakoby Szczecin ostatnio dobrze rozwijal sie w sredniowieczu.
na historii sie super nie znam :oops: , ale wyszlo z tego, ze sredniowiecze dotrwalo do poczatku XX wieku ...
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 26 sty 2005, o 23:08

seans super, a w dyskusji zabraklo mi przedstawicieli władz miejskich no i trzeba tego pana od poltoragodzinnego filmu przedwojennego przypilnowac :) ktos wie o jakim filmie on mowil?


tyle na razie wiecej wrazen jutro opisze
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 26 sty 2005, o 23:32

bronx pisze:seans super, a w dyskusji zabraklo mi przedstawicieli władz miejskich ....
A co mieliby mówić. Dla mnie super iż ich nie bylo. Samw monologi (przemówienia) zajełyby 50% czasu dyskusji.
Moja opinia:
Na czterech dyskutantów na scenie dwóch nadawało się do tej roli a dwóch nie (mowa o Panach siedzących po lewej i reprezentujacych przemysł stoczniowy). Do dyskusji potrzeba osób o przeciwnych poglądach bo tylko to prowokuje widzów do zabierania głosu czego mieliśmy dowód pod koniec imprezy.
Zgadzam się z głosem z sali iż Stocznia w Szczecinie jest, ale co z tego. Chyba w Bremerhaven, jesli mnie pamięc nie mysli, 2-3 lata temu zamknięto stocznie która istniała od wojny. No i co. I nic!! Nie zaorano miasta, a w Szczecinie tak się stało i staje. Miasto to nie tylko stocznia ale przede wszystkim klasa średnia i elita: szkoły wyższe, ośrodki kulturalne, właściciele dziestątków małych i średnich firm.
Kolejna moja zgoda wiąże się z brakiem centrum miasta. Gdzie zaprowadzić znajomych? Gdzie? Gdzie można pójść na kawe i poczuć że nie jest się w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Zamościu, Warszawie, Łodzi..... Ja takiego miejsca nie znam. No może Podzamczem któremu do szczęścia brakuje tylko drutów kolczastych na płotach :(
Cecha Szczecina: brak zgody walka z kazdym: pamiętam jak będąć w 2-3 klasie podstawówki na lekcjach poza szkołą na Placu Dziecka (nie ma w nazwach ulic nazwy przedwojennej) widziałem dym nad miastem. Oczywiście rozchodzi się o Kaskadę. Dużo wody w Odrze upłyneło i nadal w tym miejscu straszy dziura w ziemi. Porażające.
Ja również mam nadzieję iż miasto ma perspektywy
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 27 sty 2005, o 00:00

Pokaz zajmujący i przejmujący. Prelegenci... opowiadali ciekawe rzeczy ale można było odczuć że mają pretensje ze "prosty, szary człowiek" nic nie zrobił i nic nie robi. Tylko niestety to oni byli i są na piedestale i oni mają "moc" a tylko biadolą i narzekają. Żeby zrobić rewolucje trzeba mieć Lenina. Kogoś komu się chce nie tylko brać w łąpe ale tez jezeli juz musi brac niech wydłubie coś dla miasta. Supermarket, czemu nie, ale niech zobowiążą się odprowadzać ułamek dochodu na rzecz konserwacji i restauracji miasta. Czy ktos o tym pomyślał? Raczej nie.
Tak czy inaczej przymierzam się na dalcze części.
Gemsis

Postautor: Gemsis » 27 sty 2005, o 00:03

Seans by³ wspania³y! Najbardziej zainteresowa³o, pochwalenie siê filem 1,5 godzinnym o Szczecinie i mam wielk± chêc go ogl±dn±c! Powodem umierania jest [--cenzura--]


Busol: Wybacz Gemsis ingerencje - ale nie dotykamy polityki - szczegolnie juz z nazwiska itp.
To Portal Milosnikow Dawnego Szczecina.
Polityki mamy do¶æ wokó³...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2005, o 00:06

Uczucia? Mieszane, mieszane...
Widok domów przy Bollwerku i zburzonego Starego miasta? Tak, na pewno.
Dyskusja? Nie, dziękuję postoję. Dziadkowie mnie osobiście znudzili. Jedynie speach Makowskiego brzmiał nieźle, nawet retorycznie.
Ja wolę nasze towarzystwo. I w końcu po to w dużej mierze tu przyszedłem. I dyskusje po. Dlatego marzy mi się spotkanie we własnym gronie, jak wtedy w Kanie. Kadet przyniósł by swoje 102 mapki, ja - swoje, i każdy to, co ma najcenniejszego. I z pewnością będzie serdecznie.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Anonim

Postautor: Anonim » 27 sty 2005, o 00:07

Dlaczego nic nie by³o o Pogoni?? Przecie¿ zawsze Szczecin s³yn±³ z rzeszy kibiców chodz±cych na mecze naszego ukochanego klubu!!! Lepsze to jest niz wodowanie...
Awatar użytkownika
Bart_ek
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2004, o 20:29
Lokalizacja: Szczecin(Kormoranów)

Postautor: Bart_ek » 27 sty 2005, o 00:12

Dla mnie super (a texty propagandy BOMBA :D "kazdy przyjaciel mojego psa moze byc moim przyjacielem" "przdisebiorstwo rozrywkowe nr.2" :lol: itd.). Sedina bardzo fajnie ulozyla wszystko w jedna calosc, pozniej drobna awaria techniczna ale naszczescie krotka.

Dyskusja moglabybyc lepiej zorganizowana (najpierw wypowiadaja sie panowie z kanapy a pozniej pytania z publicznosci), pytanie konkursowe troche przesadzone nikt nie wiedzial :!:

Odnoszac sie do wypowiedzi kolegi o nick:kadent
O ile mi wiadomo pan Bialecki niewiele ma wspolnego ze Stocznia :wink:

Zgadzam sie ze stocznia nie jest najwazniejsza ale gdyby ja zamknieto to miasto popadloby w ogromne klopoty ekonomiczne wiec nie badz taki pewniak ze jakby zamkneli stocznie jak w Bremerhaven to by to przynioslo glownie plusy, troche wyobrazni minusow jest znacznie wiecej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: seans filmowy - wrazenia

Postautor: Torney » 27 sty 2005, o 00:18

keson pisze:teoria dr. Markowskiego (mam nadzieje ze nie pomylilem nazwiska)
dr Adam Makowski - pracownik Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego.

O dyskusji lepiej nie wspominać - nie oczekiwałem rozmów o stoczni, niepiśmiennych chłopach i oryginalnych sposobach deratyzacji Berlina. Pan prowadzący imprezę to odrębna historia - od razu nabrałem chęci na przejażdżkę Sztoewrem i obejrzenie kilku fotek Mostu Drzewnego - za całość Erich (drzewny oczywiście).
Znacznie ciekawsza rozmowa w pewnym lokalu po spotkaniu, w składzie: Krasiu, spimac, Bachinstitut, Bruce i ja :wink: .
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 27 sty 2005, o 00:22

To moze jeszcze ja cos powiem: Myslalem ze to bedzie dyskusja o tym czym moglibysmy sie poszczycic, zablysnac, jakies plany na przyszlosc ,bo jak na razie to jestesmy rzeczywiscie na koncu - dziewczyna, ktora sie na ten temat wypowiadala bardzo trafnie to ujela - i tak jest w rzeczywistosci - prosze mi powiedziec jak czesto w informacjach ogolnokrajowych mowi sie o naszym miescie ? Tylko wtedy jak szczecinska policja odnosi sukces w likwidowaniu jakiegos gangu albo jak stoczniowcy zastrajkuja.. Bardzo negatywnie odebralem glos pana Lizaka - sokoro tak skrytykowal Szczecin to co on tu jeszcze robi ? Przyjechal z innego miasta do miejsca "gdzie nic nie ma i nic nie bedzie" - Tego "nic nie bedzie" to mu nie wybacze. Niech wraca tam skad przybyl i po tej jego wypowiedzi nie powinien mowic ze jest szczecinianiem. Teraz moj przedmowca napomknal o "Pogoni" - powiem ze polska pilka nozna bardzo kuleje, a do tego mecze na polskich stadionach to kojarza mi sie odrazu z pseudokibicami - przyznam sie odrazu ze nie chodze na mecze Pogoni bo wystarczy mi sam widok, specjalnych tramwajow, ktore transportuja na albo z meczu kibicow a przy nich eskortujaca na sygnale je kabaryna policyjna - wlasnie mnie ten widok odstrasza...
Ostatnio zmieniony 27 sty 2005, o 00:24 przez Yomi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 27 sty 2005, o 00:23

Wrazenia?? no nic mi sie nie wrazilo to tez i nie mam. Radze dobrze poszperac w archiwach patrona medialnego TVP3. Tam jest sporo filmow .
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 27 sty 2005, o 00:29

Co do archiwów. Rozmawialiśmy z Krasiem i JSZ o pewnej instytucji pomiedzy zajezdnia na Woj. Polskiego a dawnym POLMO.
Szkoły wyporzyczały stamtąd filmy na PO, historie itp. Mieli przede wszystkim dokumenty na szpulach. Za chiny nie pamiętam co to było, mówiliśmy na to "filmos" ale pewnie nazywało się inaczej. Moze i tam by udało sie cos wybuszowac?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: seans filmowy - wrazenia

Postautor: Busol » 27 sty 2005, o 00:33

Torney pisze:Znacznie ciekawsza rozmowa w pewnym lokalu po spotkaniu, w składzie: Krasiu, spimac, Bachinstitut, Bruce i ja :wink: .
Widzem dywersjem....
Torney - niniejszym za kare i spotykanie sie samemu prosze zalozyc nowy watek pt. Spotkanie sedina.pl nr 2 i siem zorganizowac...

Musze jakos tem dyskusjem odreagowac

Moja prosba - NIE Kana - jakos nieprzyjmnie tam i halas.
Oraz pytanie do innych (oczywiscie w nowynm watku ktory zalozy Torney) czy przy piwku w Pubie czy przy biurku w jamis cichym miejscu...
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 27 sty 2005, o 00:41

Bart_ek pisze: Odnoszac sie do wypowiedzi kolegi o nick:kadent
O ile mi wiadomo pan Bialecki niewiele ma wspolnego ze Stocznia :wink:

Zgadzam sie ze stocznia nie jest najwazniejsza ale gdyby ja zamknieto to miasto popadloby w ogromne klopoty ekonomiczne wiec nie badz taki pewniak ze jakby zamkneli stocznie jak w Bremerhaven to by to przynioslo glownie plusy, troche wyobrazni minusow jest znacznie wiecej. Pozdrawiam
Do pierwszego: zgadzam się - uogólniłem.
Do drugiego: Nie zgadzam się. Nie napisałem iż w przypadku zamknięcia byłyby same plusy. Jest pewien haczyk. Szczecin to nie tylko stocznia. Rozwój miasta tylko w jedną stronę ZAWSZE grozi zawałem w przypadku załamania rynku czy upadku danej firmy. Stocznia w Szczecinie może być i powinna być ale do jasnej anielki nie samą stocznią Szczecin żyje. Parę innych dużych firm nie z tej branży by się przydało
Nie jestem stoczniowcem to co??? Mam stąd wyjechać. Szczecin tylko dla stoczniowców???
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: seans filmowy - wrazenia

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2005, o 00:44

Busol pisze:Moja prosba - NIE Kana - jakos nieprzyjmnie tam i halas.
Oraz pytanie do innych (oczywiscie w nowynm watku ktory zalozy Torney) czy przy piwku w Pubie czy przy biurku w jamis cichym miejscu...
Może Heumarktstraße 9 - Haga (przed 1945 - Imperator). Spokój, ładne wnętrza, ideowo też pasuje jako Altstadt...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości