Spacerek po prawobrzeżu

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Spacerek po prawobrzeżu

Postautor: Aygon » 27 sty 2005, o 11:06

Przyszed mi do głowy pomysł zaproszenia chętnych na spacerek po prawobrzeżu. Przewidywany czas to oczywiście na wiosne, ale chciałem sprawdzić czy będą chętni. Można by zobaczyć szmaragdowe, co zostało za Sterna, Kriegerdenkmal w Podjuchah, Kinderheil,Sanatorium, było by widać miejsca z niektórych zagadek, a to wszystko jest położone względnie blisko siebie. A na koniec można by wysmażyć kiełbaskę.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 27 sty 2005, o 11:28

Aygon, idac za Twym ciosem nasunelo mi sie cos jeszcze - zeby raz w miesiacu zrobic spotkanie sedinowcow, ale nie przy piwku w lokalu tylko co miesiac na innej dzielnicy i ci co znaja jakiejs jej tajemnice to beda opowiadac, oprowadzajac, reszcie co gdzie bylo. To moze byc pouczjace doswiadczenie a zarazem czlowiek sie dotleni odrywajac sie od komputera :)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 sty 2005, o 11:55

Bravo !!!
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 27 sty 2005, o 12:42

Dobry pomysł, każdy ma jakąś dzielnicę którą zna najlepiej, jak tylko by się zrobiło cieplej to jestem za. Tylko trzeba by wcześniej ustalić orientacyjne terminy, bo z mojej strony zajmie troche czasu ustalenie optymalnej trasy zeby się nie przemęczyć i zmieścić się w rozsądnym czasie.Ale myśle że to dyskusja w sam raz na spotkanie nr 2.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 27 sty 2005, o 12:46

extra pomysł wchodze to, tylko zeby troche cieplej bylo zebym coreczke mogl zabrac. Mysle że dobrym pomysłem było by wczesniej zakladać nowy topic np. Wycieczka 1 tam opisac z grubsza trase spacerku wkleic kilka fotek nieistniejacych i ciekawych obiektow i mozna ruszac w trase :)

Może jak sedina.pl sie rozrosnie to cale szczcinskie rodziny beda przemierzać miasto przygladajac się obiektom zamiast latac po hipermaketeach :)
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Postautor: maciulka » 27 sty 2005, o 13:21

A ja synka... :D
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 27 sty 2005, o 16:06

Kurde, ja bym sie na to pisal, zwlaszcza Zdroje i Puszcza tylko, ze u mnie z czasem nigdy nic nie wiadomo do ostatniej chwili... Nie obiecuje ale jak bede mogl to bardzo chetnie pomoge.
www.puszczabukowa.prv.pl
Piotr22
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2005, o 15:40

Postautor: Piotr22 » 27 sty 2005, o 16:23

Super pomysl ja tez chetnie wybiore sie na taka wycieczke , tylko najlepiej w sobote lub niedziele
Awatar użytkownika
patryk
Posty: 305
Rejestracja: 31 sie 2004, o 21:16
Lokalizacja: szczecin

Postautor: patryk » 27 sty 2005, o 17:20

Ja też w to wchodze.
Dajcie znac co i jak
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 27 sty 2005, o 19:14

dobra, pomysl pomyslem, tylko jak go przeistoczyc w praktyke... Moze zrobic jakis grafik co i kiedy, pomyslec czy prowadzacy mialby byc ten kto na danej dzielnicy mieszka czy ten kto wie najwiecej , a moze po prostu prowadzacy jest z dzielnicy a reszta go wspiera (ale tak zeby kazdy mial na dana wycieczke przygotowane wiadomosci z danej dzielnicy).
Moze zrobmy liste kto na jakiej dzielnicy a pozniej ustalimy grafik. Poza tym niekoniecznie musi to byc comiesieczne spotkanie ale czesciej, mysle ze np co dwa tygodnie... Jestem pomyslodawca, ale nie kazcie mi ustalac wszystkich regul. Dorzuccie cos od siebie, co moznaby bylo w tym kierunku zrobic, na jakiej zasadziec ma dzialac
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 27 sty 2005, o 19:46

Jako stary harcerz (dh organizator) podpowiem tak, cytując za "wstępem": Na dzień X i godzinę Y proponuje się zbiórkę (dobrze opisane miejsce, nawet z mapka dojazdu) i spacerek po prawobrzeżu. Przewidywany czas: godzina do trzech (i trzeba to przewidzieć). Zobaczymy:Szmaragdowe, co zostało za Sterna, Kriegerdenkmal w Podjuchah, Kinderheil,Sanatorium, było by widać miejsca z niektórych zagadek, a to wszystko jest położone względnie blisko siebie. A na koniec można by wysmażyć kiełbaskę (gdzie? - koło groty herr G.?).
Do tak konkretnej propozycji kazdy może dodadać coś od siebie - planik, zdjecie, opis. A potem to już, kto przyjedzie, ten bedzie. Kiełbaski, chrust i zapałki przywieźć ze sobą. Jesli przyjdzie tylko dwóch - to to już jest "grupa zorganizowana"! A jeśli dwoje - jeszcze fajniej :-)
Podsumowując - podawać i konkretyzować. Podobnie "narzucone" propozycje powinny zawsze zapalić, chyba, że będzie plaskało żabami. Sugeruję dwutygodniowe wyprzedzenie "ogłoszenia". I ZAWSZE JEDEN JEST ODPOWIEDZIALNYM, GŁÓWNYM PRZEWODNIKIEM.
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 27 sty 2005, o 20:02

moja propozycja jest taka: zakladamy nowy topic pt. SPACER 1 w nim wstepnie piszemy jakia dzielnice chcemy zobaczyc, ewentualnie region (bo czasami dzielnica moze byc za duzym terenem albo konkretne obiekty. po ustaleniu tego pierwszego punktu zglaszaja sie osoby ktore cos moga ciekawego powiedziec na temat danego rejonu (im wiecej tym lepiej jak bedzie przewodnikow po okreslonej trasie, przy okazji mozna beda mogli zweryfikowac swoje wiadomosci). w tym topicu rownież mozna by wklejac stare zdjecia ciekawych obiektow z omawianej trasy i rozne ciekawostki, ktore potem podczas spaceru mozna by porownac jak to wyglada na dzien dzisiejszy. mysle ze dobrze by bylo ocenic wczesniej poziom trudnosci w przebyciu trasy, moze to byc istotne gdyz jak bedzie to trasa gdzie po miescie, przykladowo po Hakentarasse to z przyjemnoscia wezme moja mala coreczke ktora podrozuje jeszcze w wózku, a jezli teren bylby cieższy wymagal by podejscia pod jakies wzniesienie, ewentualnie nie prowadzil by po utwardzonym terenie to córki bym już nie taszczył :)
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 27 sty 2005, o 21:38

Kiełbaski to najlepiej wysmażyć na polanie widokowej na widoku nad szmaragdowym, zbudowane jaet tam teraz pole piknikowe,całkiem przyjemne przyznam, altanki,murowane miejsca pod ognisko i widok na międzyodrze. Więc całą trasę trzeba zaplanować tak żeby tam zakończyć. Poziom trudności nie jest tu najniższy, trzeba by trochę pochodzić w górę i w dół po lesie ale nie jest jakoś tragicznie, przeciętny piechór sobie poradzi, będę musiał tylko dobrze trase zoptymalizować, i osobiście przetestować. Termin zeleżny od pogody i powinno być sucho, więc wcześniej można już jakieś spacerki po mieście zorganizować. Jak ma być jeden organizator to się wpisuje żeby było oficjalnie, chociaż podejżewam że zrobimy to razem z Adamem_R jak mówsz że się piszesz bo masz dużą wiedzę i wszystkie miejsca obchodzone w puszczy na bieżąco.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 28 sty 2005, o 07:01

pragnę zauważyć że niedaleko leżą podjuchy, po kiełbasce lub przed(jak będzie się chciało) możemy obejrzeć okolice ul.Białej, szkołe i takie tam bo co nieco tam jest..........a może kiełbaski na uroczysku mosty?
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 sty 2005, o 10:53

Szperacz, ja cały czas myśle nad trasą, żeby nam tu wszystkich nie wykończyć, Podjuchy też miały być w planie, trzeba trase zoptymalizować żeby nam kilkugodzinny rajd pieszy nie wyszedł, a żeby zobaczyć możliwie dużo.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron