Spotkanie Sediniaków nr 2

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Gość

Postautor: Gość » 13 lut 2005, o 16:35

jezu ale wysz³em, nigdy na fotach nie wychodzê, wywalcie moj± fote........
szperacz
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 13 lut 2005, o 16:44

To już historia. Nie można dowolnie i bezkarnie jej modyfikować :-)
Szperacz88 ubrany jesteś, przyzwoicie wyglądasz, nie ma powodów do niepokoju. Przy okazji nie będziesz anonimowy, pomyśl, te tysiące wielbicieli na ulicy hy hy hy...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 13 lut 2005, o 20:48

Spotkanie oczywiście wspaniałe. Fantastycznie było zobaczyć szczególnie tych forumowiczów, których nie było na I spotkaniu. Jakby co za jakiś czas Busol daj znać - założę wątek o spotkaniu nr 3 :wink: .

BI wspominał troszkę o Kościele Mariackim i wyposażeniu z niego, które się zachowało.
1) Ambona (z 1709 r.) rzekomo znajduje się w kościele w Friedrichsthal koło Gartz, ale BI będąc w okolicy niestety nie znalazł tego kościoła (ma ktoś może informacje na temat jego lokalizacji?).
2) Chrzcielnica (również z 1709 r.) powinna znajdować się w kościele w Belling koło Pasewalku.
3) Pozostałe elementy sprzedano w 1795 r. Większość trafiła do Kościoła NMP w Pasewalku, gdzie dotrwały do 1861 r. Co się stało potem? Znów czekamy na ewentualne informacje.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 14 lut 2005, o 09:43

Właśnie przejrzałem zdjęcia ze spotkania. Chyba było lepsze jak pierwsze. Jaka szkoda, że nie moglem być. Ale coż, widać ,że nie skończy sie na tych dwóch-co miłe. Jedni dużo piszą inni pracują.AMF jak mawiali nasi poprzedni włodarze miasta.
Na marginesie radzę przeczytać uważnie dzisiejszy tekst w GW o grobowcu rodziny Reiss. Takich ludzi więcej, a nie mącicieli z Civitas Christiana.
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 14 lut 2005, o 09:51

spimac pisze:Na marginesie radzę przeczytać uważnie dzisiejszy tekst w GW o grobowcu rodziny Reiss. Takich ludzi więcej, a nie mącicieli z Civitas Christiana.
Tekst dostepny także u nas na stronie głównej
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 14 lut 2005, o 10:38

[quote="spimac"] Reiss.

Bardzo przepraszam. Literówka. Oczywiście chodzi o grobowiec rodziny RIESS. Jeszcze raz sorry!
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr22
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2005, o 15:40

Postautor: Piotr22 » 14 lut 2005, o 20:34

Spotkanie super , ludzie super , atmosfera super , lokal super.
Nic dodac nic ujac
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 14 lut 2005, o 21:01

Lokal był wręcz stworzony do takiego spotkania (chyba na każdym zrobił pozytywne wrażenie), atmosfera w normie. To zdjęcie lotnicze to niezwykle cenny eksponat (dobrze, że przetrwało), fotografie archiwalne też robiły wrażenie, bo wielu z nich nigdy na oczy nie widziałem (niby niepozorne zdjęcia, ale sporo mozna z nich "wyczytać" o przeszłości naszego miasta i okolic). Ogólna dyskusja za bardzo się nie udała, przynajmniej w moich oczach, no i nie przedstawiłem tego co zamierzałem tak jak bym tego chciał (na pewno także z mojej winy). Szkoda, że nie było Wojtka Banaszaka (gniotłem w kieszeni pewną ważną kartkę i nie dane mi było jej pokazanie). Niech będzie to głos jednego marudy. :) Mimo to, dobrze, że to spotkanie się odbyło i na następne też się wybieram (mam nadzieję, że wtedy wreszcie będę mógł poświęcić więcej czasu na poznawanie innych Sedinaków).
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 14 lut 2005, o 21:43

Pavlinsky napisał : "na następne też się wybieram"
no ale po co ??? żeby znów przeszkadzać innym ??????
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 14 lut 2005, o 23:08

Brawo Gryf, w koncu ktos sie odwazyl poruszyc ten temat. Nie chce byc tutaj ani osoba ktora zrobi sobie wroga na forum ani takze nie jestem przychylny takiemu zachowaniu. Chociaz od jednej osoby uslyszalem ze "nasz kolega nalezy do tzw. dzialu folkloru portalowego" to i tak powiem prawde, dopowiedzi pana Pavlinskiego mi przeszkadzaly - nie moglem sie skoncentrowac na tym co prowadzacy przedstawial. Mam propozycje, ze jezeli pan Pavlinski chce sie wygadac na spotkaniu to prosze o przygotowanie jakiejs wlasnej prezentacji niz o dopowiadanie - ja ze swojej strony zrobie wszystko co w mojej mocy aby ulatwic ta prezentacje - udostepnie laptopa a Busol pewnie z checia zalatwi rzutnik - wtedy beda wszyscy zadowoleni.
Prosze sie na mnie nie oburzac za moja wypowiedz bo nie mam zamiaru urazac tylko sygnalizuje cos co raczej nie jest za dobrze postrzegane.
Awatar użytkownika
ArkadiuszSz
Posty: 404
Rejestracja: 9 paź 2004, o 14:34
Lokalizacja: Szczecin-Altdamm

Postautor: ArkadiuszSz » 14 lut 2005, o 23:25

Witam wszystkich,

ja juz powróciłem z zimowych szusów po słowackich Tartach.
Szczerze się cieczę , iż to spotkanie "wypaliło".
Tak jak zapowiadałem - na "3" stawiam się z "karniakiem" a adminom dopowiadam,że we czwartek wysyłam płyty DVD z nagranymi programami - z Kino Polska o Szczecinie i o braciach Zaręba.

z zaśnieżonej Bydgoszczy , pozdrawiam -Arek
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 15 lut 2005, o 14:14

Nie Gryf, następnym razem nie będę przeszkadzać, bo podczas pokazu nie pisnę ani słowa (zapewne nie przepadasz za mną dlatego, że jakiś czas temu zaproponowałem referendum w sprawie przyłączenia Szczecina do Niemiec, co podobno cie makabrycznie uraziło, ale przykro mi, to ty tutaj masz jakiś problem, bo ja mogę tylko się z tego śmiać).
Yomi, chyba tak jest. Być może należę do tzw. "działu folkloru portalowego", cóż, czasem jestem za bardzo żywiołowy i chociaż lubię taką wielobarwność w połączeniu z intensywnym myśleniem, faktycznie powinienem się hamować. Masz rację, kiedy ktoś coś przedstawia innym, należy mu zapewnić odpowiedni komfort pracy. Jeśli ci przeszkadzałem, to proszę o wybaczenie, to samo kieruje do innych, którym nie pozwalałem się skoncentrować.
Moja własna prezentacja, całkiem dobry pomysł (w sumie coś takiego mi jeszcze do głowy nie przyszło), ale musiałbym to dobrze zorganizowac i mieć jakis porządny koncept, na razie niech robią to ci, którzy już wiedzą co dokładnie chcą pokazać (np. Bachinstitut, który wkłada w to dużo swojego serca i należy mu się podziw).
Yomi, ja jestem już dorosły i nie mam w zwyczaju się obrażać, tym bardziej, że tu słuszność jest po twojej stronie. Ale z drugiej strony ja naprawdę nie jestem taki straszny (może wtedy miałem zły dzień). Jeśli jesteście fascynatami Szczecina, to ja także jestem z tej bajki i wcale nie mam zamiaru "wyprowadzać się" z naszego towarzystwa, a już na pewno nie chcę być z kimkolwiek w jakimś konflikcie - przeciwnie, zależy mi na tym, żeby było OK, inaczej w ogóle nie uczestniczyłbym w tym sedinowym świecie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron