Problemy techniczne

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problemy techniczne

Postautor: Busol » 25 lut 2012, o 15:10

W piątek (24.02.2012) ok. 13:20 padliśmy ofiarą ataku, w efekcie czego portal przez pewien czas był niedostępny. Na skutek podjętych przez administrację działań przywrócono dzialanie portalu z kopii bezpieczeństwa wykonanej w nocy 23/24 lutego 2012.

W związku z tym zniknęły wszystkie wpisy na forum wprowadzone w piątek od rana. Za utrudnienia (m.in. kicika) przepraszamy jednocześnie informujemy, ze trwają pracę nad nową formuła portalu która pozwoli uniknąć takich zdarzeń
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problemy techniczne

Postautor: Busol » 1 mar 2012, o 00:01

Problem powtórzył się w dniu dzisiejszym. Mamy nadzieję, że po raz ostatni (chyba)...:|. z tego co widze to zniknłęy dwa postyna forum...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
On Line
Posty: 30
Rejestracja: 8 sie 2011, o 11:28
Lokalizacja: Roßmarktstraße

Re: Problemy techniczne

Postautor: On Line » 2 mar 2012, o 20:43

Myślę, że warto zaktualizować wersję PHPBB, ponieważ stara ma luki, a pogarsza sprawę to, iż jest to darmowy silnik, i każdy ma dostęp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problemy techniczne

Postautor: Busol » 5 mar 2012, o 09:10

On Line pisze:Myślę, że warto zaktualizować wersję PHPBB, ponieważ stara ma luki, a pogarsza sprawę to, iż jest to darmowy silnik, i każdy ma dostęp
Gdyby było to tak proste to pewnie już byśmy to zrobili.
sedina.pl korzysta z łącznika pozwalającego używac jednego loginu dla FORUM i portalu, w efekcie czego komentarze pod artykułami trafiają na forum. Niestety oprogramowanie łączące (WP-UNITED) zostało porzucone inie jest aktualizowane. W efekcie podniesienie PHBB3 spowoduje rozerwanie tego łącza i prawdopodobnie tak zostanie zrobione, jednak portal to 3 bazy danych i ogromna ilość plików na forum/portalu/galerii więc decyzję taką trzeb apoprzedzić testami i koncepcją która pozwoli na zachowanie dotychczasowego formatu przy jednoczesnej aktualizacji portalu itp.

Prace trwają - może do urodzin sie uda :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości