Muzeum w Pilichowie

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Piotr22
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2005, o 15:40

Muzeum w Pilichowie

Postautor: Piotr22 » 10 mar 2005, o 20:33

Wie ktos moze cos o muzeum na terenie ujecia wody w Pilichowie sa tam podobniez wystawione stare pompy wodne , agregaty niemieckie orginalne ( caly czas sprawne) , studzienki kanalizacyjne i wlazy , stare dokumenty i mapy . Ostatnio o tym w TV opowiadali lecz niestety nie widzialem calego materialu i nie wiem czy juz otwarte .
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 mar 2005, o 21:02

W Kurierze był wczoraj artykuł ale raczej o stronie technicznej, nic o muzeum nie pamiętam, wiem że w zakładzie uzdatniania wody pomorzany w bydynku starej studni/pompy też chcą zrobić jakieś muzeum.
Załączniki
Pilchowo.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Piotr22
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2005, o 15:40

Postautor: Piotr22 » 10 mar 2005, o 21:08

To moze wlasnie o to na pomorzanach chodzilo , ale dalbym glowe ze mowili o Pilichowie.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 10 mar 2005, o 22:07

No bo w Pilchowie jest poniemiecka stacja uzdatniania wody i ostały się podobno bardzo wiekowe maszyny. Ale czy jest jakieś muzeum tego nie wiem. Z technicznej ciekawości postaram się niebawem obadać temat.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

cron