Album rodzinny ze Szczecina

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 30 maja 2005, o 17:03

Zgadzam się z Yomasem, trzeba przycisnąć sprzedawce żeby pokazał więcej fotek, i sprawdził czy zdjecia nie są opisane przypadkiem na odwrocie i wyslal te opisy.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 30 maja 2005, o 17:08

FOTOALBUM MIT VIELEN FOTOS VON STETTIN - jak zwał tak zwał. Tak jest w opisie. Powiem szczerze, rozumiem doskonale sprzedawcę, ujął przykładowe strony albumu, bo na ebayu zdjęcia kosztują całkiem sporo. A jak się sprzedawca nie zna ze szczegołami to jak ma ująć temat? Jakby była zupełna lipa to ja myslę, że nikt na to by się nie pisał.

Ascheberg to chyba nazwa miasta tak jak Stettin. Bo ktoby chciał mieć tak na nazwisko??

Powiem szczerze ze swojego punktu widzenia: chyba warto zalicytować. W tym roku kupiłem album zatytułowany 222 Ansichstkarten aus ganze Pommern. Było to wprawdzie niecałe 200 kartek, ale to szczegół. Aukcja też była opisana bez szczegółów. Ale... przyfarciło mi i były tam zarówno kartki popularne ze Szczecina jak i okolic (1 finkenwalde,3 buchheide, wielgowo, police). Było też dużo ciekawych ujęć wiosek pomorskich. Bardzo wątpiłem w tą aukcję, a jednak spotkała mnie niespodzianka, całkiem miła.

Nie ryzykujemy wiele, nawet jakby było tam niewiele Szczecina to moż będzie coś R!

30 euro podzielić na te 1502 użytkowników to będzie niewiele na głowę :wink:
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 30 maja 2005, o 17:09

Mysle, ze jezeli mam racje to sprzedawca po prostu zignoruje taka prosbe - do konca aukcji pozostalo niewiele czasu a na pewno sie znajdzie napaleniec kto wciagnie kota w worku
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 30 maja 2005, o 17:13

napisałem do wlasciciela albumu noch ein mal. Czekam na reply, ale watpie by cos ciekawego to wnioslo, gdyz WIEKSZOSC sprzedawcow z ebaya z jakimi mialem stycznosc nie odpowiada na maile!!!
buchheide
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2004, o 07:50
Lokalizacja: Szczecin - ZAWADZKIEGO

Postautor: buchheide » 30 maja 2005, o 17:21

Kurczę, w czym problem? Jeżeli okaże się, że jest tam dużo zdjęć z Ascheberg (mała miejscowość koło Hamm), to można z powrotem wrzucić je na E-baya albo spróbować się wymienić z kimś, kogo to zainteresuje. A niech się trafi kilka nieznanych dotąd zdjęc od nas- będzie rarytas.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 30 maja 2005, o 17:27

Problem w tym, ze wczesniejsze wypowiedzi byly bardzo entuzjastyczne a pozniej moze byc wielkie rozczarowanie i dlatego uprzedzam. Oczywiscie, ze towar, jezeli nie bedzie spelniac wymogow to bedzie mozna go "pogonic dalej" - chodzilo mi wlasnie o to rozczarowanie.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 30 maja 2005, o 17:29

Busola nie ma teraz on-line, ale trzeba podjąć ostatecznie decyzję: wchodzimy czy nie? Bo jak to wygram i sam zostanę z tym to: 1 :evil: lub 2 będę sie cieszyc z super zdjęć :wink:

Bo te aukcje to w sumie odpowiedzialność, ale jak zasygnalizował Buchheide i forsuję ja - tam może być naprawdę coś ekstra, a resztę się wymieni/sprzeda/zostawi/rozda lub cokolwiek. Jeśli nikt mnie nie poprze to zalicytuję na wlasną rekę, niewiele ryzykujemy to nie licytacja zlotych serduszek...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 maja 2005, o 17:33

Ja jestem za.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 30 maja 2005, o 17:37

Skoro akcja została rozpoczeta i nie było oficjalnego odwołanie to nadal obowiazuje (jak wojna rosyjsko-japońska :D )
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 30 maja 2005, o 17:40

Ja tam ewentualnie tonącego statku nie zostawię (bohaterski czyn pewnego generala) wzorem Cuszimy 8) jest nas 1502 i koszty jakos sie zniweluje... Np płatne posty dla wybranych numerków, a pieniazki na fundusz wlasny w celu sciagania do Szczecina tego co szczecinskie... 8)
buchheide
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2004, o 07:50
Lokalizacja: Szczecin - ZAWADZKIEGO

Postautor: buchheide » 30 maja 2005, o 17:42

Za - w końcu sam wywołałem tego dżina :lol:
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 30 maja 2005, o 18:53

Niestety, album zostaje prawdopodobnie w Niemczech. Dałem za nas 31,50 euro i nie starczyło.... Schade, ale szukamy dalej.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 6182093215
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 30 maja 2005, o 19:09

Dziekuje bardzo za zaangazowanie.
tak jak napisalem w innym miejscu - aby bylo czysto i jak najlepiej dla portalu i Szczcina - najprawdopodobniej na jesieni powstanie stowarzyszenie ktorego jednym z celow bedzie ochrona wlasnie takich pamitek.
Do tego czasu pozostaja akcje ściepowe - ale jak widze mozna liczyc na amatorow stettinariow...
Jeszcze raz dziekuje...

Aha - i aby uniknac zalewu abayowych linkow prosze podpowieadac tylko najciekasze najbardziej wartosciowe...
buchheide
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2004, o 07:50
Lokalizacja: Szczecin - ZAWADZKIEGO

Postautor: buchheide » 30 maja 2005, o 19:34

Wysłałem zapytanie do osoby, która to kupiła, może coś z tego wyniknie, zobaczymy. Dam znać.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 30 maja 2005, o 21:43

Już mi sprzedawca łaskawie odpisał w zwiazku z albumem, teraz w sumie juz musztarda po obiedzie::::::

hallo ich weiss nicht wieviele fotos es sind,weil ich stettin nicht kenne,aber die besitzerin des album war aus stettin und es ist ein fotoalbum von ihren zuhause und umgebung.auf dem album steht:in der heimat und in der ferne.ich denke es sind einige. gruss 8542sabine

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

cron