ebay.de / ebay.pl

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ebay.de / ebay.pl

Postautor: Busol » 2 sie 2004, o 12:09

CZy ktoś może ma doświadczenie w zakupach na zagranicznych aukcjach internetowych. Na razie chodzi mi o niemieckiego e-baya.
Mam sposób ręczny - to znaczy swojego człowieka w niemczech który mógłby to robić i potem byśmy się wymieniali ale może ktoś zna inny sposó "bezpośredni" skoro już jesteśmy w UE - jak zapłacić jak odebrać żeby nie przepłacić...
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 2 sie 2004, o 12:31

no, paypal polakow nie chce jak na razie, takze jedynym rozsadnym rozwiazaniem wydaje sie karta kredytowa. zreszta dla sprzedajacego nie ma zadnej roznicy, bo wysyla towar dopiero do otrzymaniu kasy.
paypal polega na tym, ze sprzedajacy kase dostaje dopiero wtedy, kiedy kupujacy potwierdzi, ze otrzymal to co zamawial.

ps. mialem ci przypomniec, ze nie chcesz zbierac widokowek :lol:
buchheide
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2004, o 07:50
Lokalizacja: Szczecin - ZAWADZKIEGO

Postautor: buchheide » 24 sie 2004, o 12:07

Z e-bay'em mam już pewne doświadczenia. Najlepiej mieć oczywiście konto w Niemczech, wysłanie pieniędzy z polskiego banku do niemieckiego trwa wieczność i kosztuje fortunę. Można to obejść dwojako: pieniądze (po uzgodnieniu ze sprzedającym) wysyłamy listem poleconym (nie słyszałem, żeby kiedykolwiek zaginęły) lub zawsze można przejechać się do najbliższego niemieckiego miasteczka (typu Loecknitz) i w pierwszym lepszym banku nadać przelew. Trzeba jednak przekalkulować, czy to się opłaca - bank pobiera prowizję w wysokości paru euro. No i jeszcze jedno - koszty przesyłki. List do Polski swoimi kosztami przekracza czasem wartość przesyłki, i to nawet wielokrotnie. To też można rozwiązać. W niemieckim urzędzie poztowym można wynająć skrytkę ( w odróżnieniu od naszych pobierają jednorazowo opłatę, chyba koło 20 EUR) i po ok. 10 przesyłkach to się zwróci. Oczywiście jest to uciążliwe, ale przykład: za przesłanie książki na terenie Niemiec zapłaciłbym 3-4 EUR, za to samo do Polski zapłaciłem 9 EUR. Różnice wcale nie są takie małe.
Jeżeli ktoś ma jeszcze pytania w tym temacie lub potrzebuje pomocy, zapraszam. Najlepiej na priv, na forum zaglądam ostatnio trochę rzadziej.
Aha, jeszcze jedno. Na e-bay'u, podobnie jak na Allegro można zamówić na mail'a subskrypcję konkretnej kategorii.
Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 paź 2004, o 20:55

odgrzewam stary temat ale potrzebuję info jak polacy mogą wystawiać coś na niemieckim e-bay ?
Gość

Postautor: Gość » 17 paź 2004, o 22:14

Drogi Adminie

Najpro¶ciej zrobiæ to w dwojaki sposób:
1. Przelew bankowy z Polski - ale koszta s± do¶æ wysokie, bo p³acisz ok 20 PLN sta³ej op³aty za zlecenie oraz op³ate za czynno¶ci operacyjne banku po¶redniczacego, które nie musza wystêpowac, ale zazwyczaj wystêpuj± i przy przekazie 10-15EUR wynosza ok 30 PLN. Poza tym nikt w banku nie jest w stanie odpowiedzieæ na pytanie czy te dodatkowe koszty bêd± czy te¿ nie, od czego zale¿± 9od wielko¶ci pzrekazywanej kwoty na pewno ...)
2. Za³o¿yc konto npw Sparkassie w Niemczech i dokonywac przelewów za po¶rednictwem internetu. Jendak¿e tu nie mam ¿adnych informacji na temat jakichkolwiek kosztów. Prawdopodobnie ich nie ma, ale tego nie jestem pewien na 100%

Pozdrawiam:
piotr_now

PS
tylko by¶my miêdzy sob± siê nie licytowali, bo niepotrzebnie bêdziemy podnosic koszta inwestycji ... mo¿e po prostu uzgodniæ kto w jakim temacie siê obraca ?
Awatar użytkownika
mike102
Posty: 43
Rejestracja: 29 wrz 2004, o 20:16

Postautor: mike102 » 17 paź 2004, o 23:59

Juz od jakiegos czasu mozna sobie chyba otworzyc konto w Niemczech bez laski? Ja przy otwieraniu pokazalem chyba tylko paszport.
Przesylki najlepiej otrzymywac na wynajeta gdzies w Loeknitz skrzynke pocztowa. Ale do wiekszych nie wystarczy. Nie wiem czy we wschodnich landach pojawil sie juz wynalazek zwany Packstation (www.dhl.de/dhl?lang=de_DE&xmlFile=53008). Jesli by pozwalali szczecinianom na wyrobienie Pack-karty to problem w zasadzie rozwiazany. Jakby paczka przyszla to trzebaby sie przejechac i odebrac (powiadomienie przychodzi SMS-em i emailem).

Ciekawe jest to ze jeszcze 3 lata temu w kategorii "Setettin" na eBayu byla max 1 strona. Teraz jest i po 8.
Dodam jeszcze ze ceny wyraznie wzrosly...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 18 paź 2004, o 12:29

Dzięki za te informacje.

A rozumiem, ze brac udzial w aukcjach jako wystawiający to nie ma żadnego problemu, żeby się zarejestrować jako polski ebay user w niemczech ?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

wystawianie na ebay.pl a ebay.de

Postautor: Busol » 27 maja 2005, o 14:58

CZy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów może powiedzieć czy jest mozlwiosc wystawienia czegoś na ebay.pl tak żeby widzieli to np userzy z niemiec ? ebay.de ?

Czy jest jakaś rekacja miedzy tymi ebayami ? Co ew. trzeba zrobić ?
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 27 maja 2005, o 15:05

Na polskim ebay-u jest opcja w wyszukiwaniu że pokazuje przedmioty ze wszystkich witryn ebay-a na świecie, w drugą stronę trza sprawdzić.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 27 maja 2005, o 15:21

można wystawiać. Coć są/były problemy z wystawianiem na ebay.pl aukcji z konta zarejestrowanego w ebay.de ebay.com. Pracuja nad tym jeszcze chlopaki z serwisu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości