Mapy, plany itp

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mapy, plany itp

Postautor: Busol » 23 sie 2004, o 20:49

Sławek pisze:Wpatrzyłem się ostatnio dokładnie w pierwszy powojenny plan Szczecina z 1946 roku i zastanowiła mnie jedna rzecz ciekawe "metamorfozy" nazw ulic?(...)
Widzę, że tematu nie da się uniknąć. :x
Prosze mnie trzymać za słowo - do końca sierpnia powstanie galeria lub dział z planami i mapami... Mamy już ciekawy zbiór, ale jeśli macie jakieś warte umieszczenia proszę o kontakt (chodzi głownie o plany Szczecinaz każdego okresu (nawet powojenne - bo to też Ciekawe - np. plan z 1972 chyba któy mam - fajnei sobie popatreć na tamte metamorfozy...)

Czekam na skany - proszę posiadających i chcących siępodzielić o kontakt
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 23 sie 2004, o 22:33

pościągałem różne mapy z polskich i niemieckich stron, większość niestety nie jest o szczecinei, ale jak chcesz te mapy to włąćz się na mój nr gg: 5735640
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 sie 2004, o 08:39

szperacz88 pisze:pościągałem różne mapy z polskich i niemieckich stron, większość niestety nie jest o szczecinei, ale jak chcesz te mapy to włąćz się na mój nr gg: 5735640
Ja to tam chciałbym wszystkie, ale cobyśmy nie "umarli" od nadmiaru zdjęć, map, tematów itp. staramy się w portalu zawężać do Szczecina. Dlatego głownie o takie chodzi, ew. okolice Szczecina.
Gość

Postautor: Gość » 25 sie 2004, o 09:22

Gość

Postautor: Gość » 25 sie 2004, o 15:09

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 sie 2004, o 15:28

Anonymous pisze:http://www.landkartenarchiv.de/shellsta ... 193435.htm
Tam sa tez inne plany i mapy.
Dziękuję - aczkolwiek polecam nasze linki, bo niełatwo nas zaskoczyć.... :lol:

Zna się trochę tych stron i tą też znamy ale jeszcze raz dziękujemy...
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 25 sie 2004, o 16:22

:) ja posiadam tylko mapy szczecina z dziennika (nie wiem czy moge tu napisac nazwe, ale chyba kazdy wie o która chodzi) ale te mapy(tzn reprodukcje) posiada kazdy :)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 sie 2004, o 19:11

kulfonez pisze::) ja posiadam tylko mapy szczecina z dziennika (nie wiem czy moge tu napisac nazwe, ale chyba kazdy wie o która chodzi) ale te mapy(tzn reprodukcje) posiada kazdy :)
Tak wiemy, posiadamy w bardzo dobrej jakości. O reszcie poinformujemy w kolejnych odcinkach 8)

Dziękujemy za współpracę
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 25 sie 2004, o 21:11

Jestem posiadaczem planu miasta i informatora z 1956 roku lecz jest to materiał w formie papierowej. Nie wiem jak go przetworzyć na wersję elektroniczną A jest w informatorze trochę ciekawostek np numer telefoniczny na pogotowie ratunkowe - 09, a na pogotowie MO - 07. Plan ma 3 drobne usterki - naniesione ręką mojej babci nowe nazwy ulic. Na pl. Stalina - Odrodzenia, pl. Rokossowskiego - Lenina, ul. Rokossowskiego - Wąska.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 sie 2004, o 22:32

Piotrek pisze:Jestem posiadaczem planu miasta i informatora z 1956 roku lecz jest to materiał w formie papierowej. Nie wiem jak go przetworzyć na wersję elektroniczną A jest w informatorze trochę ciekawostek np numer telefoniczny na pogotowie ratunkowe - 09, a na pogotowie MO - 07. Plan ma 3 drobne usterki - naniesione ręką mojej babci nowe nazwy ulic. Na pl. Stalina - Odrodzenia, pl. Rokossowskiego - Lenina, ul. Rokossowskiego - Wąska.
sedina.pl zapewnia wszelką pomoc. Jedyna rzecz jakiej nam potrzeba to wola przekazani na jakiś czas "materiału"

Dlatego proszę o kontakt: arek@sedina.pl to możemy się umówić...
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 26 sie 2004, o 10:07

Mam pożyczoną od znajomych mapę Szczecina z 1932r. (którą kupili oni w... Hanowerze). Sęk w tym, że nie mam skanera :(
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 26 sie 2004, o 10:33

sacek pisze:Mam pożyczoną od znajomych mapę Szczecina z 1932r. (którą kupili oni w... Hanowerze). Sęk w tym, że nie mam skanera :(
JAk napisałem wcześniej. Nie ma żadnego problemu aby to przenieść w wirtualny świat. Jednynym w tej chwili prolemem są terminy gdyż skanujemy kilka innych rzeczy (m. in. przekazaną do zeskanowania kolekcję 800 oryginalnych pocztówek :-) ze Szczecinem) ale najlepiej w takiej sytuacji się znami skontaktować:
arek@sedina.pl
W planach razem z planami także przewodniki po mieście (mam jeden z przed wojny, który bardzo przydaje się przy namierzaniu hoteli i restauracji)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 28 sie 2004, o 21:49

Nie jest to mapa ani plan lecz wielkoformatowe zdjęcie Szczecina (współczesnego). Leży sobie na chodniku w okolicach Bramy Portowej. Równolegle do przystanku tramwajowego 7,8 w stronę Mostu Długiego. Warto zobaczyć.
Gość

Postautor: Gość » 29 sie 2004, o 15:09

Nie jest to mapa ani plan lecz wielkoformatowe zdjêcie Szczecina (wspó³czesnego). Le¿y sobie na chodniku w okolicach Bramy Portowej. Równolegle do przystanku tramwajowego 7,8 w stronê Mostu D³ugiego. Warto zobaczyæ.
By³em, widzia³em. Fajne to to. Nie da siê umiesciæ tego albo podobnego zdjêcia o wyskiej rozdzielczo¶ci w sedinie.pl?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 29 sie 2004, o 21:42

Anonymous pisze:Byłem, widziałem. Fajne to to. Nie da się umiescić tego albo podobnego zdjęcia o wyskiej rozdzielczości w sedinie.pl?
Jak ktoś ma dojście do takich zdjęć to bardzo chętnie.

Natomiast polecam www.szczecin.pl i ikonkę "plan miasta"

DO wyboru zdjecia lotnicze, satelitarne, powiększanie, przesuwanie, możliwość identyfikacji obiektu - sprzęg z jakąś bazą danych która i bezrobocie w szt. (osób !!!) we wskazanym punkcie pokazę i ulice znajdzie... Polecam...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

cron