dodawanie obrazkow do galerii

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

dodawanie obrazkow do galerii

Postautor: keson » 26 sie 2004, o 12:50

krotka pomoc w zakresie dodawania obrazków do galerii:

Na wstepie wazna uwaga:
Prosze zawsze przed dodaniem obrazka sprawdzic, czy nie zostal juz przez kogos wczesniej umieszczony w danej kategorii !!!

1. wybieramy z menu opcje: Galeria - kategorie

2. w galerii z menu u gory wybieramy : Przeslanie pliku

3. tutaj juz mamy wszystko opisane, ale po kolei:
Mamy dwie opcje do wyboru:
- wybieramy <Przesyłanie plików:> jezlei chcemy wgrac plik ktory mamy na dysku komputera
- wybieramy <Przesyłanie URI/URL:> jezeli chcemy wkopiowac obrazek ze strony internetowej

Zakladam, ze 99% plikow przesylanych bedzie bezposrednio z dysku, nalezy przy tym pamietac o dwoch rzeczach:
- prosze unikac polskich znakow w nazwach plikow
- prosze odpowiednio zmniejszac/konwertowac pliki, tak aby mialy odpowiednio maly rozmiar. proponujemy, aby maxymalny wymiar obrazka miescil sie w zakresie 800x800 pikseli (przewaznie cos kolo 800x600 lub 600x800 dla standardowych pocztowek/zdjec poziomych/pionowych)

Po wybraniu max. 5 plikow wciskamy znajdujacy sie na dole przycisk <Dalej>

4. Teraz ekran z potwierdzeniem przeslania pliku, raportem bledu na dole.
prosze nie zwracac uwagi na bledy typu: ' Plik nie został przesłany metodą POST.'

Wciskamy <Dalej>

5. Ekran umieszczania pliku w albumie
Ekran pojawi nam sie odpowiednio dla kazdego pliku wskazanego do przesylania

Ważnym polem jest okreslenie o jakiego albumu ma byc przeslany obrazek.
Najczesciej wszystkie laduja w pierwszym albumie z tej listy (na dzien pisania jest to 13 Muz (Generalkommando))

Nastepnie dodajemy nazwe pliku, pod ktora bedzie on widoczny w albumie i ewentualnie opis i slowa kluczowe do wyszukiwania.
Wciskamy przycisk <Dalej>

6. Ekran informujacy o dodaniu pliku do galerii.
Prawidłowy komunikat wyglada nastepujaco:
Poprzedni plik został umieszczony w albumie.
Wszystkie pliki umieszczono w albumach.


Wciskamy przycisk <Dalej>

Jezeli wybralismy wiecej niz jeden obrazek do przeslania, w tym momencie wracamy do pkt 5

To konczy procedure umieszczania obrazkow w galerii.
Informacja o tym, ze zostaly przeslane zostanie przeslana adminom, ktorzy po zatwierdzeniu, dodaja je automatycznie do albumow. Moga wtedy jeszcze skorygowac bledne wybranie albumu, ew. dolozyc pola kluczowe.

W razie problemow z dodaniem pliku, badz checia utworzenia nowego albumu lub kategorii prosze kontaktowac sie bezposrednio z adminami portalu.

dziekuje
AnnaR
Posty: 97
Rejestracja: 26 sty 2005, o 14:21
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: AnnaR » 22 kwie 2005, o 12:50

Czy można dodawać zdjęcia do istniejących już albumów?
AnnaR
Posty: 97
Rejestracja: 26 sty 2005, o 14:21
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: AnnaR » 6 maja 2005, o 10:51

Mam parę pytań, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź:

1. Ponieważ wysłałam zdjęcie do galerii i ono się nie ukazało, czy mogę zostać poinformowana dlaczego tak się stało? W czym tkwił błąd?
2. Z FAQ nie wynika jak można wklejać linki, odsyłacze. Jak to robić?
3. W jaki sposób można w poście przytaczać cytaty innych osób, przenosić do innego działu?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 6 maja 2005, o 11:59

AnnaR pisze:Mam parę pytań, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź:

1. Ponieważ wysłałam zdjęcie do galerii i ono się nie ukazało, czy mogę zostać poinformowana dlaczego tak się stało? W czym tkwił błąd?
obrazek oczekuje na akceptacje przez admina galerii.
z opisu wynika, ze jest to ulica Mickiewicza, natomiast zostal przeslany do albumu <Niemieckie Napisy - Brama Bol. Smialego> - zostanie przeniesiony do odpowiedniego albumu w najblizszym czasie
2. Z FAQ nie wynika jak można wklejać linki, odsyłacze. Jak to robić?
linki mozna wklejac uzywajac przycisku <URL> umieszczonego nad oknem pisania postu.
3. W jaki sposób można w poście przytaczać cytaty innych osób, przenosić do innego działu?
nalezy wykopiowac je sobie na bok, a nastepnie wklejac do pisanego postu (nawiasy <> zastepujemy kwadratowymi):
<quote="AnnaR">
cytat
</quote>

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 6 maja 2005, o 12:15

Uściślę:
keson pisze:
AnnaR pisze:Mam parę pytań, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź:

1. Ponieważ wysłałam zdjęcie do galerii i ono się nie ukazało, czy mogę zostać poinformowana dlaczego tak się stało? W czym tkwił błąd?
obrazek oczekuje na akceptacje przez admina galerii.
z opisu wynika, ze jest to ulica Mickiewicza, natomiast zostal przeslany do albumu <Niemieckie Napisy - Brama Bol. Smialego> - zostanie przeniesiony do odpowiedniego albumu w najblizszym czasie
Jesli kilka osób które zajmują się galeriami. W związku z tym, że mieliśmy małą reorganizację te osoby porządkują swoje działki i zostały poproszone przeze mnie do tego aby sprawdzac przesyłane pliki. O tym czy obrazek pojawi sie w danej galerii decyduje jej z"zarządca". Moze sie zdarzyc - ze przesłany obrazej jest juz w galerii lub z przyczyn róznych (prawa autorskie, jakość itp.) w niej sie nie pojawi. Ale wszystkie zdjęcia są dokładnie sprawdzane... Prosze o cierpliwość.

jesli zdjecie warte jest publikacji -można pominac jego przesyłanie i założyć sobie "galerię użytkownika" tam mozńa publikować własne zdjęcia...
2. Z FAQ nie wynika jak można wklejać linki, odsyłacze. Jak to robić?
linki mozna wklejac uzywajac przycisku <URL> umieszczonego nad oknem pisania postu.
A przypadku forum działa też najzwyklejsze kopiuj wklej - o ile skopiowany adres jest adresem internetowym. Innymi słowy - jesli skopujemy adres z paska adresu przegląarki internetowej i po prostu go wkleimi do postu to pojawi sie jako link. A jesli chcemy ten link opisac wtedy mozna zrobic tak jak pisze keson...
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 28 wrz 2005, o 19:33

Może to nudne ale jak wybieram w Twoim poscie Galeria - kategorie to mam "You can't access this file from and external site... " :? , a jak wybieram przesyłanie pliku to mam "Nie masz uprawnień aby wykonać tę operację.". Więc jak dodać pliki.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 wrz 2005, o 19:47

Trzeba wykonać cały proces ze strony głównej galerii. W razie problemów zaś przesyłać pliki drogą mailową.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 28 wrz 2005, o 21:44

Jest dobrze, ale jak dodać obrazki do galerii (INNE) Szkolne wspomienia. Nie ma jej w zestawie. :?:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 mar 2006, o 14:22

Uprzejmię informuję, ze od dzisiaj (24.03.2006) zostaly wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu galerii w zakresie dodawania plików/obrazkow.

1. Administratorzy galerii - bez zmian
2. Uzytkownicy zalogowani
- nie mogą dodawac/proponowac obrazkow do galerii sedina.pl
- moga zakladac wlasne galerie i do nich wrzucac obrazki - jednak wymagaja one akceptacji administratorów
3. Niezalogowani uzytkownicy nie moga zakladac wlasnych albumow ani przesylac obrazkow

Dziekuje
Ostatnio zmieniony 24 mar 2006, o 14:30 przez Busol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 24 mar 2006, o 14:30

Od siebie dodam, że jeśli ktoś ma zbiór fascynujących zdjęć nadających się np. do takich działów jak "Odbudowy, Rozbiórki, Renowacje, Remonty", "Szkolne wspomnienia" czy "Pozostałości i ślady dawnego Szczecina" - proszę skontaktować się ze mną drogą PM - ustalimy metodę dostarczenia plików.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 kwie 2006, o 14:16

Uprzejmie informuję, że od dziś wyłaczono mozliwośc przesyłania plików do galerii oraz zakładania albumów prywatnych.

Uprawnienia administratorow pozostaja bez zmian.

W przypadku wiekszych kolekcji zdjec oraz potrzeby podzielenia sie swoimi zbiorami prosimy o kontakt mailowy na redakcja(at)sedina.pl (Torney) lub ze mna na admin(at)sedina.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości