Zaproszenie do dyskusji o ksztalcie Sediny

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Zaproszenie do dyskusji o ksztalcie Sediny

Postautor: Zibsky » 24 lip 2005, o 12:36

Jestem "uzytkownikiem" Sediny od dluzszego czasu - zastanawiam sie co mozna w niej zmienic, poprawic.
Co nalezalo by dodac, ulepszyc aby "sluzyla" nam lepiej...
Jak mozna by uczynic Sedine bardziej otwarta na nowych uzytkownikow...
Jakich zmian oczekujecie, (nowe dzialy, inny wyglad strony etc.)
Podeslijcie swoje uwagi, propozycje spostrzezenia na Forum....
Zapraszam do dyskusji....
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 24 lip 2005, o 14:10

1.Na pewno dodawanie plików do działu Download, a nie tylki URL
2.Dział Podziękowania by się przydał, np wystawy, akcje, to by się wpisał podziękowania np. za tansport lub coś

A tak to wszystko jest ok :D
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 24 lip 2005, o 20:49

Moze powinna sie pojawic galeria ludzi ktorzy w jakis sposob zapisali sie w kartach historii naszego miasta? Do tego jakis krotki opis co ta osoba zrobila ze sie tam znalazla.Mysle ze to nie bylby zly pomysl. Co Wy na to?
george1
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2004, o 16:40
Lokalizacja: FRAUENDORF

Postautor: george1 » 24 lip 2005, o 21:28

Dobry pomysl! Carl Lowe, Herman Hacken i tutaj mozna wymieniac bez konca... Taka Portalowa Galeria na przestrzeni wiekow- to moim zdaniem jak najbardziej trafiony pomasl.Jestem ZA!!!
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 24 lip 2005, o 21:45

Ciekawe kiedy admin spyta kto z głosujących "za" się tym zajmie.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 lip 2005, o 21:53

Torney pisze:Ciekawe kiedy admin spyta kto z głosujących "za" się tym zajmie.
Poczekam az zbierze sie ich wiecej...

A tak przy okazji to Zibsky chyba nie o to pytał....
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 25 lip 2005, o 07:37

Zibsky pisze:Co nalezalo by dodac, ulepszyc aby "sluzyla" nam lepiej...
Pytanie tylko jedno: czy od strony technicznej czy merytorycznej ? Jeżeli od technicznej, to wydaje mi się, że powstał niewielki haos w naszej galerii ... niesamowicie długi pasek przewijania, podejrzewam, że tylko nabardziej wytrwali znajdą to, czego szukają (to tylko moje odczucie)

Zaś w kwestii merytorycznej, to tak jak napisał Torney, potrzebne są ręce do pracy. Podejrzewam, że w tym przypadku znajdzie sie kilka osób, które mnie poprą ...
Zibsky pisze:Jak mozna by uczynic Sedine bardziej otwarta na nowych uzytkownikow...
Ten temat był już chyba nieraz poruszany, oczywiście pomijając "zadymiaczy" - wydaje mi sie, że potrzebne są tylko chęci ze strony osób zainteresowanych. ...... skłamałem - oprócz chęci przydałoby się jeszcze choć znikome zainteresowanie Naszym Miastem, chęć poznania jego tajemnic
Zibsky pisze:Jakich zmian oczekujecie, (nowe dzialy, inny wyglad strony etc.)
Podeslijcie swoje uwagi, propozycje spostrzezenia na Forum....
Zapraszam do dyskusji....
no a z tym - to tak jak napisałem wyżej - według mnie galeria mogłaby być przygotowana ciut inaczej, tzn: na "pierwszym planie" widoczne tylko główne tytuły galerii, zaś poszczególne dzielnice, czy podtytuły "schowane " ... taka moja sugestia maleńka, pytanie co Wy na to, czy co do naszej galerii macie podobne odczucia ?
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

....

Postautor: piotr_now » 25 lip 2005, o 08:32

... aaaaaaaaa no i jeszcze jedno związane ze "świeżą krwią" - możnaby spróbować, tak jak to było np na roczku, zorganizować spotkanie ogólnodostępne, które pozwoliłoby na poznanie nowych ludzi, którzy w mniejszym bądź większym stopniu uczestniczą w "portalowym życiu". Ci, którzy mniej uczestniczą, może stwierdzą po spotkaniu, że jednak warto z tymi wszystkimi zapaleńcami "trzymac", bo w gruncie rzeczy robimy coś dobrego dla Naszego Miasta ... krótko mówiąc - INTEGRACJA ...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 lip 2005, o 10:33

piotr_now pisze:mnie galeria mogłaby być przygotowana ciut inaczej, tzn: na "pierwszym planie" widoczne tylko główne tytuły galerii, zaś poszczególne dzielnice, czy podtytuły "schowane " ... taka moja sugestia maleńka, pytanie co Wy na to, czy co do naszej galerii macie podobne odczucia ?
Całkowicie się zgadzam z tym. Zwłaszcza wtedy jak merdam w mojej galerii irytuje mnie to przewijanie. Niech więc galeria Torneya będzie na jednym pasku, moja na drugim, prawobrzeże na trzeciem - itd.
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 25 lip 2005, o 12:58

Bachinstitut pisze:Całkowicie się zgadzam z tym. Zwłaszcza wtedy jak merdam w mojej galerii irytuje mnie to przewijanie. Niech więc galeria Torneya będzie na jednym pasku, moja na drugim, prawobrzeże na trzeciem - itd.

... uffffff dobry i jeden głos poparcia ;) - ale za to kogo ... no no no

herzlichen dank Herr Bachinstitut
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ...

Postautor: Busol » 25 lip 2005, o 13:23

piotr_now pisze:
Bachinstitut pisze:Całkowicie się zgadzam z tym. Zwłaszcza wtedy jak merdam w mojej galerii irytuje mnie to przewijanie. Niech więc galeria Torneya będzie na jednym pasku, moja na drugim, prawobrzeże na trzeciem - itd.

... uffffff dobry i jeden głos poparcia ;) - ale za to kogo ... no no no

herzlichen dank Herr Bachinstitut
Jesli to cos pocieszy to i ja moge sie przyłaczyć, ale przypomne ze problemem nie jest to co byśmy chcieli zrobić, ale co mozemy.
pewnych rzeczy nie mozemy i koniec. Jak da rade to keson to zrobi, ale z wiedzy ktora posiadam wynika ze nie jest to prosta sprawa i lepiej miec taką galerię niż nie miec jej wogóle...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 lip 2005, o 15:29

A czy nie można założyć nowych kategorii, w których można by wrzucać odpowiednio całe galerie: jedna kategoria dla mnie, jedna dla Torneya, itd.?
Właśnie przygotowuje się do podziałów wewnątrz "Stadtteile - Linkes Oderufer", chcę, by w każda dzielnica miała oddzielną kategorię z poszczególnymi albumami. Tylko nie mów, że nasz portal jest technicznie niereformowalny.
Rok temu zażarcie z upierdliwością maniaka postulowałem, by komentarze do artykułów ukazywały się na forum (tak jaj na FDS). I co, Ty i Keson kręciliście nochalami przez pół roku, zniechęciłem się wtedy raz na zawsze do pisania artykułów, po czym nagle okazało się, że jednak można.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 lip 2005, o 15:37

Bachinstitut pisze:A czy nie można założyć nowych kategorii, w których można by wrzucać odpowiednio całe galerie: jedna kategoria dla mnie, jedna dla Torneya, itd.?
Właśnie przygotowuje się do podziałów wewnątrz "Stadtteile - Linkes Oderufer", chcę, by w każda dzielnica miała oddzielną kategorię z poszczególnymi albumami. Tylko nie mów, że nasz portal jest technicznie niereformowalny.
Rok temu zażarcie z upierdliwością maniaka postulowałem, by komentarze do artykułów ukazywały się na forum (tak jaj na FDS). I co, Ty i Keson kręciliście nochalami przez pół roku, zniechęciłem się wtedy raz na zawsze do pisania artykułów, po czym nagle okazało się, że jednak można.
W sprawach technicznych wypowie sie keson...
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 25 lip 2005, o 17:51

Czy ja bym mogła najuniżeniej prosić, jak już tak mamy przedstawiać swoje życzenia, aby można było po loginie usera znaleść post, który napisał. Czasami pamiętam, że ten ktoś napisał jakąś informacje, ale nie mogę jej znaleść w takiej ilości. Jak na razie mogę znaleść tylko swoje własne.

Pozdrawiam Iwona :D
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 25 lip 2005, o 17:58

Iwonka taka opcja jest, wystarczy wejsc w profil danego usera i tam kliknac w "znajdz wszystkie posty tego użytkownika" czy cos takiego...
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron