POLMO - kolekcja powojennych lecz starych zdjęć

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

POLMO - kolekcja powojennych lecz starych zdjęć

Postautor: maciulka » 8 maja 2006, o 16:01

Witam wszystkich!

Myślę, że sporo osób już wie, że pracuję w POLMO, a po urodzinach sediny postanowiłam zająć się tym zakładem od strony tego, co interesuje sedinę.pl.
Okazuje się, że kto pyta nie błądzi i na efekt moich zabiegów nie trzeba było długo czekać. Jakimś cudem stałam się dzisiaj posiadaczką dużej i bardzo ciekawej kolekcji profesjonalnych fotografii z fabryki z okresu produkcji motocyklu Junak. Są to fotografie przeróżne, o tematyce produkcji właściwej, prototypów, pracowników, byłego motocrossu należącego wówczas do POLMO itp. To wszystko w związku z tym, co mówił Busol na ostatnim spotkaniu - deficyt zdjęć powojennych. A więc bardzo proszę chętne osoby do scanu.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: POLMO - kolekcja powojennych lecz starych zdjęć

Postautor: Busol » 8 maja 2006, o 17:46

maciulka pisze:Witam wszystkich!

Myślę, że sporo osób już wie, że pracuję w POLMO, a po urodzinach sediny postanowiłam zająć się tym zakładem od strony tego, co interesuje sedinę.pl.
Okazuje się, że kto pyta nie błądzi i na efekt moich zabiegów nie trzeba było długo czekać. Jakimś cudem stałam się dzisiaj posiadaczką dużej i bardzo ciekawej kolekcji profesjonalnych fotografii z fabryki z okresu produkcji motocyklu Junak. Są to fotografie przeróżne, o tematyce produkcji właściwej, prototypów, pracowników, byłego motocrossu należącego wówczas do POLMO itp. To wszystko w związku z tym, co mówił Busol na ostatnim spotkaniu - deficyt zdjęć powojennych. A więc bardzo proszę chętne osoby do scanu.
Piotrek ! CO ty na to ? :-)
Jak nie mozesz daj znac szukamy nastepnych.
Do kiedy mozemy trzymac te zdjecia ?
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 8 maja 2006, o 20:34

Mam wolne moce przerobowe, oczekuje propozycji nie do odrzucenia. Proszę o info na maila sedinowego lub telefon.
_____________________
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

POLMO-kolekcja...

Postautor: KlemensII » 8 maja 2006, o 20:55

Kilka zdjęć junakam-07,m-10, b-20 ,b-21 i smyka też posiadam.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 8 maja 2006, o 21:42

Piotrek również ma moce przerobowe ale Kevin zgłosił się pierwszy :D , więc pozostaję nadal w dyspozycji.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: POLMO-kolekcja...

Postautor: Busol » 8 maja 2006, o 22:11

KlemensII pisze:Kilka zdjęć junakam-07,m-10, b-20 ,b-21 i smyka też posiadam.
Zdjecia dotarly

Ktos moze chetny do zajecia sie nową galeri? Nie wiem komu przeslac ?
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 8 maja 2006, o 22:51

Teoretycznie to mogą wejść albo do "po 45' albo do "Inne".
Czy jest już właściciel "Inne" ?
U mnie i tak leży długa kolejka do wrzucenia...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 8 maja 2006, o 23:03

Do kategorii <inne> bym raczej tego nie wkładał, natomiast albo włożyc to do <po 45> ale jako np. podkategorię <zakłady pracy> lub ewentualnie osobną kategorie <zakłady pracu>. Istnieje szansa ze tak kategoria powiększy się o inne firmy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 maja 2006, o 23:21

MariuszSamek pisze:Teoretycznie to mogą wejść albo do "po 45' albo do "Inne".
Czy jest już właściciel "Inne" ?
U mnie i tak leży długa kolejka do wrzucenia...
Mariusz jest pod ochroną - proszę go w to nie mieszac.
A jak kiedys sie obrobi to wszyscy zzielenieją. - Na urodzinach pokazalismy tylko cześć :-)
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Re: POLMO - kolekcja powojennych lecz starych zdjęć

Postautor: maciulka » 9 maja 2006, o 08:29

Busol pisze: Do kiedy mozemy trzymac te zdjecia ?
Otóż zdjęcia dostałam i są moje. Ich poprzedni właściciel wie, do czego posłużą, bo opowiadałam mu o sedinie. Na rewersach zdjęć są pieczątki z nazwiskami ówczesnych bardzo znanych szczecińskich fotografów. Był niejaki Cieślak, który jak się dowiedziałam, robił zdjęcia reportażowe w całym Szczecinie. Chyba nie żyje, ale może coś po nim gdzieś jeszcze zostało.

Jeśli nie będzie chętnych do scanowania, zdjęcia tak jak to było u poprzedniego właściciela trafią do szafy i poczekają kolejne dziesiątki lat na swój wielki come back. A są naprawdę super!
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 9 maja 2006, o 16:04

Pan Stefan Cieślak to najbardziej znany szczeciński fotreporter. Żyje i ma się dobrze, choc zawodu już nie uprawia...
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 9 maja 2006, o 18:15

Maciulka, ponawiam propozycję skanowania i obróbki zdjęć. Transport wliczony w koszta :wink:
Czekam na info.
_____________________
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Postautor: maciulka » 10 maja 2006, o 09:36

Bardzo się cieszę, że Kevin zgłosił się na ochotnika i to dobrze, że żyje pan Cieślak. Mirku, czy wiesz, jak można byłoby dotrzeć do jego archiwów jeśli takowe kiedykolwiek posiadał?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 maja 2006, o 09:40

maciulka pisze:Bardzo się cieszę, że Kevin zgłosił się na ochotnika i to dobrze, że żyje pan Cieślak. Mirku, czy wiesz, jak można byłoby dotrzeć do jego archiwów jeśli takowe kiedykolwiek posiadał?
Ech maciulka...
Jakby to bylo takie proste...

Krasiu kiedys cos wspominal...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 cze 2006, o 15:37

W kontekscie artyklulu KlemensaII chcialem zapytac Kevin w jakim stanie sa materialy maciulki ? Moze moglby stanowic uzupelnienie do artykulu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron