Opisy w galeriach

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
M.Thomas
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2007, o 00:25

Opisy w galeriach

Postautor: M.Thomas » 22 mar 2007, o 00:42

Witam Wszystkich Serdecznie...
W ogóle Świetny Portal,no niby tak,jestem stałym bywalcem i jestem od dawna pod wielkim wrażeniem... choć z drugiej strony czuję nie tyle recesje, co lekką stagnację i izolacjonizm,przede wszystkim względem odbiorców dla których forum nie jest głównym magnesem. Czyżby brak wizji rozwoju portalu? spoczęcie na laurach? wykrystalizowanie ostatecznego targetu?
Rozumiem że robienie takiego portalu zapewne jest pełną pasji charytatywną tułaczką, która nie zawsze może być priorytetem twórców. Na takie rzeczy trudno patrzeć krytycznie, bo wszystko jest w tym oddolne,właściwe i każdy twórca ma rację. Niestety, tak to dziś wygląda że trzeba się strasznie narobić i piekielnie naprodukować żeby znaleźć godziwego sponsora czy mecenasa który sprawi że wszystko nabierze wiatru w żagle,czego z całego serca szczerze Wam życzę. Sam udzielam się jako wolny strzelec w podobnych projektach w innej dziedzinie i wiem jak trudno utrzymać ludzi w wierze w przedsięwzięcie zanim zobaczy się odległy ląd na horyzoncie,tak samo trudno sprawić żeby każdy był zadowolony,zarówno wśród współpracowników jak i odbiorców...
Będąc realistą wiem że w kwestii bytu i istnienia,głównie liczby stanowią o wartości przedsięwzięcia, w tym przypadku są to pewnie ilości odwiedzin portalu. Do rzeczy... subiektywnie, kompletnie nie rozumiem braku opisów pod zdjęciami w galerii, wydaje mi sie że jest to spore niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za promocję portalu. Jest to duże utrudnienie dla przeciętnego zjadacza internetu... wiem że zagadka to frajda dla zapaleńców,ale jak dla mnie samo tłumaczenie nazw ulic jest nużące a potem jeszcze szukanie na forum czy to jest akurat tam gdzie myślę?
Mam dobrą pamięć wzrokową i orientację w mieście,przez co często rozpoznaje miejsca, ale jak rozmawiam z ludźmi o tym że jest taki portal z mnóstwem zdjęć,z reguły mówią : tak,i co z tego skoro nie wiadomo co jest na tych zdjęciach... rozumiem że opisy to pewnie dodatkowa żmudna robota i pełen etat,ale czy to nie jest jakby najistotniejsze ? żeby było wiadomo co te zdjęcia przedstawiają? Wszystko zawsze rozbija się o pieniądze i uciec od tego się nie da,ale albo coś się robi albo nie.
Rozumiem że jest grono stałych nabijaczy licznika w związku z forum(będących zapewne największą podporą mentalną całego przedsięwzięcia)ale będąc realistą wydaję mi się że powinno być w tym przede wszystkim coś dla tych którzy nie mają zbyt wiele czasu na wertowanie zwojów cyfrowego tekstu,jest ich zwykle najwięcej a miasto jest im równie bliskie i bardzo chętnie posurfowali by sobie po przedwojennych ulicach i placach Hanzeatyckiego Szczecina odnajdując swoje okolice. Może sie mylę, ale do rejestracji na tym forum i napisania tego postu skłoniły mnie statystyki :
15791 plików obejrzanych 3099064 razy,wychodzi ok.196 razy na zdjęcie , z czego ja sam ze dwa i pół raza obejrzałem wszystkie i mój ojciec przynajmniej raz, jego kolega też raz.
Chyba że ja popełniam błąd rachunkowy i te 15tyś zdjęć było obejrzane ponad 3 miliony razy każde z osobna, wtedy przepraszam i anuluje tego posta zapadając się pod ziemię... widzę jednak że ogólna liczba wejść to 345635, mniej więcej tak jakby każdy mieszkaniec miasta wszedł po razie, gratulacje mimo wszytko!

Pozdrawiam Wszystkich
Konstruktywny Krytyk

Ps. Artykuły są super
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: opisy w galeriach

Postautor: Bachinstitut » 22 mar 2007, o 06:49

M.Thomas pisze: kompletnie nie rozumiem braku opisów pod zdjęciami w galerii, wydaje mi sie że jest to spore niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za promocję portalu. Jest to duże utrudnienie dla przeciętnego zjadacza internetu...
jak rozmawiam z ludźmi o tym że jest taki portal z mnóstwem zdjęć,z reguły mówią : tak,i co z tego skoro nie wiadomo co jest na tych zdjęciach...
Jako osoba odpowiedzialna za galerię przedwojenną mogę ze swojej strony najuprzejmiej oznajmić:

1. Brak podpisów jest działaniem jak najbardziej celowym.

2. Moja galeria świadomie nie jest i nie będzie rodzajem przewodnika po przedwojennym Szczecinie, w którym przy każdej fotografii będzie napisany numer każdego budynku, jego data budowy, funkcja itp, lecz rodzajem dokumentacji fotograficznej.

3. Każdy może sobie jednak zadać ten minimalny trud i w komentarzu pod zdjęciem poprosić o rozwianie swoich wątpliwości.

4. Podpisy musiałyby być dwujęzyczne, a ja z różnych względów, także natury estetycznej, do tego nie dopuszczę.

5. Wszystkie ważniejsze obiekty i tak mają swoje własne albumy, w których pod tytułem podane jest tłumaczenie lub funkcja, którą obiekt dziś pełni.

Pozdrawiam

Johann-Sebastian-Bachinstitut • Stettin
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opisy w galeriach

Postautor: MariuszSamek » 22 mar 2007, o 22:31

Jako opiekun galerii powojennej odpowiadam drogi M.Thomasie.

Moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania. Pozwolisz, że zacytuję:
M.Thomas pisze: Rozumiem że robienie takiego portalu zapewne jest pełną pasji charytatywną tułaczką, która nie zawsze może być priorytetem twórców.
......
Sam udzielam się jako wolny strzelec w podobnych projektach w innej dziedzinie i wiem jak trudno utrzymać ludzi w wierze w przedsięwzięcie zanim zobaczy się odległy ląd na horyzoncie,tak samo trudno sprawić żeby każdy był zadowolony...
........
rozumiem że opisy to pewnie dodatkowa żmudna robota i pełen etat..
Wykonanie opisów takiej ilości zdjęć to tytaniczna praca. Wiąże się to niejednokrotnie nawet z koniecznością fizycznego odwiedzenia miejsca z fotografii, dotarcia do pewnych informacji itd. Ludzie którzy pracują nad galeriami wykonują to za zupełną darmochę (że zacytuję Owsiaka) i tylko w czasie wolnym, mając poza tym pracę, szkołę ,rodzinę czy inne przypadłości.
Tak więc cieszmy się raczej z tego co mamy, a na koniec wrócę do myśli przewodniej naszego Administratora portalu: Pomóż nam w takim razie zrealizować to o czym mówisz !

Pozdrawiam,
Mariusz
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 25 mar 2007, o 14:08

1)...[Witam Wszystkich Serdecznie...
W ogóle Świetny Portal,no niby tak,jestem stałym bywalcem i jestem od dawna pod wielkim wrażeniem ]....

ad1)
Po raz pierwszy bez ZWIERZCHNIEJ władzy. Nie trudno się uśmiać gdyby Bilowi Gatesowi (tego od microsofta) minister nauki zalecił.... szef wydziału odpoweiedzialny za...coś tam... w Urzędzie Miejskim miasta "X" powietrzył.... Itd itd.


2)....[Na takie rzeczy trudno patrzeć krytycznie, BO WSZYSTKO JEST W TYM ODDOLNE ,właściwe i każdy twórca ma rację.]...

ad2) Powiedziałeś więcej niz wiedziałeś. Tu nikt nie może byść sędzią we własnej sprawie!

3)...[Ps. Artykuły są super]...

ad3) .... Bo tu nie ma nic do podrobienia.! Nikt nie udaje nikogo. Studenci na Uniwersytetach zamawiają w internecie i płacą za "gotowce" prac dyplomowych magisterskich na wydumane tematy. Totalny upadek wagi dyplomów uniwersyteckich!....Najpoważniej tutaj wybija się autentyzm. Autentyk to siła tego portalu.!

4)...[Niestety, tak to dziś wygląda że trzeba się strasznie narobić i piekielnie naprodukować żeby znaleźć godziwego sponsora czy mecenasa który sprawi że wszystko nabierze wiatru w żagle,czego z całego serca szczerze Wam życzę.]...

ad4) Tutaj byłbym ostrożny w wydawaniu takich, pardon(!), aż TAKICH(!) rad. Każdy sponsoring ,każdy mecenat to skorumpowanie, skrępowanie, uzależnienie, "zniewolenie umysłu". (wybierz sam) .... Piere de Coubertin (piszę z pamięci) był na tyle niezależny, że mógł sobie pozwolić na własny sponsoring z WŁASNEGO majątku i promować idee olmpijską która dzisiaj kwitnie chociaż sam skończył w przytułku dla ubogich w Szwajcarii. Aż samo ciśnie się na usta porzekadło- "Od sponsorów, inaczej od PRZYJACIÓŁ broń mnie Panie Boże. Z wrogami poradzimy sobie sami".

5...[dla tych którzy nie mają zbyt wiele czasu na wertowanie zwojów cyfrowego tekstu,]...

ad5) Rzerczywiście. W dobie... epoce obrazkowej tekstem trzeba operować jak najmniej. Krótko. Dosadnie. I.... najtrafniej. Tekst jest największym skarbem w dzisiejszej dobie. Mnie samemu marzy się napisać najdłuższy tekst przy najmniejszej liczbie słów. Ale portal jest dla wszystkich. Niech próbóją inni.


Mimo wszystko opinia jest M.Thomasa jest najcenniejsza. Każda opinia nawet najmniej przychylna jest oznaką , ze jednak kogoś to poruszyło!.
I o to w tym wszystkim chodzi! TAK TRZYMAĆ!

Quistorp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 mar 2007, o 20:21

quistorp pisze:Mnie samemu marzy się napisać najdłuższy tekst przy najmniejszej liczbie słów. Ale portal jest dla wszystkich.

NAPISZ !!!
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 26 mar 2007, o 11:56

Busol pisze:
quistorp pisze:Mnie samemu marzy się napisać najdłuższy tekst przy najmniejszej liczbie słów. Ale portal jest dla wszystkich.

NAPISZ !!!
PRZECIEŻ TO MARZENIE!!! IDEAŁ !!!

Quistorp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 26 mar 2007, o 12:03

napisz cokolwiek - pokaz ze potrafisz cos wiecej niz narzekac....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości