Flashowy tłumacz nazw ulic

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
radious
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2005, o 18:14

Flashowy tłumacz nazw ulic

Postautor: radious » 7 sty 2005, o 13:02

Trochę szkoda, że mój pierwszy post będzie niezbyt przyjemny ale muszę to zgłosić. Wspomniany w temacie tłumacz nie działa poprawnie z (prawdopodobnie) linuksową wersją Macromedia Flash, mianowicie menu w przeglądarce firefox się nie rozwijają. Żeby było ciekawiej opera w ogóle nie pokazuje mi tych menu.
W tym miejscu pytanie czy jest ktoś jeszcze kożystający z tego systemu oraz playera flasha dla niego i czy miewa taki sam problem.
Jeżeli mogę coś od siebie dodać to należy chyba na przyszłość pamiętać o tym, że na flasha to nie każdy ma ochotę i o niebo lepszy od niego byłby java script (choć to też jest często tępione rozwiązanie). Może więc gdzieś zwykła lista ulic wraz z ich przedwojennymi nazwami i gdy to możliwe tłumaczeniami nazw niemieckich (choćby takimi zupełnie dosłownymi, nie każdy zna ten język, ja np. dopiero się go uczę).
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 7 sty 2005, o 13:18

nie mam najmniejszych problemow z obsluga tego flasha pod firefoxem na gentoo.
co do sprawy rozwijania, to juz napisalem, ze wiem ze sie nie rozwija i bedzie to w weekend poprawione. jezeli masz ochote przepisac to w javascripcie-prosze bardzo, chetnie to zamienie.
tu dopiero sa czasami problemy, flash przynajmniej wszedzie dziala tak samo.

sluze struktura zbioru.
Ostatnio zmieniony 7 sty 2005, o 13:20 przez keson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Flashowy tłumacz nazw ulic i Linux

Postautor: Busol » 7 sty 2005, o 13:20

radious pisze:Może więc gdzieś zwykła lista ulic wraz z ich przedwojennymi nazwami i gdy to możliwe tłumaczeniami nazw niemieckich (choćby takimi zupełnie dosłownymi, nie każdy zna ten język, ja np. dopiero się go uczę).
Przypominam ze cos takiego od ponad pol roku jest juz w naszym dziale download - kilkunastokilobajtowa miniprzegladarka ulic autorstwa kesona
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Re: Flashowy tłumacz nazw ulic i Linux

Postautor: airkozak » 7 sty 2005, o 13:46

radious pisze:Żeby było ciekawiej opera w ogóle nie pokazuje mi tych menu.
Pokazuje. Masz prawdopodobnie wyłączoną obsługę wtyczek. F12 + "ptaszek" w odpowiednim miejscu. Jeżeli chodzi o rozwijanie, to trzeba czekać do weekendu, nie ma innej rady. Ja czekam cierpliwie:)
radious
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2005, o 18:14

Postautor: radious » 7 sty 2005, o 15:25

keson pisze:nie mam najmniejszych problemow z obsluga tego flasha pod firefoxem na gentoo.
Jeżeli nie brać pod uwagę rozwijania to też nie mam:)
BTW, apropos downloadu (który dziwnym trafem dopiero zauważyłem) przyszło mi skorzystać systemu zgłaszania niedziałających linków, porównania planów miast teraz i wtedy nie da się ściągnąć:(
Busol pisze:Przypominam ze cos takiego od ponad pol roku jest juz w naszym dziale download - kilkunastokilobajtowa miniprzegladarka ulic autorstwa kesona
No fajnie, ale to .exe Czeka mnie więc zabawa z wine, a mi chodziło raczej o raw txt, żeby sobie np. wydrukować czy coś.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 7 sty 2005, o 23:31

przenioslem ulice do bloku po lewej, niestety czcionka musi byc odpowiednio mniejsza. proponuje wszystkim zalogowanym, aby zawsze mieli ten blok zwiniety (po zalogowaniu mamy taki minusik przy naglowku <Ulice>) - wtedy nie bedzie sie ten flash niepotrzebnie ladowal. ja tak mam od zawsze ten paskudny migoczacy Katalog Stron zwiniety .. brrr :wink:
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 8 sty 2005, o 03:19

Troche obok tematu,coś dla leniwych,ale też o ulicach - Plan Stettina firmowy Shella z 34/35 chyba - coś jak pilot.pl przeglądanie on-line, są ponumerowane najważniejsze obiekty no i oczywiście wszystkie stacje Shella z adresami.

http://www.landkartenarchiv.de/cgi-bin/ ... t=1.541667
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 sty 2005, o 10:05

Aygon pisze:Troche obok tematu,coś dla leniwych,ale też o ulicach - Plan Stettina firmowy Shella z 34/35 chyba - coś jak pilot.pl przeglądanie on-line, są ponumerowane najważniejsze obiekty no i oczywiście wszystkie stacje Shella z adresami.

http://www.landkartenarchiv.de/cgi-bin/ ... t=1.541667
Mam prośbę do wszyskich - w przypadku takich ciekawych linków proszę od razu je wrzucać do linków -

Linki --> Dodaj odsyłacz

- to bardzo ułatwia i powiększa naszą bazę linków. Prosze nie martwić sie o to czy link już jest czy nie. Zanim trafi na stronę jest weryfikowany więc gdyby się powtarzał to wtedy nie będziemy go wrzucać...
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 8 sty 2005, o 10:31

ten akurat sie powtarza :wink:
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 8 sty 2005, o 11:04

O rzesz w morde co za blamaż 8)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 sty 2005, o 12:55

keson pisze:ten akurat sie powtarza :wink:
Spokojnie - wszystko pod kontrola. Link stary prowadzil do przegladarki map.
A ten bezposrednio do planu Szczecina... (inne kategorie)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 10 sty 2005, o 06:02

Tak mi się przypomniało, że mam gotową konkordancję niemieckich i polskich nazw wszystkich dzielnic i osiedli w obrębie miasta. Ponieważ właśnie nazwy dzielnic pojawiają się najczęściej, mam pytanie do czcigodnego Keßona - czy to się by na coś przydało, gdyby zrobić analogiczną wyszukiwarkę dzielnic?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 10 sty 2005, o 15:47

Oj, przydałoby się, przydało. I to bardzo.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 10 sty 2005, o 17:43

Bachinstitut pisze:Tak mi się przypomniało, że mam gotową konkordancję niemieckich i polskich nazw wszystkich dzielnic i osiedli w obrębie miasta. Ponieważ właśnie nazwy dzielnic pojawiają się najczęściej, mam pytanie do czcigodnego Keßona - czy to się by na coś przydało, gdyby zrobić analogiczną wyszukiwarkę dzielnic?
poprosze w takim razie o ta ee.. konkordancje
mailem, jezeli mozna.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 16 sty 2005, o 18:10

nowa wersja wyszukiwarki nazw dodaje mozliwosc wyszukiwania nazw osiedli i dzielnic.

podziekowania dla Bacha za zestawienie i dla Bruce'a za prace zwiazana z umieszczeniem nazw w xml-u :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości