galeria prawobrzeza

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 10 sty 2005, o 15:43

Ekhem... Co z moja czescia galerii ?? Nadal czekam na odpowiedz.
www.puszczabukowa.prv.pl
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 10 sty 2005, o 17:50

Adam_R pisze:Ekhem... Co z moja czescia galerii ?? Nadal czekam na odpowiedz.
co do galerii prawobrzeza, moze ustalimy w tym watku jak mialaby wygladac.
czy dzielimy na dzielnice, obiekty itd.?

zdjecia leza sobie na ftp od pewnego czasu, Adam_R zostaje opiekunem tej czesci galerii (prosze do mnie na priva w sprawie administracji galeria), ale w obliczu zmiany galerii starego miasta chce to nieco uporzadkowac.

czy ktos ma jakies propozycje??
tylko blagam - nie tyle, ile ostatnio przy okazji zmiany forum powojennego, bo sie nie polapiemy..
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 sty 2005, o 18:20

Jak już ostatnio z Bachemn rozmawiałem przyłączam się do projektu galerii prawobrzeża. Podział myśle na dzielnice. Tylko trzeba się zastanowić co z obiektami leżącymi na granicach dzielnic lub na obrzeżach, granice dzielnic raczej przyjąć przedwojenne skoro galeria przedwojenna.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 sty 2005, o 18:52

keson pisze:tylko blagam - nie tyle, ile ostatnio przy okazji zmiany forum powojennego, bo sie nie polapiemy..
W ten - żartobliwy nieco sposób - keson wyraził swoje rozczarowanie brakiem sugestii co do galerii powojennego Szczecina
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 10 sty 2005, o 20:26

Właśnie uporałem się ze swoją działką. Zdjęcia dzielnice lewobrzeżna oraz międzyodrza są posortowane i opisane. Zdjęcia z prawobrzeżna czekają więc na przekazanie. Proponuję na spotkanie przyszły tydzień - umówimy się na privie.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 11 sty 2005, o 16:21

Granice obecnych osiedli pokrywaja sie z granicami dawnych wsi. Mysle, ze najlepiej bedzie segregowac wg polskich nazw. Np. osiedle po polsku-wies/wsie po niemiecku-ulice po polsku-ulice po niemiecku. Z ulicami bedzie problem bo nie wszystkie wiejskie mialy jakiekolwiek nazwy. Osobny dzial zajmowalaby Puszcza. I jest jeszcze problem z rozrozniniem dzielnic/osiedli. Ma ktos jakis spis albo wie gdzie szukac dokladnego podzialu administracyjnego miasta?
www.puszczabukowa.prv.pl
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 11 sty 2005, o 17:41

Granice zwykle się pokrywają, ale zmiany tez byly,np skrzyżowanie mączna/poczdamska/walecznych kiedyś Hokendorf/Bukowe a po zbudowaniu szpitala Zdroje.
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 11 sty 2005, o 18:11

Czekam na propozycje podzialu galerii. Nie wiem dokaldnie jakie zdjecia beda wiec narazie robie wstepny podzial. Ja wrzucam Zdroje i Puszcze, Dabie i Podjuchy to raczej pewniaki, jesli ktos bedzie wrzucal fotki z innych dzielic to niech da znac.
Nie bylo mnie na spotkaniu i nie wiem co sie dzieje...
www.puszczabukowa.prv.pl
Adameusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2005, o 16:07

galeria prawobrzeza

Postautor: Adameusz » 11 sty 2005, o 18:18

Witam,
Myślę że z segregowaniem, najlepiej będzie się oprzeć na polskim podziale. Przed wojną były to tereny przeważnie wiejskie i dzisiejszy podział jest dużo bardziej szczegółowy niż przed wojenny. Jeżeli będą jakieś wątpliwości, powinien wystarczyć telefon do Rady Dzielnicowej w Dąbiu, lub publiczne pytanie na forum. Jeżeli są jakieś prace jeszcze do wykonania, to mogę pomóc w realizacji. Mieszkałem przez ponad 20 lat w Dąbiu (obecnie w Śródmieściu) i trochę... poznałem swoją dzielnicę (szczególnie jej wojenne pozostałości).

Adameusz
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 8 kwie 2005, o 19:30

Chyba już wszyscy zwatpili :D,niestety opóźnienie wiązało się z czynnikami niezależnymi (przeprowadzki itp.,związany z tym brak netu) więc zapowiadam że całość galerii mam już u siebie opisaną, zostało tylko sprawdzenie czy nie ma żadnych błędów i przekazanie Adminowi. Jako że mam w weekend zjazd na uczelni przekaże materiał najwcześniej w niedziele. Pare zdjęć będzie z logiem p.Dirka ale mamy zgodę na ich wykorzystanie ze co jestem mu wdięczny.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 20 kwie 2005, o 15:21

No to zaczynamy,na początek Altdamm-42 albumy, 210 zdjęć
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 20 kwie 2005, o 22:01

No i jest juz reszta - Finkenwalde, Podejuch, Sydowsaue, Hokendorf, Buchholz, Hohenkrug i nasza ulubiona Buchheide :D . Zachęcam do dodawania opisów jeśli ma się interesujące wiadomości o danym miejscu.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 kwie 2005, o 22:09

Aygon, Adam.R und Piotr22 - duże gratukacje. Sam wiem, ile mnie to kosztowało lewobrzeże. Pozdrawiam całą trójcę.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 21 kwie 2005, o 01:24

Dodałem trochę opisów do zdjęć co by było jaśniej :idea:
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

galeria prawobrzeża

Postautor: KlemensII » 21 kwie 2005, o 09:22

A ja tam dodałem przedwojenną mapę z 1922 r./Dąbie,Podjuchy,Żydowce/ i gdzieś ugrzężla.
Klemens II

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości