ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

Dla tych, co patrzą w dół.
antvort
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2009, o 22:27

ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

Postautor: antvort » 30 gru 2009, o 13:33

Witam, mam pytanie na temat ul Emili Szczanieckiej. Wszyscy wiedzą o szczelinie przeciwlotniczej znajdującej się pod jezdnią. Aczkolwiek! Podobno jest tam jeszcze jeden kompleks bunkrów kilko kondygnacyjnych. NIe mam żadnych informacji na temat gdzie on się znajduje gdyż tylko o nim słyszałem parę razy od znajomych. Ostatnio przeczytałem pewien temat na tym forum, jeden z użytkowników wypowiadał się na temat "miasta" pod ziemią w tamtych rejonach na co inni odpowiedzieli mu że to była szczelina przeciwlotnicza. Postanowiłem ten wątek pociągnąć dalej.

Informacje które posiadam:
- słyszałem że wejście do tego kompleksu jest zasypane jednak możliwe jest wejście przez dziurę (trzeba się czołgać)
- na pewno nie chodzi tu o szczelinę gdyż znajomy który mówił mi o tym był ze mną w tej szczelinie, próbowaliśmy znaleźć kompleks o którym mowa lecz on nie potrafił przez krzaki odnaleźć wejścia.
- użytkownik w innym wątku pisał że jest on koło basenu gontynki i ul. Bożeny niedaleko działek. Lecz patrząc na mapę i rozmieszczenie niektórych obiektów rysuje mi się tylko jedna możliwa lokacja.

Dodaje zdjęcie mapy satelitarnej: Białe kółko jest oznaczeniem !!MNIEJ-WIĘCEJ!! położenia szczeliny przeciwlotniczej. Na żółto jest oznaczony teren który moim zdaniem powinien ukrywać bunkier o którym mowa.
mapa.JPG
Proszę o wasze odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2009, o 11:34 przez Torney, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: W Szczecinie nie ma ul. Szczanieckiej
kazik14
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:41

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

Postautor: kazik14 » 15 mar 2010, o 21:29

Witam , miałem możliwość spenetrowania tego '' kompleksu '' bunkrów.Nie jest to nic szczególnego ,ale ciekawi mnie bardzo co kryje się za stalowymi drzwiami i zamurowanym przejściem ;) Plan jest bardzo prosty a mianowicie korytarze są jak slalom więc byliśmy znudzeni chodzeniem tym slalomem ale jednak dotarliśmy do końca no ale właśnie wtedy natrafiliśmy na stalowe drzwi ;/ no i na szkielet zwierzęcia, który nas strasznie wystraszył ;)
Mogę załączyć plan tego bunkru.Moje gg 12089726
kazik14
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:41

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

Postautor: kazik14 » 16 mar 2010, o 19:51

Zapomniałem dodać ,że teraz bardzo trudno tam wejść ,ponieważ jakiś mózg zakopał wejście ;( no i kompleks jest zakopany i zamurowany ,ale mogę powiedzieć ,że jedna odnoga biegnie w stronę CENRUM a druga w stronę DWORCA NIEBUSZEWO i gdybyś nie mógł wejść to mogę ci zrobić to w 3D i sobie pochodzisz ;)
Awatar użytkownika
szmurlo
Posty: 14
Rejestracja: 9 sie 2006, o 17:54
Lokalizacja: Bredowerstrasse

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

Postautor: szmurlo » 19 mar 2010, o 12:38

Półtorej roku temu było jeszcze można wejść: http://picasaweb.google.pl/waldemarszmu ... 4469999730
otodruk.pl
Posty: 9
Rejestracja: 5 paź 2009, o 10:44

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

Postautor: otodruk.pl » 22 mar 2010, o 15:26

Wydaje mi się że wszyscy piszecie o tym samym schronie, który na zdjęciach pokazał "szmurło".
Byłem tam jako mały chłopak i wydawało mi się to niewyrażalnie wielkie - a teraz wiem że jest to po prostu naziemny jednokondygnacyjny schron który powstał dla okolicznej ludności z ulic Urlichstr, Martinstr, Emilstr itp
A budując po wojnie ulicę Szczeniecką nie opłacało się go rozwalać więc go zasypali. A tajemnicze (zamurowane) drzwi to jest drugie wyjście, które zawsze było w takich obiektach.
I jeszcze czysto teoretycznie wydaje mi się że budowa wielopiętrowego schronu w tym rejonie raczej nie miała by sensu, ponieważ nie było tu żadnych ważnych obiektów wojskowych ani ratusza ani nawet szpitala.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron