Brawo miłośnicy szczecińskich schronów i podziemi.

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Brawo miłośnicy szczecińskich schronów i podziemi.

Postautor: Penetrator » 2 cze 2005, o 07:27

Zapraszam wszystkich do wizyty w szlotni na Kopalnianej. Można się tam zapoznać z bardzo profesionalnym sposobem prowadzenia prac eksploracyjnych.Nie ma jak profesionalna ekipa.Chłopaki napiszcie jeszcze raz, jak bardzo zależy wam na dbaniu o szczecińskie podziemia!Bardzo lubię czytać bajki. Co z tego, że w obiekcie jest teraz pełno piachu? Nic! Ważna jest pewność, że za ścianą nie ma dalej korytarza!(ale czy na pewno?)
Ale to nic!. Nie przejmujcie się! Jest jeszcze wiele ścian do rozwalenia!
Postaram się jutro umieścić zdjęcia (tutaj mogę).
PS. Prośba. Proszę o nie pisanie tutaj o pewnej dwukondygnacyjnej sztolni w jednej z północnych dzielnic Szczecina. Przyjadą chłopaki i rozwalą jedną z niewielu jeszcze nie zniszczonych sztolni (jest tam parę ścian ceglanych!!!)
PS 2. Może nudzę, ale dalej nie mogę umieszczać zdjęć na forum "Wyprawy" Do Kesona wysłałem wiadomość - brak odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 2 cze 2005, o 11:08

Ja korzystając z uwag Penetratora mam pytanie otwarte do wszystkich.
Czy ktokolwiek coś wie kto prowadzi wykopki w ruinach Hennigsholm.
Wykopaliska prowadzone są na całym terenie dawnego pałacu i zryto przy okazji pół lasu, jeżeli ktoś to robi z portalowiczów lub czytających to niech się zgłosi do mnie ja powiem gdzie kopać.
Teren Henningsholm od 1938 r - do 1945 r. był terenem zamkniętym dla ludności cywilnej. Pod nadzorem FL.U.V.
Załączniki
Wykop jak lej pobombie
Wykop jak lej pobombie
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 2 cze 2005, o 14:37

Mam nadzieję, że to nie podpucha i nie złapiesz tego kogoś kto się przyzna, za ucho i nie odstawisz żandarmowi? Na poważnie: a widziałeś "dołek" wykopany na Bismarckhohe??!!
Mi dołek osobiscie bardzo nie przeszkadza, ale moznaby po sobie sprzątać, szczegolnie w lesie. Ładne klamoty z tego miejsca powyciagano (nawet bez wykrywki).
Awatar użytkownika
Xelos
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2005, o 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Xelos » 2 cze 2005, o 14:55

Zapraszam wszystkich do wizyty w szlotni na Kopalnianej. Można się tam zapoznać z bardzo profesionalnym sposobem prowadzenia prac eksploracyjnych.Nie ma jak profesionalna ekipa.Chłopaki napiszcie jeszcze raz, jak bardzo zależy wam na dbaniu o szczecińskie podziemia!Bardzo lubię czytać bajki. Co z tego, że w obiekcie jest teraz pełno piachu? Nic! Ważna jest pewność, że za ścianą nie ma dalej korytarza!(ale czy na pewno?)
Sztonia czy OSP?
Zastanawia mnie jedno... co bys napisal gdyby tam serio ktos odkopal korytaz?

Zauwaz ze w Szczecinie jest wiele miejsc do ktorych jedyna prowadzaca drogą jest droga wiadra i szpadla :D
Sam juz kilkukrotnie sie o tym przekonalem. Faktem jest ze na OSP jest teraz piaskownica a nie schron. Jednak uwazam, ze jezeli ekipa ktora tam kopala, byla przekonana ze cos tam jest to dlaczego miala by tego nie robic.
Nikt przeciez ot tak sobie nie idzie do schronu i nie zaczyna nawalac w sciane. Zanim ktokolwiek zdecyduje sie na podjecie takich srodkow stara sie w miare mozliwosci wybadac, czy rzeczywiscie moze tam cos byc.
Jednak mogli po sobie posprzatac :D
mail: xelos86@wp.pl
http://www.basement.prv.pl
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 2 cze 2005, o 14:58

widziałem ten bajzel na OSP ciekawe ile tam ton piachu było?musieli sie nieźle nakopać, pewnie im na sprzątanie sił nie starczyło
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Orabidoo
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2005, o 17:42

Postautor: Orabidoo » 2 cze 2005, o 15:05

Finkenwaldczyk pisze:...a widziałeś "dołek" wykopany na Bismarckhohe??!!
Mi dołek osobiscie bardzo nie przeszkadza, ale moznaby po sobie sprzątać, szczegolnie w lesie. Ładne klamoty z tego miejsca powyciagano (nawet bez wykrywki).
Czy chodzi o ten obok schronu z dwoma wyjściami od strony ul. Koszalińskiej? Wiesz coś więcej na ten temat?
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 2 cze 2005, o 15:07

Orabidoo pisze:
Finkenwaldczyk pisze:...a widziałeś "dołek" wykopany na Bismarckhohe??!!
Mi dołek osobiscie bardzo nie przeszkadza, ale moznaby po sobie sprzątać, szczegolnie w lesie. Ładne klamoty z tego miejsca powyciagano (nawet bez wykrywki).
Czy chodzi o ten obok schronu z dwoma wyjściami od strony ul. Koszalińskiej? Wiesz coś więcej na ten temat?
Chodziło mi o teren byłego Sanatorium Bismarckhohe (prawobrzeże), na temat okolic wieży Bismarcka niestety wiem niewiele.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 3 cze 2005, o 08:43

Do Xelos: po kolei:
1."Sztonia czy OSP?" - LS-Stollen w byłym ośrodku szkoleniowym straży pożarnej.
2."co bys napisal gdyby tam serio ktos odkopal korytaz?" - bardzo bym się zdziwił. 8 metrowa sonda w tym miejscu pokazywała tylko piach. Jeśli chcą kopać dalej to muszą szalować i dobrze przemyśleć co z piachem robić bo dużo miejsca już nie zostało.
3. "jezeli ekipa ktora tam kopala, byla przekonana ze cos tam jest to dlaczego miala by tego nie robic" - jw + jestem przekonany że pod Wałami Chrobrego są podziemia. Dlaczego mam ich nie przeryć i zostawić po sobie burdel?
4. "Nikt przeciez ot tak sobie nie idzie do schronu i nie zaczyna nawalac w sciane" - a dlaczego nie? Jest ściana, to trzeba sprawdzic co za nią jest. w Szczecinie nie ma już dużo obiektów z zachowanymi całymi ścianami (a są wogóle takie?)
5. "Jednak mogli po sobie posprzatac " - zobacz jak po ich niedzielnej akcji obiekt wygląda.
Ponadto został im ceglany mur po drugiej stronie....
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 20 cze 2005, o 22:41

Mnie na szczescie tam nie bylo... raczki tym razem mam czyste... To, ze kiedys ze 2 razy pomoglem na Wzgorzu Akademickim to inna parafia...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 21 cze 2005, o 00:56

Może jednak ktoś napisze o kulisach tej akcji i pochwali się odkytymi sensacjami. A może najważniejsze co z piaskownicą?
Nie widziałem, ale z tego co napisał Penetrator mam "zabytkowy" emblemat.
Załączniki
01.JPG
01.JPG (2.99 KiB) Przejrzano 7277 razy
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 21 cze 2005, o 06:59

konger pisze:Mnie na szczescie tam nie bylo... raczki tym razem mam czyste... To, ze kiedys ze 2 razy pomoglem na Wzgorzu Akademickim to inna parafia...
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 21 cze 2005, o 08:02

Tak tak, dawno temu pomagałem pewnemu naszemu, wspólnemu koledze... Ze 2 razy maksymalnie... Ale potem z pewnych powodów przestałem...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 21 cze 2005, o 08:14

Odbierz wiadomość prywatną i zakończmy tą cześć tematu na forum bo nie chce mi się znowu denerwować i jak to Bartez napisał - brudy się pierze na własnym podwórku - może kiedyś na dołach?
BDB

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości