Podziemny Szczecin w Kurierze Szczecińskim

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Podziemny Szczecin w Kurierze Szczecińskim

Postautor: PEPA » 14 wrz 2005, o 00:14

W najbliższy piątek tj. 16 września ukaże się kolejny artykuł Pana Redaktora J.Grażewicza. Przy okazji mogę zdradzić, że Pan Grażewicz doskonale zna i odwiedza portal sedina.pl.
Zdaje sobie sprawę, iż osoby, którym podziemny Szczecin nie jest obcy, podchodzą do serii tych artykułów delikatnie mówiąc z przymrużeniem oka. Niemniej jednak zapraszam do piątkowego wydania Kuriera i do wyrażenia swoich opinii.
Może i Pan Redaktor wystuka kilka zdań?
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 14 wrz 2005, o 00:24

To bedzie dobry pretekst do wyrażenia pewnych opinii. Na przyład takich, że w skutek fantazjowania o podziemiach z poziomu biurka psuje się opinię o innych dziennikarzach co powoduje to, że jak pytam o jakiejś podziemia traktowany jestem jak szaleniec, który chce przejść pod ziemią z Dąbia na plażę nad Głębokim. Nadmierna fantazja szkodzi
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 14 wrz 2005, o 00:26

No prosze.
Mam większość artykułów ściągniętych z archiwum kuriera.
Znaczy się mam wszystkie które tam były ale nie ma tam całości.
Może przy okazji udało by się zdobyć brakujące ?
Tak czy inaczej ciekawie sobie poczytać, zawsze jakaś cząstka prawdy w tym wszystkim jest.
bigi
Posty: 71
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 20:00
Kontakt:

Postautor: bigi » 14 wrz 2005, o 10:21

w kazdej legendzie masz ziarenko prawdy :D a pan G moglby cos tutaj od siebie dorzucic jesli odwiedza ten portal :)
Murdock

Postautor: Murdock » 14 wrz 2005, o 16:36

a pan redaktor skąd czerpie info na swoje arty ?
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 14 wrz 2005, o 16:38

Od czytelników i róznych informatorów np. kolegów po fachu :D
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 14 wrz 2005, o 16:47

Podobały mi się teorie o podziemnym dworcu w okolicach ul. Narutowicza i "tajemniczych" obiektach zaznaczonych na turystycznym planie miasta na czerwono.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 14 wrz 2005, o 17:16

Nie można od razu zakładać że będą same bzdury. Jeśli pan Redaktor napisze to, co od nas usłyszał - powinen wyjść z tego całkiem fajny artykuł. No chyba że sam zacznie dorabiać do tego historię - to wtedy proszę uważać mój udział w tym za niebyły.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 14 wrz 2005, o 17:18

Nie sposób nie wymienić tu cyklu artykułów z „Kuriera Szczecińskiego” pod głośnym już tytułem „Podziemny Szczecin”. Ich autor, Jacek Grażewicz od lat opisuje, a właściwie snuje przypuszczenia na temat szczecińskich podziemi. O dziwo czytelnicy chętnie czytają jego artykuły, wierząc w jego słowa, bo niestety nie mają żadnego innego źródła do porównania. Doprawdy ciekawe jest to co opisuje autor, bo już wiele razy swoimi artykułami wywołał długotrwałe spory. Równie często musiał pisać liczne sprostowania, tłumaczyć się, rozpaczliwe broniąc swoich racji. Po przeczytaniu cyklu „Podziemny Szczecin” można dojść do wniosku, że Szczecin rozwinął się bardziej pod ziemią, niż na jej powierzchni. Pan Grażewicz powołuje się na tajemniczych świadków, którzy pozostają w obawie o swoje życie panami X. Z ich cytowanych relacji wynika, że miasto ma wiele podziemnych kondygnacji, kilometry tunelów, korytarzy i trasy podziemnej kolei pancernej. W dodatku w bunkrach kryją się tony złotego cennego kruszcu przemieszane ze skarbami Trzeciej Rzeszy. Niestety panowie X mówią, że wejścia są zaminowane, zamurowane, tudzież zawalone i nie sposób się do skarbów dostać. Ponadto skarbów strzegą potomkowie oficerów SS i Wehrwolfu. Być może, nie można wykluczyć, są gdzieś jakieś skarby czy broń, ale póki co nikt ich nie znalazł. Co do podziemi: faktem jest to, że są różne tunele, bo była wojna a ludność cywilna gdzieś musiała się schować przed nalotami bombowymi. Są pojedyncze schrony, nawet bunkry tworzące w pewnym sensie sieć umocnień. Nieprawdą natomiast jest, że to wszystko było połączone, ciągnęło się w nieskończoność w pionie i poziomie. Wypada najpierw logicznie pomyśleć po co ktoś miałby ryć w nieskończoność ziemię oraz czy to by się opłaciło? Wystarczy mieć nadzieję, że pan Jacek Grażewicz, gdy skończą mu się podziemia do opisywania, nie wyjdzie na powierzchnię ziemi i nie zajmie się zgłębianiem tajemnic, które dostrzegłby może w pomnikach czy cmentarzach.
Chyba dobre na podsumowanie...
gz1972
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2005, o 12:02

Postautor: gz1972 » 14 wrz 2005, o 17:24

Nie czepiajcie się p.Grażewicza :) Pamiętam jak przed laty lubiłem czytać te artykuły (gdy ukazywały się cześciej), faktycznie nawet jeśli sporo było tam informacji z "trzeciej ręki" to przecież sporo z nich okazało się potwierdzone, a myślę też, że wiele osób dzięki tym artykułom "połknęło bakcyla" i zainteresowało się "bliższą" historią Szczecina.

Obecnie z utęsknieniem czekam co tydzień na piątkowy Kurier i cykle "Szczecińskie miejsca", "Kurier przy tym był" i "Szczecin z rodzinnych albumów"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 14 wrz 2005, o 18:04

Też to kiedys czytałem :D Ale w ramach edukacji bunkrowej i przybywania wiedzy do mojej głowy :lol: stwierdziło się logicznie myśląc ze te wszystkie podziemne dworce, tunele, kompleksy i magazyny to raczej wyolbrzymianie i domysły :D
Z tych artykułów brałem pierwsze namiary na moje bunkierki :lol: Ale to dawniuśko było :D
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 16 wrz 2005, o 23:42

I co ? Żadnych uwag? Może choć jakaś mała krytyka?
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 17 wrz 2005, o 00:14

Nie mam uwag bo nie udało mi się kupić Kuriera.
Przypomniało mi się już po czasie i nie było w kiosku :-(
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 wrz 2005, o 10:07

A planujecie cos wiecej zrobic razem czy to jednorazowa impreza ?
aniasama
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2005, o 18:17
Lokalizacja: Szczecin/Pogodno

Postautor: aniasama » 17 wrz 2005, o 12:44

Myślę, że nie ma co krytykować - należą się słowa UZNANIA :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron