Wzgorze akademickie

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 5 kwie 2006, o 22:18

Stacja początkowa z napędem taśmociągu w tym domku nad napisem? Może...
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 5 kwie 2006, o 22:35

Penetrator pisze:Stacja początkowa z napędem taśmociągu w tym domku nad napisem? Może...
Nic dziwnego, że nie można się ogarnąć w tym obrazkowym bajzlu -mnogość mniej lub bardziej przydatnych konstrukcji, domków i te zygazki powykręcane z torów...
Wszelkie "dowody" wskazują zdecydowanie na przeznaczenie jako element zawiłej infrastruktury :wink:

Wyciągów w tym rejonie nie widzę (widokówka obejmuje mniej więcej interesujący nas obszar), ale dla przykładu, że wyglądały zupełnie odmiennie polecam i nalegam.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 5 kwie 2006, o 22:48

Przekonuje mnie "polecam". Ten taras z lewej strony - jak żywy. I te ładne elementy infrastruktury przemysłowej na nim.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 5 kwie 2006, o 22:57

Penetrator pisze:Przekonuje mnie "polecam". Ten taras z lewej strony - jak żywy. I te ładne elementy infrastruktury przemysłowej na nim.
Sęk w tym, że "polecam" wypada dokładnie pod zasypanym wiaduktem, przekopem pod Batalionów, do bram cementowni. Drożne do dziś.
A my się zmagamy (pewne?) z Akademickim. W każdym bądź razie jeżeli na jednej trasie to mieli taki sprzęt to czemu i na tym zboczu nie? (czego, o szkoda nie widać na żadnym obrazku).
hans
Posty: 87
Rejestracja: 26 lip 2005, o 20:01

Postautor: hans » 5 kwie 2006, o 23:03

Ale to "nalegam" i "polecam" to jest w okolicy groty, i przechodzi pod kilkoma mostami i tym głównym kolejowym.

EDIT: Nie zauważyłem że już to napisałes :)
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 5 kwie 2006, o 23:19

Oczywiście mogli mieć takie urządzenia w różnych miejscach. Ale takiego betonu nigdzie indziej nie ma. Może tam zamontowano urządzenie, które musiało mieć naprawdę bardzo solidne fundamentowanie?
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 5 kwie 2006, o 23:30

Penetrator pisze:Oczywiście mogli mieć takie urządzenia w różnych miejscach. Ale takiego betonu nigdzie indziej nie ma. Może tam zamontowano urządzenie, które musiało mieć naprawdę bardzo solidne fundamentowanie?
A mnie się wydaje, chyba nie tylko mnie, że widziałem taki sam lub bardzo podobny obiekt właśnie gdzieś w granicach wyciągu na linii z cementownią. Niebawem jeśli pogoda pozwoli nie utopić się, tam się oddelegujemy po amatorsku wybadać o co "come on" :)
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 6 kwie 2006, o 00:05

Takiego betonowego kloca nie zauważyłem :oops:
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 6 kwie 2006, o 14:19

Rozwiązuję tę puszkę Pandory, dosyć. Ten charakterystyczny element, wrosnięty dwa metry w dół, obok tej ogromnej dziury(kto to wykopał?) to stacja końcowa taśmociagu podwieszanego. Poniżej przed sztolnią, są dwa wkopane elementy (do dziś pozostał jeden, drugi leży na zboczu), potem mamy, jak wy to nazywacie ? "sztolnię", tunel transportowy, który przecinał całe wzgórze, na marginesie dodam że wszystkie ww. elementy zostały wykonane w tym samym procesie technologicznym. Dalej w dół do fabryki Stern. Tam gdzie dzisiaj jest baza Dźwigów, stoi do dziś podstawa pod słupy nośne. Budowa linii kolejoewj w latach 1933-37 zakończyła tę niecodzienną wydobywkę. Są materiały że FCP "Stern" bardzo sie burzył, że w tym miejscu ma powstać wiadukt, ale zgodził się na wszystko, wtedy gdy wybudowano nowy wiadukt, tam gdzie przebiegała już wtedy nieczynna linia kolejki (wożącej urobek) - dzisiaj zasypana cała piachem, po samo sklepienie. I koniec wielkiej tajemnicy. Pozdrawiam
[url=http://www.prawobrzeze.eu/galeria]JEDYNA GALERIA PRAWOBRZEŻA[/url]
zdrojak
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2010, o 14:14

Re: Wzgorze akademickie

Postautor: zdrojak » 10 lut 2010, o 13:04

:evil:
Ostatnio zmieniony 5 maja 2010, o 01:39 przez zdrojak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: Wzgorze akademickie

Postautor: Aygon » 10 lut 2010, o 19:34

Zdroje. Widok na wyrobisko, w pobliżu dzisiejszego wzgórza Akademickiego. Widok w stronę Puszczy Bukowej.
Załączniki
stern.jpg
Cementgruben.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re:

Postautor: Lazi » 13 lut 2010, o 00:12

hans pisze:Może tutaj będzie troche dokładniej. :wink:
Stary wątek, wyjaśniony. Na potwierdzenie jest coś co jest widoczne na zdjęciu lotniczym z Googla wklejonym przez hansa. Od miejsca gdzie leży ów betonowy klocek widoczna jest przecinka drzew w kierunku ul. Grabowej.
zdrojak
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2010, o 14:14

Re: Wzgorze akademickie

Postautor: zdrojak » 13 lut 2010, o 19:03

:evil:
Ostatnio zmieniony 5 maja 2010, o 01:39 przez zdrojak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wzgorze akademickie

Postautor: Lazi » 13 lut 2010, o 22:40

zdrojak pisze:Przecinka drzew, po tylu latach...haha!!
Niemniej jednak wyraźnie widać nienaturalnie prostą linię w gęstwinie koron drzew. Zadałeś sobie trud i otworzyłeś w ogóle ten link? Wg mnie jeśli dookoła rosły drzewa, a bezpośrednio pod linią ich nie było to nawet po tylu latach może być widoczny zarys. No, ale leśnikiem nie jestem więc się nie upieram.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości