Wrażenia

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Wrażenia

Postautor: konger » 8 maja 2004, o 17:29

Powiem tak: spacerek całkiem miły... Wykonane w ciekawej formie... Mogłoby być więcej opisów lub opis bardziej rozbudowany...

Gratuluję pomysłu, brakowało czegoś takiego na naszym rynku... Może kiedyś więcej materiału plus film/filmy z tamtych czasów plus jeszcze coś zostało by wydane na DVD na przykład... ??? Miałbym motywację, aby takie coś kupić...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 8 maja 2004, o 19:35

Konger a może i My wyskoczymy z takim czyms ale o troche innej tematyce :>

tzn jak już wszystko sie ustali odnosnie naszej grupy
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 8 maja 2004, o 22:06

Spacer fascynujacy, ale mam koncepcje "rozwojową".
Stare fotki i nowy wygląd tych miejsc. To zrobiło by piorunujace wrażenie. Może ruszyło by to pare władnych głów i wreszcie zaczeło by się dziać w Szczecinie. Czemu nie odbudować restauracji nad samą "Rusałką" w parku Kasprowicza? Są dziesiątki miejsc w Szczecinie, które znikneły z mapy miasta, a przeciez mozna by za ich pomocą zbierać środki na "odbudowe" ciekawych miejsc. Nie wydaje mi się aby ściąganie "pomnika z konikiem" aż z Warszawy było akurat tym mądrym posunięciem, ale jest chociaż kolejne miejsce do poprzytulania się na słoneczku do żony :-) Szkoda że są tam też inne szkodniki a nie ma policji co by ich odstraszała :-(
Generalnie Spacer po Szczecinie podobał mi się i mam nadzieje że przyczyni się do odmiany naszego miasta.
pozdroofki
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 9 maja 2004, o 14:55

Bartez, coś się pomyśli... Narazie trzeba wykupić serwer na stronkę...
.:konger:.

One life. Live it.
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2004, o 21:07

fajne a myslalem ze tylko ja mam taka fazke zeby chodzic po szczecinie bez celu szczegolnie noca :)
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 9 maja 2004, o 21:51

spoko jest nas wiecej ale co niektórzy lubia jeszcze łazic ale pod powierzchnia :D

Konger !! dobrze mowie ??
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 10 maja 2004, o 01:42

Nocą w Szczecinie jest cool ale niestety trzeba zebrać większa ekipe. W pojedynke nie ryzykuje poza centrum, gdzie sie wychowałem.
Licho nie śpi.
Co do podziemi to piękna sprawa. Właśnie jestem po lekturze "Podziemnego Szczecina", cyklu art. w kurierze. Szkoda że nie ma tam wszystkich. No ale nie o tym miało być w tutaj ;-)
Z tego wynika, że kolejną płytke można też zrobić o podziemnym Szczecinie i okolicach.
albatrix

Spacer jak sen!

Postautor: albatrix » 10 maja 2004, o 10:42

Przesz³o¶æ to nie budynki, ale ludzie. W³a¶nie ludzi próbujemy sobie wyobraziæ poprzez to, co zostawili po sobie. Którêdy chodzili do teatru, którêdy do Domu Koncertowego. Czy w "Uranii"by³y wygodne fotele, a nad jeziorem G³êbokie szerokie alejki spacerowe.
Je¿eli nawet nie potrafimy znale¼æ na te pytania odpowiedzi, to sama próba jest wielk± sentymentaln± podró¿±. Choæ przez chwilê czujemy siê mieszkañcami Szczecina z tamtych lat, s±siadami ludzi, którzy wtedy ¿yli w tym mie¶cie. Mamy poczucie, ¿e jeste¶my im co¶ winni, przynajmniej wdziêczno¶æ za to, co po sobie zostawili. A mo¿e i jeste¶my dumni, ¿e Szczecin ma bogat± przesz³o¶æ.
Sentyment nie musi wywo³ywaæ tylko ¿al czy smutek. Mo¿e te¿ mobilizowaæ.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 10 maja 2004, o 13:58

Exadum pisze:Nocą w Szczecinie jest cool ale niestety trzeba zebrać większa ekipe. W pojedynke nie ryzykuje poza centrum, gdzie sie wychowałem.
Licho nie śpi.
Co do podziemi to piękna sprawa. Właśnie jestem po lekturze "Podziemnego Szczecina", cyklu art. w kurierze. Szkoda że nie ma tam wszystkich. No ale nie o tym miało być w tutaj ;-)
Z tego wynika, że kolejną płytke można też zrobić o podziemnym Szczecinie i okolicach.
jesli chodzi o artykuły w Kurierze to radziłbym podejsc do tego z pewnym dystansem
nieneguje owych artykułów jednak Grupa ZGR do jakiej należe powstała łnsie po to aby miedzy innymi zajmowac sie takimi kwestiami, skupiaja sie w naszym klubie soby majaca naprawde duzo wiedzy na ten temat i wiele sprawa opisywanych w prasi po prostu mija sie z prawda

twierdze tak ze wzgledu na to iz w miare naszych mozliwosci badamy rozne rzeczy nadziemne i podziemne i niestety stwierdzam ze czesc informacji w prasie jest wyolbrzymiona i troche fikcyjna

pozdrawiam
ZGR Squad
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 10 maja 2004, o 16:13

Dobrze prawisz Bartez... Hehe czasami Ci się udaje :P :P Nie, no żart...

Spoko, tam gdzie można było wejść to prawie wszędzie weszliśmy, "nie tykamy" się za rzeczy pozamykane, itd. Powiedzmy, że nie tykamy...

Zresztą wystarczy mieć trochę oleju w głowie i patrzeć przestrzennie by stwierdzić, że red. Grażewicz pisze teksty pod publikę... A ludzie są chętni na tanią sensację...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 10 maja 2004, o 20:54

Nie moge się wypowiedzieć w temacie zwiedzania podziemi bo niestety nigdy nie miałem okazji robić tego na poważnie. :-)
Jedyne gdzie się szwędałem to w podstawówce po ruinach w lasku arkońskim ale tak raczej po szczeniacku bez zagłębiania się.
Swego czasu po baszcie 7-u płaszczy, jeszcze przed budową trasy zamkowej i na kaliny, w okresie kiedy stały pierwsze bloki przy 26-go kwietnia. Mało z tego pamiętam.
Jedyną rzecz, którą mogę potwierdzić, a przewineła sie w tych artykułach to fakt, że istotnie pod salą gimnastyczną "budowlanki" były jakieś zarąbiaste bunkry. dość długo z nimi walczyli jak robili fundamenty. Zaczynałem wtedy się tam uczyć i za bardzo byłem zajęty śmiganiem jako "kot" :-D , później to zasypali i wszyscy zapomnieli. Z chęcią pooglądał bym fotki z takich wypadów i poczytał coś wiarygodnego.
Zastanawiam się tylko kiedy moderator mnie stąd pogoni za COT :-)
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 10 maja 2004, o 21:02

spoko Arek z tego co jak dotąd zauwzyłem to Swój (czyt. SPOKO) człowiek

a co do zdjec to hmm ciekawe czy jak podam link to mnie nieobjedzie :>
ale cóż zaryzykuje najwyzej skasuje posta :D
www.inny.szczecin.of.pl - strona Micha z ZGRu , trpoche lazil pod Szczecinem i troche zdjec jest na www
www.zgr.szczecin.of.pl - w przeciagu tyg bedzie wszystko działąc teraz kiepsko
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 10 maja 2004, o 21:16

hy hy hy
no na ZGR już dotarłem wczesniej :-) nawet palnąłem coś w księdze z biegu hi hi hi.
Dzięki za info, bede obserwował :-)
pozdroofki
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 maja 2004, o 21:31

Bartez pisze:a co do zdjec to hmm ciekawe czy jak podam link to mnie nieobjedzie :>ale cóż zaryzykuje najwyzej skasuje posta :D
Nie objedzie i nie skasuje, bo zależy mi na ciekawych (dla mnie też) rozmowach. Natomiast proponuję Panowie Podziemni zastanówcie się nad Forum Podziemnym. Możemy zrobić je zupełnie osobno możemy zrobić w ramach szczecina przedwojennego i powojennego itp. Zastanówcie się (jest do takich dyskusji Forum "propozycje") - ja wnioski z waszej debaty wcielę w życie w postaci Waszego Forum z Waszym Moderatorem...
Czekam z Niecierpliwością
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 maja 2004, o 21:31

Bartez pisze:a co do zdjec to hmm ciekawe czy jak podam link to mnie nieobjedzie :>ale cóż zaryzykuje najwyzej skasuje posta :D
Nie objedzie i nie skasuje, bo zależy mi na ciekawych (dla mnie też) rozmowach. Natomiast proponuję Panowie Podziemni zastanówcie się nad Forum Podziemnym. Możemy zrobić je zupełnie osobno możemy zrobić w ramach szczecina przedwojennego i powojennego itp. Zastanówcie się (jest do takich dyskusji Forum "propozycje") - ja wnioski z waszej debaty wcielę w życie w postaci Waszego Forum z Waszym Moderatorem...
Czekam z Niecierpliwością
Natomiast linki jeśli mnie pamięć nie mysli już są w linkach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron