Kto zna jakie wejscia pod ziemie?? Wpisujcie!!

Dla tych, co patrzą w dół.
Gość

Postautor: Gość » 18 lip 2004, o 23:00

Spore podziemia s± na terenie szpitala przy ul. M±cznej w Zdrojach. Ale to chyba powojenne, budowane jako schrony p/atomowe. Piszê spore, bo z ziemi wystaj± na du¿ym obszarze otwory wentylacyjne. Jakie¶ tunele te¿ tam s±. Zreszt± wszystkie budynki szpitala s± ze sob± po³±czone pod ziemi±.
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 19 lip 2004, o 21:17

Zdaje sie chodzi o "magazyny" w Puszczy. Na wiosne stalowe czesci wyrwano i wywieziono na zlom. Sporo osob widzialo je jak jechaly przez Zdroje, na forum Odkrywcy z tego co pamietam byla dyskusja kto to zrobil.
www.puszczabukowa.prv.pl
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 19 lip 2004, o 21:37

No jeśli to chodzi o magazyny, ta ja byłem tam w zeszłym tygodniu, nocleg w jednym z magazynów, no i poza trzema betonowymi magazynami, nic więcej niepozostało,wszystko co metalowe zostało wywiezione. I tak mi się zdaje że jest chyba jakaś akcja mająca na celu zasypanie tych magazynów. bo wejścia do tunelu łączącego te magazyny juz zostały zasypane.
Awatar użytkownika
robson52
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:46

Postautor: robson52 » 20 lip 2004, o 09:32

W Zdrojach za stacja kolejowa w lasku też jest wejście do bunkra! raczej podziemi- a nawet dwa wejścia! Byłem tam. dużo ślepych korytarzy. troche niebezpiecznie i bardzo zimno. mam kilka zdieć.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 23 lip 2004, o 00:23

robson52 pisze:W Zdrojach za stacja kolejowa w lasku też jest wejście do bunkra! raczej podziemi- a nawet dwa wejścia! Byłem tam. dużo ślepych korytarzy. troche niebezpiecznie i bardzo zimno. mam kilka zdieć.
LUDZIE !!!!!! jakiego BUNKRA !!!!!!!!!!!!!!!! czy dla wszystkich co betonowe pod ziemią to są bunkry ????????

Bunkier - to pomieszczenie na statku na węgiel lub też pomieszczenie pod ziemią/ składzik na wegiel... !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bunkry w Szczecinie/Policach to np. silosy na węgiel lub silosy na zboża...

Wszystko inne to schrony... !!!!

Poza tym są tam 4 wejścia, z czego 1 jest już zasypane, a 2 się łączą... Zresztą na Prawobrzeżu to nie jedyne miejsce, gdzie coś jest pod ziemią...
.:konger:.

One life. Live it.
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 25 lip 2004, o 16:40

Bez obrazy. Czytajac posty nie tylko na tym forum oraz arty w pewnej gazecie az chce sie wyc. Ktos zobaczy byle dziure w ziemi robi sensacje, wymysla historie... Dobrze jesli skonczy sie tylko na tym. Gorzej jesli bezmyslnie do niej wejdzie jak np. do "slimaka" w lasku arkonskim ze swieczka, albo zacznie kopac zawaly... Pozniej pisza w gazetach, ze wszelkie podziemia to murowana smierc. Dla takich ludzi pewnie tak, tylko ze cierpia wszycy milosnicy podziemi, takze ci odpowiedzialni i znajacy temat.

pzdr dla wszystkich ludzi-kretow :)
www.puszczabukowa.prv.pl
Gość

Postautor: Gość » 26 lip 2004, o 14:16

Kochani uwa¿ajcie na wszelkie wej¶cia podziemne bo ju¿ niejednego przysypa³o...... :)
Gość

Postautor: Gość » 30 lip 2004, o 21:40

Ch³opaki po co tak szperacie, przyjdzie :mrgreen:Frau Schteinbach:twisted: i wam to wszystko zabierze ;)[/quote]
Thurd_Master
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:06
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Thurd_Master » 10 sie 2004, o 00:18

Ten hangar to poradziecka baza, Polacy wygonili ruskich gdy oni bez pozwolenia zaczeli budować podziemne hangary dla czołgów. Miny są ćwiczebne-przeciwpiechotne, nie wybuchają tylko dymią i wokół poligonu jest ich mnóstwo. Zdarzają się też zakopane, drewniane wagony kolejowe zaadoptowane na bunkier. Koło leśniczego znalazłem kiedyś haus-panzer który leśniczy zaadoptował na komórkę. Jest bunkier zadoptowany przez strażaków w dawnej jednostce szkoleniowej straży pożarnej nad Szmaragdowym, jest tunel pod górą widok. Są całkiem fajne ruinki jednej z największych w III Rzeszy fabryki paliw syntetycznych w Policach, tam polecam wybrać się ze sprzętem wspinaczkowym. Oj jest jeszcze tego mnóstwo, wiele by mówić. Wie ktoś może jak dostać się do tuneli pod Odrą?
Go¶æ

Postautor: Go¶æ » 12 sie 2004, o 16:02

co wy wiecie o bunkrach w zdrojach
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 12 sie 2004, o 18:08

Troche sie wie...
www.puszczabukowa.prv.pl
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 13 sie 2004, o 10:59

Najlepiej zachowany i najbardziej dostępny jest jeden ze schrono-magazynów (miało być takich w Szczecinie bodaj 36 - do dzis znalazlem ich 8 sztuk, głównie w okolicy brzegów Odry) znajduje się na Wzgórzu Kupały w drodze na Gocław ulicy nie pamiętam. Budynek jest doskonale widoczny z tramwaju linii 6.
Czy ktoś zna jeszcze inne schrony tego typu? Na pewno są one: 1. k. Trasy Zamkowej ok. rzeźni (obecnie zajęty przez MPO), 2. przy ul. Energetyków k. kościoła - skład i magazyn, 3. największy chyba - na Łasztwoni naprzeciwko dworca PKP- sklep z glazurą, 4. pętla 12,11,4 oraz 3 i 6 - bodaj stacja diagnostyczna, 5. klub bokserski Spartakus k. petli 11 i 6 bis, 6. położony niedaleko Spartakusa, 7. na Wzgórzu Kupały, 8. hurtownia książek Waligóra i S-ka - k. estakady na Parnicę
Czy są inne?
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 13 sie 2004, o 11:03

Zawsze można też "zwiedzić" podwalnie fortu Prusy - na tyłach kompleksu przy ul. Narutowicza i Piastów na skarpie w kierunku Dąbrowskiego. Wg Grażewicza miał tam się znajdować wjazd do podziemnego dworca :) Zaraz obok - mędzy skarpą właśnie a boiskiem - jest dziura w ziemi. można teoretycznie wejśc chyba - tyle, że smierdzi strasznie.
Te podwalnie są najbardziej zaniedbanymi fragmentami fortu, jakie widziałem.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 13 sie 2004, o 11:14

kolejne schrony-magazyny :
- Dąbie, koło przystanku na Emili Gierczak - Jest dośc mały w porównaniu do innych.
- Czarnieckiego za Lokomotiv - Obecnie wykorzystywany chyba przez jakąś agencje ochrony

Konger, jak ostatnio liczylismy to wyszło nam więcej, pamiętasz gdzie jeszcze są?
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 14 sie 2004, o 11:51

Takie podziemne pomieszczenia pod budynkami, tunele czy bunkry to z pewnością ciekawe miejsca. Ale uwaga: przeważnie obiekty tego typu, znajdujące się na terenie naszego miasta, nie podlegają żadnej konserwacji (niestety), nie są utrzymywane w należytym stanie technicznym, często nie ma żadnej dokumentacji, dlatego do niezabezpieczonych podziemi lepiej nie wchodzić, bo może to grozić kalectwem albo nawet utratą życia (w kraju było już wiele wypadków).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron