Kto zna jakie wejscia pod ziemie?? Wpisujcie!!

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 28 kwie 2005, o 08:03

pamiętajmy że jeżeli chodzi o las arkoński to ukrywali sie tam niemieccy dywersanci, maruderzy i sabotażyści. Musieli się gdzieś ukryć.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
emeryt
Posty: 145
Rejestracja: 17 kwie 2005, o 17:16

Kto zna jakie wejscia pod ziemie??

Postautor: emeryt » 1 maja 2005, o 12:30

Oj ! Znam Ci ja znam. Tylko czy nie bedziesz ganial z saperka lub tasakiem ? Po Olsztynie byloby to trudne ! gg- 4368859. Czy wypada to zdradzic TWH ? Moze lepiej sedina.pl ? Pozdrawiam. emeryt
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 1 maja 2005, o 13:10

można zrobić spotkanie, konferencje przez gg, lub pogadanke z pojedyńczymi osobami, ale w żadny wypadku nie pisac na forum!!!
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 maja 2005, o 16:50

szperacz88 pisze:można zrobić spotkanie, konferencje przez gg, lub pogadanke z pojedyńczymi osobami, ale w żadny wypadku nie pisac na forum!!!
Chyba sie gdzies zgubilem...
Prosze mi przypomniec o co chopdzi ???
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Re: Kto zna jakie wejscia pod ziemie??

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 13:27

emeryt pisze:Oj ! Znam Ci ja znam. Tylko czy nie bedziesz ganial z saperka lub tasakiem ? Po Olsztynie byloby to trudne ! gg- 4368859. Czy wypada to zdradzic TWH ? Moze lepiej sedina.pl ? Pozdrawiam. emeryt

A o co chodzi ?
.:konger:.

One life. Live it.
Ja
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2005, o 12:55

Postautor: Ja » 7 maja 2005, o 15:26

Porucznik pisze:
Penetrator pisze:Jeszcze do okolic ul Chopina:
krótka, ok 10 metrowa szczelina (dalej zawał/ew. koniec) nad strumieniem Warszowiec, obok ogrodów "Skarbówek" od ulicy Wiśniowy Sad.
i wcześniej "Gość" pisał: Od ul, Chopina w okolicach Skarbówka najlepiej pójść w górę strumyka. Wejście jest na lewym zboczu (było parę lat temu). Myślę, że od ulicy będzie to ok 1 km.

Próbowałem znaleźć, ale mi się nie udało. Czy wejście to znajduję się w zboczu skarpy czy na brzegu strumyka?

Odnośnie schronu przy SP36 (polana harcerska) pisałem już wcześniej. Obiekt ogólnie dostępny, widoczny od ulicy.
rabbit7
Posty: 8
Rejestracja: 7 maja 2005, o 22:47

Postautor: rabbit7 » 7 maja 2005, o 22:52

witam jest wejscie na terenie bylej jednostki wojskowej (radzieckiej) w okolicy bezrzecza, niestety korytaz sie urywa , jest zamurowany, z tego co opowiadaja ludzie ktorzy chodzili tam zaraz po likwidacji jednostki jest polaczenie z korytazami i wejsciami kolo szpitala na unii lubelskiej niestety nie udalo sie nam przedostac dalej :twisted:
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 8 maja 2005, o 16:56

Kiedys bylem na tej bazie... Ale jakos nie zwrocilem uwagi na tunel... Jeno na masowy odzysk roznego rodzaju metali...
.:konger:.

One life. Live it.
rabbit7
Posty: 8
Rejestracja: 7 maja 2005, o 22:47

Postautor: rabbit7 » 8 maja 2005, o 20:33

teraz juz nie ma co zbierac wszystko wywiezli hehe, jeszcze czasami kable wyciagaja, jest jeszcze jedna ciekawa sprawa, kolo tej jednostki jest stawik a raczej byl, woda zaczela znikac, po jakim nie calym roku calkiem wyschla i na samym srodku odslonila sie studzienka, wyglada na to jak by gdzies woda znalazla ujscie tylko pytanie gdzie :)
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 8 maja 2005, o 23:18

Ale w którym miejscu był ten stawik ? Bo ja znam tylko jeden - jak się jedzie w kierunku na Lubieszyn z Bezrzecza...

Widać trzeba się tam znowu wybrać... Zobaczyć co się zmieniło od ostatniego razu...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 9 maja 2005, o 09:07

Ja pisze:
Porucznik pisze:
Penetrator pisze:Jeszcze do okolic ul Chopina:
krótka, ok 10 metrowa szczelina (dalej zawał/ew. koniec) nad strumieniem Warszowiec, obok ogrodów "Skarbówek" od ulicy Wiśniowy Sad.
i wcześniej "Gość" pisał: Od ul, Chopina w okolicach Skarbówka najlepiej pójść w górę strumyka. Wejście jest na lewym zboczu (było parę lat temu). Myślę, że od ulicy będzie to ok 1 km.

Próbowałem znaleźć, ale mi się nie udało. Czy wejście to znajduję się w zboczu skarpy czy na brzegu strumyka?.
Od ulicy Chopina idzie się ulicą Wiśniowy Sad. Po lewej stronie, za strumykiem, kilka metrów od brzegu (w skarpie) widać kilka żelbetonowych elementów. Obok znajduje się początek ogrodzeń ogrodów "Skarbówek"
Powodzenia!
rabbit7
Posty: 8
Rejestracja: 7 maja 2005, o 22:47

Postautor: rabbit7 » 9 maja 2005, o 22:27

jak sie jedzie przez las w kierunku na lubieszyn to sa dwa stawy jeden jest po prawej a drugi po lewej stronie, chodzi o ten po lewej stronie, ruscy mieli polaczenie tego stawu z jednostka jakas rura, jeszcze rok temu byly tam pozostalosci po szopie ktora stala przy samym stawie zaraz kolo wyprowadzenia rury z stawu :P
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 13 maja 2005, o 07:13

Z innej beczki.
Bloki wejściowe szczelinyznajdującej się w Dabiu na placu Słowiańskim zostały pomalowane na bardzo ładny, zielony kolor, a wejścia zamnkiete bardzo solidnymi, metalowymi drzwiami. Dowcip polega na tym, że tę drzwi zostały zamkięte tylko na śruby M12....
Powodzenia....
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 13 maja 2005, o 15:36

w najblizszych dniach powiem wam moze co nieco o ciekawym miejscu tylko musze wpierw z Bartezem to uzgodnic czy warto na forum czy na priv .....Zrozumcie chodzi o sciany powstajace w bardzo szybkim tepie a naprawde jest na co poparzec uwiezcie bo chyba nikt z was tam nie był :o
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 13 maja 2005, o 15:57

drzwi zostały zamkięte tylko na śruby M12....
Powodzenia....
Tylko po zwiedzaniu można by śrubki zakrecić, jak ktoś chce to i tak wejdzie a:
1.Nie będą się tam kręcić dzieci
2.Oraz nie wejdą na gotowe różne męty po których zostanie syf na metr.]

Dlatego z tym otwieraniem każdego wejścia to nie do końca tak wesoło jest.
Najlepiej by było na własne kłódki zamykać i klucze udostepniać w sekretariacie TS :wink:
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron