Kto zna jakie wejscia pod ziemie?? Wpisujcie!!

Dla tych, co patrzą w dół.
george1
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2004, o 16:40
Lokalizacja: FRAUENDORF

Postautor: george1 » 22 lip 2005, o 13:25

A gdzie chcialbys pozwiedzac?Gotzlow, Frauendorf, Stolzenhagen, czy moze ruinki po fabryce benzynki w Policach?Masz do dyspozycji wzgoze pod W.Bismarka i jest tam tego sporo.Ostatnio bylem w lesie wMsciecinie i w prawdzie nie ma tam nic podziemnego (ale skoro sa na wieszchu gruzy ...to moze i pod spodem cos jest).Polana w srodku lasu, bystry potok i wodospad.Mozna dojechac autem, sa dzikie miejsca na ognisko - jesli ktos ma luzne 100 zl na mandacik dla st. lesnej.Wlasnie przerpbilem ten temat , wiec tego nie polecam. W owym miejscu byla duza restauracja, stad te ruinki.Fajnie tam.... tylko jakby ; drogo! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Re: co robi czas i woda

Postautor: PEPA » 22 lip 2005, o 23:08

shiba pisze:czy to sa scieki czy tylko zle widze
Źle widzisz.
Więcej zdjęć z tego miejsca na www.podziemnyszczecin.pl
Prawidłowa lokalizacja już została podana...
www.podziemnyszczecin.pl
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 23 lip 2005, o 21:56

Piękna, rzeczywiście bardzo ładna...
Pisał też o nim Penetrator w wątku: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=2365
Murdock

Postautor: Murdock » 11 wrz 2005, o 23:32

uff przebrnąłem przez wszystkie wpisy co zajęło mi sporo czasu i chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami. Jako że interesuję się bunkrami i jestem dosyć spostrzegawczy to napotkałem na wiele takich obiektów na Prawobrzeżu, gdzie mieszkam, bo o tej części miasta jest tutaj mało wspominane. Chodzi generalnie o zwykłe schrony. Jeżeli napiszę o czymś, co już wiecie to sorry :)

Najpierw zacznę od Wielgowa, gdzie mieszkam. Najpopularniejszy schron, jeszcze kilka lat temu ogólnie dostępny mieści się przy boisku Vielgowii za pocztą. Niestety podczas odnawiania boiska kilka lat temu (bo ponoć w tym samym miejscu przed wojna tez było boisko) zasypano wejście do schronu, pozostala niewielka szczelina. Niedaleko tego bunkra jest kolejny ale odkąd pamiętam był zamknięty.

Natomiast otwarty schron miesci się niedaleko Pałacu Giringa (to już bardziej rejony Płoni) przy nowym przystanku linii 73 następnym po Unikonie. Ten schron jest centralnie przy ulicy, trochę zaśmiecony i co najciekawsze, nie wiem czy ma koniec, przynajmniej ja tego nie widzę patrząc na okolicę. Może to był schron prowadzący do samego pałacu Giringa? Nie wiem. Nie wchodziłem to nie wiem.

Znam 2 miejsca w lesie na sławocieszu, gdzie przed wojną stały normalnie zabudowania. Pierwsze z nich, znajdujące się niedaleko stacji pkp w Zdunowie najprawdopodobniej miały coś wspólnego ze szpitalem w zdunowie. ponieważ pozostało kółko graniaste a takie same dwa zawodnione są na terenie szpitala. Drugie miejsce, w którym stały zabudowania znajdują się w lesie na wysokości przystanku 73 Lutyków. Idąc drogą leśną nie da się tego zobaczyć, jak byłem mały to tam się kręciłem i natknąłem się na ślady schronu, w jednym miejscu nawet była dziura z możliwością wczołgania się. Intrygują mnie te miejsca, chciałbym wiedzieć jak to wyglądało przed wojną oraz zrobić jakis teoretyczny szkic.

Kolejny otwarty schron, do którego zaglądałem mieści się na cmentarzu w Płoni. Cały cmentarz generalnie jest klimatyczny. Kształ tego schronu widać z góry, nie posiada wyjścia, najprawdopodobniej zostało zniszczone no chyba że jest inna opcja. Na wysokości wyjścia z bramy cmentarnej widać drugi schron z kratami, dokąd prowadzi - nie wiem, dodatkowo nie wiem czy to są 2 osobne bunkry czy jeden. Ten na terenie cmentarza w jednym miejscu ma dziurę w którą ludzie wrzucają śmieci, zwiędłe kwiaty...marnuje się ten zabytek.

Schrony w Dąbiu pewnie wszyscy znają, w parku są pomalowane na zielono i od dawna zamknięte metalowymi drzwiami. Zastanawia mnie gdzie prowadzi schron, którego wejście jest z boku parku bo pozostałe 2 schrony umieszczone w centralnej części parku mają wejścia i wyjścia.
Zamknięte schrony są naprzeciwko dworca kolejowego PKP, są chyba nawet własnością PKP, raz był jeden otwarty to tam zajrzałem no ale wiadomo bez latarki ani bez wsparcia nic nie zdziałałem i natknąłem się jedynie na stos skrzynek po oranżadzie i trochę śmieci. Jedyny bunkier, który jest natomiast w parku Słowiańskim tam, gdzie przed wojną był cmentarz jest oczywiście zamknięty a jego część wydzierżawiona przez miejscowego sklepikarza, który tam ma po prostu magazyn. Widziałem kilka razy jak otwierał drzwi i cos tam wyciągał.

Podjuchy - park na Krzemiennej, z tyłu za garażem przed zagrodzonym murem jakimś budynkiem szklanym jest zasypane wejście do schronu, często tam przebywają miejscowi żule pijąc nalewki. Ciekawi mnie dokąd prowadzi ten schron. Te tereny są tajemnicze. Polecam park po byłym cmentarzu niemieckim z zachowanymi tablicami , trzeba iść pod górkę od parku na Krzemiennej, zapomniałem nazwy ulicy :) ale zjeżdżając z tej ulicy w zeszłym roku doznałem wypadku rowerowego :( jest tam bardzo stromo.

hmm co jeszcze ? odnośnie schronu na przeciwko Carrefoura. Miałem okazję go spenetrować chyba w lipcu. Przypadkowo przechodząc z kumplem zauważyłem, ze drzwi sa otwarte. No to zakupiliśmy skromną latareczkę i wraz z aparatem cyfrowym przezliśmy 2x ten schron. Wciąż czekam na zdjęcia, jak dostanę to mogę udostępnić. Posiadał on oświetlenie i stanowił zapewne magazyn dla miejscowych straganiarzy, o czym świadczy duża ilość skrzynek po oranżadzie i chlebie a w jednym ze ślepych zauków normalnie stos opakowań na jajka :) Schron na końcu jest zagracony ale zapewne jest to tuz przed samym wyjściem. Nie wiem, dokąd natomiast może prowadzić trzecie wejście, które umieszczone jest bliżej przejścia dla pieszych, za taką budką.

Interesuję się schronami i starym budownictwem juz od dawna. Z chęcią moge przyłączyć się do wypraw w różne miejsca oraz słuzę informacjami chociaż chyba wszystko co wiedziałem, to tutaj napisałem.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 11 wrz 2005, o 23:40

Natomiast otwarty schron miesci się niedaleko Pałacu Giringa (to już bardziej rejony Płoni) przy nowym przystanku linii 73 następnym po Unikonie. Ten schron jest centralnie przy ulicy, trochę zaśmiecony i co najciekawsze, nie wiem czy ma koniec, przynajmniej ja tego nie widzę patrząc na okolicę. Może to był schron prowadzący do samego pałacu Giringa? Nie wiem. Nie wchodziłem to nie wiem.

.
Chyba Schloss Heningsholm czyż nie? Oleszna?
kiepciu
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2005, o 19:52

Postautor: kiepciu » 27 lis 2005, o 17:08

Czy ktoś wie co to za obiekt jest za przychodnią kolejową pomiędzy ul. Korzeniowskiego a 3 Maja?
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 6 gru 2005, o 15:34

Penetrator pisze:Ostatnimi czasy jakieś chuligany odkopały wejście do szczeliny plot na ulicy Walecznych. Potem inny chuligan napalił się na to, zabrał sprzęt i wieczorem (obiekt przy głównej drodzę), rozkopał dalej i.......... cały misterny plan w p...... Okazało się że jest tam tylko jedno pomieszczenie 1x1 m a dalej obiekt jest zniszczony. :(
Ale zawsze kolejna szczelina, w terenie na którym dużo obiektów ni ma.
Ps. po drugiej stronie drugiej stronie drogi widać strop drugiego wejścia...
Eee, w ktorym miejscu? Bo ja slyszalem cos kiedys o Walecznych, tez zaraz obok drogi i chodnika, jest takie miejsce, ktore wg legend mialy prowadzic do obiektow kolo cmenatrza... :twisted:
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 6 gru 2005, o 15:36

kiepciu pisze:Czy ktoś wie co to za obiekt jest za przychodnią kolejową pomiędzy ul. Korzeniowskiego a 3 Maja?

Tam chyba sa 2 obiekty, ale blizszych danych na ich temat brak... Nawet pytanie sie u dyrektora przychodni niewiele dalo...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 6 gru 2005, o 19:13

konger pisze:
Penetrator pisze:Ostatnimi czasy jakieś chuligany odkopały wejście do szczeliny plot na ulicy Walecznych. Potem inny chuligan napalił się na to, zabrał sprzęt i wieczorem (obiekt przy głównej drodzę), rozkopał dalej i.......... cały misterny plan w p...... Okazało się że jest tam tylko jedno pomieszczenie 1x1 m a dalej obiekt jest zniszczony. :(
Ale zawsze kolejna szczelina, w terenie na którym dużo obiektów ni ma.
Ps. po drugiej stronie drugiej stronie drogi widać strop drugiego wejścia...
Eee, w ktorym miejscu? Bo ja slyszalem cos kiedys o Walecznych, tez zaraz obok drogi i chodnika, jest takie miejsce, ktore wg legend mialy prowadzic do obiektow kolo cmenatrza... :twisted:
Ten to raczej prowadzi do wyjścia po drugiej stronie jezdni...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 6 gru 2005, o 20:47

Ale wiesz, ktory mam na mysli? tako "przy drzewku", bo to o nim slyszalem rozne cuda na kiju...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 6 gru 2005, o 21:19

:lol: dokładnie...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 6 gru 2005, o 21:25

Czyli bylo to zwykle przejscie pod jezdnia czy cos wiecej ?
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 6 gru 2005, o 21:28

Powiem tak:
moim zdaniem była to szczelina, nad którą zbudowano drogę
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 6 gru 2005, o 21:30

To wejdzmy w obszar strefy 11...

Tylko 1 szczelina? zadnej innej w poblizu?

Dobra zartuje sobie...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 6 gru 2005, o 22:44

A był ktoś kiedyś w szczelinach na Bukowym??
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości