Kto zna jakie wejscia pod ziemie?? Wpisujcie!!

Dla tych, co patrzą w dół.
Gość

Postautor: Gość » 15 sie 2004, o 15:15

Mi wyszlo jesli dobrze pamietam, 11 lub 12, sprobuje na spokojnie je jeszcze raz policzyc i wtedy napisze... konger (niezalogowany)
Gość

Postautor: Gość » 17 sie 2004, o 00:52

Taaak, mimo ¿e argument s³uszny jest nie wró¿ê raczej wielu zwolenników. To, ¿e obiekty te nie s± poddawane konserwacji i nikt siê nimi nie opiekuje to jeszcze podnosi ich walory dla poszukuj±cych wra¿eñ bunkrowców. Có¿, mnie nikt nie przestrzega³ o niebezpieczeñstwach gdy jeszcze jako 7-letnie dziecko zaczyna³em bunkrowe przygody, a wej¶cia pod ziemiê mo¿na by³o spotkaæ na ¶rodku osiedla. Nie bêdê wam mówi³ ¿eby¶cie nie wchodzili, bo nie chcê was okaleczaæ :) my¶lê ¿e wystarczy trochê rozwagi, a ³a¿enie po podziemiach bêdzie bezpieczniejsze ni¿ wchodzenie w szpilkach na Giewont. Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » 17 sie 2004, o 00:53

To powy¿ej pisa³em Ja - Thurd_Master tyle ¿e sie ze zmêczenia nie zalogowa³em za bardzo.
Thurd_Master
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:06
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Thurd_Master » 17 sie 2004, o 00:56

To była oczywiście riposta do tekstu Pavlinsky'ego
Gość

Postautor: Gość » 24 sie 2004, o 21:09

Ja by³em w pomieszczeniach pod tarasem na wa³ach Chrobrego. Jest tam droga( zamurowana) do ca³ej sieci korytarzy. Jakie¶ wejscie jest te¿ przed Carrefourem, ale nie wchodzi³em bo pe³no ¶mieci.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 25 sie 2004, o 11:46

w porcie centralnym masz prawdopodobnie schron z czasów prl-u, a może niemiecki. dziwi mnie że jest w stanie idealnym, troche uszkodzona instalacja hydrauliczna i brak oświetlenia. Obok takiego żółtego budynku - oczyszczalni ścieków, od strony ogródków działkowych.
asianawrot
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2004, o 20:01

Postautor: asianawrot » 28 sie 2004, o 21:33

pod peronem 2 na głównym sa podziemia raczej nie sa uzywane za niemieckich czasow sluzyly do przewozenia przesylek na poczte (podobno), ale podziemie jest bo z 1 widac wyraznie no i w okolicy dworca jeszcze znajdzie sie pare
asianawrot
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2004, o 20:01

Postautor: asianawrot » 28 sie 2004, o 21:34

a tak a propos wałów to znajomi wspominali ze jest wejscie w pobożniaku
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 29 sie 2004, o 14:18

Do schronu na Wzgórzu Kupały można obecnie wejść - wszystkie wejścia są otwarte. Jeszcze pare lat temu był tam magazyn Chorągwi ZHP.
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 29 sie 2004, o 20:06

A czy ktoś kiedyś przyglądał się bukrom, które stoja wzdłuż Odry, przy nabrzezach ?? Nietrudno przegapic, ich wysokośc sięga kilku kondygnacji. Dzisiaj namierzyłem kolejny koło stacji kolejowaej Golinki. Ja sam naliczyłem ich około ośmiu. jeśli ktoś będzie miał jakieś bliższe informacje to będe wdzięczny za jakieś szczegóły ...
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 29 sie 2004, o 21:48

No właśnie do takich należy ten na Wzgórzu Kupały ul.Świętojańska. Ma trzy kondygnacje (chyba). Można sobie wejśc i sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 29 sie 2004, o 22:06

Ten na świętojańskiej jest chyba jedym ogólnodostępnym schronem/magazynem w Szczecinie.
Jakiś czas temu, mieliśmy okazję dokładnie go sprawdzić.
Są trzy kondygnacje naziemne i jedna poziemna, do których prowadzą dwie klatki schodowe.
Ogólnie nic ciekawego, pełno pomieszczeń. Ale za to z dachu jest super widok :)
asianawrot
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2004, o 20:01

Postautor: asianawrot » 31 sie 2004, o 12:58

w okolicy wieży Bismarka są wejścia znalazłam dwa ale miejscowi mówili o jeszcze jednym. Niestety zaczęło padać i nie poszliśmy go szukać. Poza tym jeden człowieczek wspomniał, że więcej jest na skolwinie albo stołczynie (niepamiętam).

A tak a propos tego schrono magazynu na wzgórzu kupały to na dole znajdowała się strzelnica niestety nie posiadam kaloszy, a jest tam dość sporo wody.
asianawrot
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2004, o 20:01

Postautor: asianawrot » 31 sie 2004, o 13:00

Nie wiem czy to będzie pasowało do tego działu ale znajomi znależli nie dawno opuszczoną baze chyba po straży granicznej w okolicy kołbaskowa. podobno mażna tam jeszcze znaleść pare rzeczy typu stojak na kałacha .
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 31 sie 2004, o 14:52

Co do schronów w okolicy wieży Bismarcka, to jest ich znacznie więcej.
My znaleźlismy pięć z nich, a wiemy że kiedys były jeszcze inne, ale prawdopodobnie zostały przysypane ziemią obsypujacą się ze skarpy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości