Kto zna jakie wejscia pod ziemie?? Wpisujcie!!

Dla tych, co patrzą w dół.
starzec

pozdrawiam

Postautor: starzec » 9 mar 2005, o 04:06

cze wszystkim,zalogowalem sie dopiera dzisiaj na ta stronke i jestem milo zaskoczony tym co tutaj zastalem :D kiedys sam chodzilem po szczecinskich podziemiach i jeszcze wiele pamietam choc mam juz ponad 30 nakarku :wink: mam w garazu troche sprzetu z dawnych lat a dodatkowo dysponuje sprzetem do nurkowania oraz wykrywaczem do metali.chetnie nawiaze z wami blizsza znajomosc ,pozdrawiam starzec-pinio :D
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

podziemia

Postautor: KlemensII » 9 mar 2005, o 08:45

Jako smarkacz latałem z kolegami po podziemiach Zamku Książąt Pomorskich.Jedno z wejść znajduwoło się na skarpie pod lufami.Teraz to wszystko jest zasypane.Jedno z weść znajduje się też przy Liceun nr IX na pl.Mariackim.Budynek Mariacka 1,2 też stoi na bunkrze/dalej we władaniu LOK/.Legenda mówi o korytarzu z banku PeKaO SA /dawne KW PZPR / do KWP.Legenda mówi też ,że podczas przekazywania miasta przez burmistrza Szczecina wojskom radzieckim komplet dokumentacji o podziemiach miasta dostał się w ręce Rosjan.Polakom tego nie przekazano, a dokumenty pojechały do Leningradu .Ale to może tylko legenda.
Klemens II
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 9 mar 2005, o 09:17

Wegług słów pracownika OC (wypowiedź z połowy lat 90-tych) kompletna dokumentacja szczecińskich została rozesłana po innych miastach jako wzory do opracowań innych obiektów.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 9 mar 2005, o 09:44

Kriskros - a gdzie w wiezy bismarcka mialo by byc wejscie do podziemii

starzec - chetnie bym sie spotkal i pogadal o podziemiach, w obecnej sytuacji i planach jakie mamy to kazde informacj i pomoc sa na wage zlota ,

pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » 9 mar 2005, o 19:13

Bartez- czytales uwaznie? ja tylko przypuszczam ze byc moze jest to zaslepione wejscie do wiezy (te pokazane zdjecie). Osobiscie nie wlazilem pod wieze.A apropos twych przypuszczen o przechwalaniu sie do daj sobie spokuj bo nie taki jest moj zamiar- kazdy wlazi gdzie mu sie podoba
i jednynie dzieli sie tym z innymi np. w postaci takze zdjec- prawda? Pozdrawiam

Starzec nie jestes sam 30 latkiem - ja tez lazilem po bunkrach- teraz juz nie ryzykuje -ale mam sentyment do podziemi.Pozdrawiam.
pinio
Posty: 16
Rejestracja: 9 mar 2005, o 03:24

os arkonskie???

Postautor: pinio » 12 mar 2005, o 09:25

sluchajcie,nie wiem czy moje pytanie ,szczegolnie ze jest kierowane na odleglosc ma jakikolwiek sens,mieszkalem jako dzieciak na wzgorzu arkonskim i pamietam ze jak sie wprowadzilismy do bloku na wiosny ludow to pomiedzy (jesli dobrze pamietam)2 a 3 blokiem 12-sto pietrowym byl calkiem sliczny bunkier do ktorego liczne pielgrzymki uskuteczniali wszelcy amatorzy podworkowych przygod.mialem wtedy 7 lat no i naopowiadane historie o trupie niemca i takie tam spowodowaly ze nikt sie za gleboko nie zapuszczal a przynajmniej z naszej"bandy" :wink: ale z tego co pozniej slyszalem to na tym terenie bylo duzo stanowisk obrony przeciw lot. i podejrzewam ze moglo to byc jedno z takich stanowisk.czy kto kolwiek pamieta ten bunkier z tamtych czasow tuz przed zasypaniem go przez robotnikow?pamietam tez ze w odleglosci ok 100 dalej jest niezla dziurka w ziemi z wystajaca plyta betonowa ,podejrzewam ze moze to byc ciag dalszy tamtego bunkra.prosze niech ktos w wolnej chwili to sprawdzi bo od czasu jak o tym zaczalem myslec to spac nie moge...sam bym to chetnie sprawdzil ale obecnie siedze w londynie i moj przyjazd do szczecina planuje dopiero na maj -czerwiec,pozdrawiam i czekam na jakies znaki,starzec-pinio
ps,ta plyta w ziemi jesli dobrze pamietam,znajduje sie na skarpie pomiedzy blokami 24 i 26 na ulicy wiosny ludow.tuz przy chodniku,pamietam ze zawsze tam wlazily zima stada dzikich kotow wiec moze cos tam byc :wink: ,najlepiej dojechac tam autobusem B ,51,badz 78 na petle zakole i stamtad juz zobaczycie 5 dwunastopietrowych blokow,powodzenia
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 12 mar 2005, o 13:31

Znam dosyć dobrze rejony os. Arkońskiego. Nie pamiętam jednak, by w okolicach wieżowców były jakies podejrzane, sugerujące wejścia pod ziemię płyty czy otwory. Za to przy samej pętli autobusów 78, 80 i B przy ul. Wiosny Ludów jest zamknięte wejście do jakiegoś obiektu (na górze wystają grzybki otworów wentylacyjnych). W głęgi osiedla blisko starego ośrodka sióstr magdalenek jest typowa szczelina przeciwlotnicza (jedno wyjście znajduje się na terenie obecnego chyba pogotowia opiekuńczego) a drugie z otworem umozliwiajacym wejście jest zasypane śmieciami. Na terenie parku Chopina są trzy zagospodarowane szczeliny z zamkniętymi wejściami. Nadto na stadionie przy Chopina naprzeciwko akademików AR jest jedno zamurowane wejście (nie znalazłem drugiego), a przy samym budynku chyba Amicusa na Chopina jest zamurowana szczelina z zamurowanym wyjściem przy ul. Gila. To chyba tyle, jeżeli chodzi o Chopina i okolice. Jest też oczywiście znany wszystkim ładny schronik w drodze na Osów za SP bodaj 36. Widać go z drogi po lewej stronie. Nie mozna też zapominać o niedotępnych piwnicach prosektorium przy Broniewskiego.
Gość

Postautor: Gość » 12 mar 2005, o 15:57

To bardzo ciekawe ze na ul.Wiosny Lodow byly stanowiska artylerii p.lotniczej - mysle ze to moze sie potwierdzic faktem ze w okolicy wiezy Ouistroopa w lasku Arkonskim od strony Pn-Zach jest slad-wglebienie w ziemi po rozbitym alianckim bombowcu .Otoz kiedys czytalem w gazecie ze wlasnie tam rozbil sie aliancki bombowiec zestrzelony przez a.p.lotnicz
moze wlasnie ta ktora mogla sie znajdowac na Wiosny Lodow ??? A z drugiej strony to niby skad mialy by nadlatywac ataki bombowcow jak nie z Pn-Zachodu??? dlatego moze to bylo dobre miejsce na obrone p.lotnicza???- co Wy na to?
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 13 mar 2005, o 15:45

APROPOSE tunelu miedzy KWpzpr a KWMO....

Moj wujek mial "przyjemnosc" ochraniac dygnitarzy KW podczas 'grudnia 1970'.

Jest wiele naprawde ciekawych informacji jakie od niego uzyskalem i jedna z nich jest ta , ze ewakuacja KW odbywala sie dachami i tylnym podwórkiem.
Nawet jeden z 'czerwonych baronów' skrecil kostke skaczac z duzej wysokosci.

To dowod ze tunelu nie bylo.

Gdyby byl napewno by z niego skorzystali...
Jesli byl to byl na 100% niedrożny.

Czytajac temat grudnia 70 i artykulow dotyczcych pozaru w komitecie mazna sie natknac na te opisy...

BRAK lub NIEDROŻNOŚĆ
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 14 mar 2005, o 11:59

Jeszcze do okolic ul Chopina:
krótka, ok 10 metrowa szczelina (dalej zawał/ew. koniec) nad strumieniem Warszowiec, obok ogrodów "Skarbówek" od ulicy Wiśniowy Sad.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 14 mar 2005, o 13:52

Miałem napisać sztolnia......
pinio
Posty: 16
Rejestracja: 9 mar 2005, o 03:24

chopina

Postautor: pinio » 16 mar 2005, o 13:59

jeszcze jeden ladny schronik pamietam na odcinku pomiedzy osowem a petla autobusowa B i mniej wiecej na wysokosci 1 wjazdu na teren skarbowka oraz polanki tzw harcerskiej.
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 16 mar 2005, o 17:52

Penetrator pisze:Jeszcze do okolic ul Chopina:
krótka, ok 10 metrowa szczelina (dalej zawał/ew. koniec) nad strumieniem Warszowiec, obok ogrodów "Skarbówek" od ulicy Wiśniowy Sad.
i wcześniej "Gość" pisał: Od ul, Chopina w okolicach Skarbówka najlepiej pójść w górę strumyka. Wejście jest na lewym zboczu (było parę lat temu). Myślę, że od ulicy będzie to ok 1 km.

Próbowałem znaleźć, ale mi się nie udało. Czy wejście to znajduję się w zboczu skarpy czy na brzegu strumyka?

Odnośnie schronu przy SP36 (polana harcerska) pisałem już wcześniej. Obiekt ogólnie dostępny, widoczny od ulicy.
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 27 kwie 2005, o 20:12

dobra a patrzeliscie bunkry na firlika tam gdzie stocznia szczecinska nova ma biura sa 4 wentylacje od bunkru a kawalek dalej jest wejscie i taka smieszna wieza jeszcze tam nie bylem bo dopiero dzis tam bylem przez przypadek :twisted:
Awatar użytkownika
Xelos
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2005, o 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Xelos » 27 kwie 2005, o 23:09

Pino pisze:jako dzieciak na wzgorzu arkonskim i pamietam ze jak sie wprowadzilismy do bloku na wiosny ludow to pomiedzy (jesli dobrze pamietam)2 a 3 blokiem 12-sto pietrowym byl calkiem sliczny bunkier do ktorego liczne pielgrzymki uskuteczniali wszelcy amatorzy podworkowych przygod..
Ja mieszkam w tamtych rejonach ale o jakis obiektach w glebi osiedla nigdy ne slyszalem. Moze na dniach zrobie sobie wycieczke po osiedlu, moze na cos trafie.
Porucznik pisze:Nadto na stadionie przy Chopina naprzeciwko akademików AR jest jedno zamurowane wejście (nie znalazłem drugiego), a przy samym budynku chyba Amicusa na Chopina jest zamurowana szczelina z zamurowanym wyjściem przy ul. Gila.
Ten schronik na stadionie jest obecnie zaspawany a 2 wejscia faktycznie na horyzoncie ne widac (chociaz wyglad wejscia wskazuje na zwykly schron przeciw lotniczy).
Przy akademiku do niedawna jedno z wejsc bylo otwarte. Na moje nieszcescie zauwazylem to dopiero gdy byl on na nowo zamurowywany :(

W lasku arkoskim rowniez znajduje sie kilka ciekawych miejsc. Pamietam jak kilka ladnych lat temu ze znajomym znalezlismy taka mala straznice(??) W sumie przypominalo to WC :D ale mialem wtedy moze z 10 lat wiec tak do konca nie wiem co to bylo i niestey nie jestem w stanie powiedziec gdzie to jest (czy wogole jest) obecnie.

Idac brukowana droga przez lasek od strony ul. Chorzowskiej mozna natrafic na wystajacy z ziemi szyb. Na dole niewielkie dosc niskie pomieszczenie "przeksztalcone" na kwatery dla bezdomnych 8) Nie znam przeznaczenie tego obiektu ale moge przypuszczac ze byl to jakis skladzik (podobny mozna znalesc w parku przy ul. Chopina w krzakach niedaleko AR).

No i jeszce jedno miejsce, rowniez przy brukowanej drodze znajduje sie krutki, kiedys drewniany zas obecnie w 100% z ziemi tunelik. Nic specjalnego jednak zawsze cieszy oko ;)

I tak najbardziej mnie ciekawi co jest na koncowym "B". "niestety eksploracja tego obiektu bedzie nie mozliwa bez specjalistycznego sprzetu i wielu zezwolen" :twisted:
(NDW 6.03.2005)
mail: xelos86@wp.pl
http://www.basement.prv.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron