Przeciw Sedinie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Postautor: JimBoss1994 » 25 sty 2009, o 20:19

Hmm. A może tak postawić pomnik postaci równie fikcyjnej jak Sedina a wzbudzającej mniej kontrowersji ?
Chodzi mi o Krzysztofa Jarzynę z filmu Poranek kojota. Szczecinianie się ucieszą że mają swojego ,,szefa wszystkich szefów" który wyniesie ich miasto na pływające ogrody.
Załączniki
Pan Krzysztof.
Pan Krzysztof.
Krzysztof_jarzyna_ze_szczecina.jpg (9.54 KiB) Przejrzano 5639 razy
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 25 sty 2009, o 20:38

Tylko trzeba znaleźć godne miejsce dla tak ważnego pomnika :wink:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 25 sty 2009, o 20:46

Myślę... ... ...

Colleoni na fontannie przy tobruckim placu.
Kotwica z fontanny - na czubek pomnika (nie)wdzięczności.
W miejsce po Colleonim - Trzygłów.
W każdym z tych miejsc, edukacyjne kioski piwne.
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Postautor: babajack » 25 sty 2009, o 20:49

Piotrek pisze:Myślę, że zmiana imienia Sediny na Krystynę jest dobrym pomysłem. Choć część może by wolała Wanda (bo ona niemca nie chciała) :wink:
Krystyny łykną już Kraków, tam na Starym Rynku , co roku , odbywają się co roku huczne imieniny ;)
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 25 sty 2009, o 20:55

Myślę dalej...

Sedino-Krystyno-Wandę - Na Łasztowni, a Krzysztofa Jarzynę, dać do orszaku, zamiast Merkurego.
I.... jeszcze jeden kiosk!
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Postautor: babajack » 25 sty 2009, o 21:26

RychO pisze:Myślę dalej...

Sedino-Krystyno-Wandę - Na Łasztowni, a Krzysztofa Jarzynę, dać do orszaku, zamiast Merkurego.
I.... jeszcze jeden kiosk!
Zamiast kiosku , wolę blaszane szczęki, albo łózko polowe, to taka stara , słowiańska tradycja handlu na wolnym powietrzu, wyroby ALDIgermanii , przywiezione z krucjaty na zachód , dla Polan (nie mylić z polanem, paliwem do kominków).....
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 25 sty 2009, o 23:09

Przy okazji, czy wyszak_pl bierze fotki z sediny.pl za jej przyzwoleniem ?
Fotka Kosmosu - u nas wzięta od Lordtoma, czy mogła się tam znaleźć ?

Coś wiecie ?
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Postautor: JimBoss1994 » 25 sty 2009, o 23:10

RychO pisze:Myślę dalej...

Sedino-Krystyno-Wandę - Na Łasztowni, a Krzysztofa Jarzynę, dać do orszaku, zamiast Merkurego.
I.... jeszcze jeden kiosk!
Merkury leżał pokornie pod Sediną, a gdyby to zrobił Krzysztof Jarzyna, to wyrządzilibyśmy wielkie boleści przeciwnikom pomnika, bo skoro Germańska twarda baba pokonała szefa wszystkich szefów to biedni wszyscy jej wrogowie . . .
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 sty 2009, o 23:15

MariuszSamek pisze:Przy okazji, czy wyszak_pl bierze fotki z sediny.pl za jej przyzwoleniem ?
Fotka Kosmosu - u nas wzięta od Lordtoma, czy mogła się tam znaleźć ?

Coś wiecie ?
Pisalem kilka razy.. zero jakiejkolwiek reakcji...
mysle ze nie warto meczyc tematu bo ilosc wpisow mowi sama za siebie...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 25 sty 2009, o 23:44

Do "Prima aprilis" jeszcze kawałek ale i tak była to "pasjonująca " lektura.
Już zdarzało się Nam ignorować "dziwne " wątki, czy tym razem był to odcisk. :shock: :lol: :wink:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 25 sty 2009, o 23:57

Śledze poczynania Wasze w tym temacie i doszedłem do wniosku, że koncepcja postawienia zamiast Sediny podobizny Trygława też nie jest bez wad. Oznaczało by to, że chcemy uczcić Słowian (pomijam juz tu kwestie narodowościowe), których potomkowie walczyli pod Grunwaldem, ale wcale nie po polskiej stronie. Czyli jak by się człowiek nie odwrócił to tył z tyłu. Kogo by tam nie postawić to wróg...
To się porobiło. Czekać tylko aż Hasiorowe Ptaki wejdą na usta i będą usuwane, czym bym się bardzo nie zmartwił.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 26 sty 2009, o 00:14

SJez pisze:z Serbołużyczanami, których resztki jako mniejszość zamieszkują okolice Chociebuż/Cottbus.
Ha! Teraz już wiem co to za gród tam stoi zaraz obok autostrady. Poważnie oni tam mieszkają? :shock: Szukałem kiedyś informacji na ten temat, ale nie miałem punktu zaczepienia. Teraz będzie prościej, dzięki!
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Siristru » 26 sty 2009, o 11:22

Regulamin pisze:Na forum obowiązuje pisownia zgodna z zasadami określonymi w języku polskim. Użytkownik, który z jakiegokolwiek powodu ma trudności w tym względzie, jest obligatoryjnie zobowiązany do stosowania programu sprawdzającego pisownię.
Zatem oficjalnie zgłaszam poważne naruszenie regulaminu przez wszystkich użytkowników, posługujących się w opisach niemiecką nazwą miasta Szczecina jako ich lokalizacją.

Moim skromnym zdaniem nie można tak bezkrytycznie patrzeć na przeszłość miasta - skoro jest dawne i było kiedyś, a my kochamy to co dawne, to obudowujemy to.

Osobiście podoba mi się wygląd pomnika Sediny. Ale tylko wygląd i nic więcej. Jestem świadom co symbolizował dla fundujących go.

Sedina została wymyślona na potrzeby ukonstytuowania germańskości na Pomorzu. Jeśli w tym miejscu stałby pomnik Bismarcka to czy też powstałaby inicjatywa by go odbudować? Niech Sedina zostanie tam gdzie jej miejsce - na śmietniku historii i pięknych fotografiach dawnego Szczecina.

Jeśli inicjatorom zależy na postawieniu pomnika symbolizującego handel to proponuję niekontrowersyjnego Hermesa. A może raczej pomnik statku kupieckiego? Lub zwyczajnie Gryfa?
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 26 sty 2009, o 11:46

Oficjalnie zgłaszam poważne naruszenie regulaminu przez wszystkich użytkowników, posługujących się w nickach nazwą inną niż polską i nie zawierających polskiej głoski "ą" .
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 26 sty 2009, o 12:02

Siristru pisze:
Regulamin pisze:Na forum obowiązuje pisownia zgodna z zasadami określonymi w języku polskim. Użytkownik, który z jakiegokolwiek powodu ma trudności w tym względzie, jest obligatoryjnie zobowiązany do stosowania programu sprawdzającego pisownię.
Zatem oficjalnie zgłaszam poważne naruszenie regulaminu przez wszystkich użytkowników, posługujących się w opisach niemiecką nazwą miasta Szczecina jako ich lokalizacją.
Nie doczytałeś.
Regulamin pisze:Na forum obowiązuje pisownia zgodna z zasadami określonymi w języku polskim. Użytkownik, który z jakiegokolwiek powodu ma trudności w tym względzie, jest obligatoryjnie zobowiązany do stosowania programu sprawdzającego pisownię. Dozwolone jest posługiwanie się dawnymi nazwami miast, dzielnic i ulic oraz obiektów fizjograficznych.
Zgłoszenie odrzucam.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron