MV Bembridge

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Info z last minute

Postautor: Zahuś » 5 lut 2009, o 00:32

No to MV Bembrige jest już nasz Szczeciński - papiery zakupu i umowa już podpisana. Wszystkie papiery są przy moim kompie. Statek będzie miał swoja oficjalna premierę na Dniach Morza - wtedy to będzie oficjalne odsłonięcie herbu miasta Szczecina.

A ... i logo portalu sedina.pl i adres strony też gdzieś tam na nim będą.

Pozdrowienia z Miasta Polaków tj. Londynu Zahuś
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Info z last minute

Postautor: Torney » 5 lut 2009, o 08:39

Zahuś pisze:No to MV Bembrige jest już nasz Szczeciński - papiery zakupu i umowa już podpisana.
No to gratulacje! ;)
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
sudmar
Posty: 82
Rejestracja: 4 sty 2005, o 08:05
Lokalizacja: Friedrichshofer Weg

Postautor: sudmar » 5 lut 2009, o 09:20

Zahuś pisze:...
Na jeziorze Dąbie leży na gł. 6 m stary parowy holownik. Utonął w latach 70-tych. Był przycumowany na jednej z pobliskich przystani. W czasie dużego wiatru jednostka się zerwała i wiatr zniósł ją na pobliską mieliznę. Woda w Dąbiu często zmienia swój poziom. Wtedy to przy niskim stanie holownik się przechylił na burtę. Gdy woda sie podniosła to po prostu wlała się do jego kadłuba. Po jakimś czasie jednostka po prostu utonęła i jej ciężar wraz z wodą spowodował śe zsunęła się ze skarby na 6 m pod poziomem wody. Leży tam do dzisiaj. Ja znam ludzi którzy na nim pływali i którzy wiedzą gdzie on dokładnie leży. Można by go podnieść i remoncie postawić na u podnóży Tarasów Hakena.
...
Na Zalewie leżą sobie:
1. poniemiecki dźwig pływający (dwie skuplowane barki z kratownicą dźwigową po środku, cuma na polerku, szybka w bulaju i luźny trzpień sterowy - działa :wink: )
2. poniemiecka barka - wystaje około półmetra nad dno.
3. okolice Świętej również coś leży :)

czyli jest co wydobywać :)
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 5 lut 2009, o 18:42

Zahus gratulacje :). Holuj ją bezpiecznie i daj znać jak będziesz wpływał do miasta. Ustawie się gdzieś na nabrzeżu i popstrykam fotki.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 5 lut 2009, o 21:11

Dzięki za gratulacje - jutro tj. w piątek będzie wiadomo dokładnie kiedy będzie cała akcja. Tak więc jutro dam znać o detalach operacji. Z ciekawostek to to że namierzyłem trochę brakującego wyposażenia mostku - wiem kto je ma i staram się albo to wyżebrać albo kupić. W tym tygodniu byli właściciele wyślą mi cały karton papierów jakie mają w komplecie do statku - pewno część z nich to jakieś archiwalia. Dowiedziałem się tylko że dostali je od poprzedniego właściciela jednostki tj. Essex Yacht Club z Leigh on Sea i nawet do tej pory do nich nie zaglądali. No ja zajrzę na pewno. Poza tym chciałem powiedzieć że Sedina.pl jest czytana naprawdę przez dziennikarzy z wielu gazet. Skąd to wiem - bo wszyscy co do mnie dzwonili czy mailowali dowiedzieli się o MV Bembridge z portalu Sedina.pl - no a to chyba najlepszy dowód na to jaką rolę Szczecinie i nie tylko pełni portal Sedina.pl. Już mam dużo podpowiedzi jakie dodatkowe funkcje będzie pełnił statek. Na dziobie będzie spora mesa - w razie czego na spotkania Sedina.pl można ją wykorzystać - tylko muszę policzyć ile wejdzie do niej osób. Jutro dam znać kiedy zacznie się przeholunek statku. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 5 lut 2009, o 21:34

Zahuś pisze:Już mam dużo podpowiedzi jakie dodatkowe funkcje będzie pełnił statek. Na dziobie będzie spora mesa - w razie czego na spotkania Sedina.pl można ją wykorzystać - tylko muszę policzyć ile wejdzie do niej osób. Jutro dam znać kiedy zacznie się przeholunek statku. Pozdrowienia Zahuś
No 7 maja 2009 mamy 5 urodziny Ja nic nie sugeruje :) ale napic sie gdzies trzeba
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kurcze - nie damy rady

Postautor: Zahuś » 5 lut 2009, o 22:05

Busol z ogromną przyjemnością ale statek będzie u nas gdzieś w okolicach 12-15.02. Potrzebujemy min 3 miesiące na remont. Czyli najwcześniej będzie gotowy gdzieś na 15.05. W trakcie remontu będę znał postępy czy będzie krócej czy dłużej. Ale jak byśmy zdarzyli to nie ma sprawy . Zwłaszcza odnośnie piwa to.... na statku jest 6 ba nawet 7 prawdziwych kji do piwa + profesjonalna sterowana kompem chłodziarka do piwa - chłodząca 10 rodzajów piwa na raz, są też dwie zamrażarki do kegów - razem można zamrozić 4 kegi. Są oczywiście dwa prawdziwe bary. O profesjonalnym sprzęcie Dj i oświetleniu dyskotekowym nie wspomnę. No nic tylko imprezy urządzać. No o rurze nie wspomnę - ale nie wiem do czego ona służyła ;-)

No ale by zapraszać na poważne imprezy to zajmie trochę czasu. Jak skończymy remont to będę miał pełną inwentaryzację ile luda i gdzie można będzie pomieścić. A i na głównym pokładzie będzie żagiel - namiot - tam w lato będzie można usiąść i w 100 osób. Statek będzie zarejestrowany na 200 osób. Zresztą sami zobaczycie. Zrobimy zwiedzanie statku połączone z wjazdem na Elewator Ewa. Pozdrowienia Zahuś
szwed
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 10:26

Postautor: szwed » 5 lut 2009, o 22:24

zahuś dzięki za maila . jak go dostałem to chciałem krzyczeć wszem i wobec ale pomyślałem że to jest twoja wiadomość więc się wstrzymałem .a dzisiaj już można .
zahuś cała na przód .
pomyślnych wiatrów i oczekujemy w szczecinie .
szwed.
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Re: Kurcze - nie damy rady

Postautor: JimBoss1994 » 5 lut 2009, o 22:45

Zahuś pisze:na statku jest 6 ba nawet 7 prawdziwych kji do piwa + profesjonalna sterowana kompem chłodziarka do piwa - chłodząca 10 rodzajów piwa na raz, są też dwie zamrażarki do kegów - razem można zamrozić 4 kegi. Są oczywiście dwa prawdziwe bary. O profesjonalnym sprzęcie Dj i oświetleniu dyskotekowym nie wspomnę. No nic tylko imprezy urządzać. No o rurze nie wspomnę - ale nie wiem do czego ona służyła ;-)
Zahuś
Zahuś pisze:Bo gość ma na imię Jeff i ma 85 lat.
Widać poprzedni właściciel miał wesołe życie staruszka :D, a stateczek będzie się nieźle prezentował na Starówce w Łasztowni. Pierwszy krok do Floating Gardens 2050 :)
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 5 lut 2009, o 22:51

Zahuś pisze:Na dziobie będzie spora mesa - w razie czego na spotkania Sedina.pl można ją wykorzystać
Teraz już wiem po co holujesz ten stateczek ;-) Pomysł mi się podoba :)
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Re: Kurcze - nie damy rady

Postautor: Piotr-Stettin » 5 lut 2009, o 22:59

Zahuś pisze:Zwłaszcza odnośnie piwa to.... na statku jest 6 ba nawet 7 prawdziwych kji do piwa + profesjonalna sterowana kompem chłodziarka do piwa - chłodząca 10 rodzajów piwa na raz, są też dwie zamrażarki do kegów - razem można zamrozić 4 kegi. Są oczywiście dwa prawdziwe bary.
Podsumowując:

http://www.youtube.com/watch?v=S1ZZreXEqSY

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

No ... tak myślałem

Postautor: Zahuś » 5 lut 2009, o 23:18

No i to jest ta dzisiejsza młodzież - jak piszę o statku, o jego historii - to taka umiarkowana reakcja ale jak już napomknąłem o browarku to wszyscy piszą. Biedna stara Bembridge - wszyscy będą ją odwiedzać tylko po to by się napić piwa.

No cóż dobre i to. No ja... nie mam nic przeciwko dobremu piwku. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: No ... tak myślałem

Postautor: Kropka » 5 lut 2009, o 23:21

Zahuś pisze:No i to jest ta dzisiejsza młodzież - jak piszę o statku, o jego historii - to taka umiarkowana reakcja ale jak już napomknąłem o browarku to wszyscy piszą. Biedna stara Bembridge - wszyscy będą ją odwiedzać tylko po to by się napić piwa.

No cóż dobre i to. No ja... nie mam nic przeciwko dobremu piwku. Pozdrowienia Zahuś
A ja z przyjemnością odwiedzę biedną starą Bembridge bezinteresownie, bo piwa nie lubię :wink:
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: No ... tak myślałem

Postautor: Lazi » 5 lut 2009, o 23:24

Zahuś pisze:No i to jest ta dzisiejsza młodzież
Dzięki za odmłodzenie ;-) A na poważnie to, że nie piszemy to nie znaczy, że się nie cieszymy z Waszej akcji. Temat piwka po prostu rozluźnia :)

@Piotr-Stettin, dobrze dobrałeś filmik :D
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Spoko

Postautor: Zahuś » 5 lut 2009, o 23:27

Nie no spoko - ja też przecież żartuję. No ale dobre piwo to nie grzech. Wszyscy jesteśmy młodzi - nawet ja - o rany ja już mam prawie 39 i pół.
No ale zawsze to wciąż 30 choć kilka miesięcy. Zawsze człowiek ma tyle lat na ile się czuje. Ja mam wciąż 16. Ale kiedyś będę poważny, obiecuję!

Dzięki za miłe słowa. Pozdrowienia Zahuś

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości