Straßenbahnhof - Muzeum Techniki i Komunikacji

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Straßenbahnhof - Muzeum Techniki i Komunikacji

Postautor: wraga » 11 gru 2009, o 14:16

Już niedługo będzie można zwiedzać :D .

Trochę fotek
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 12 gru 2009, o 16:40

A ja zwiedzałem, już wtedy, jak była tam jeszcze zajezdnia. Byłem w podziemiach, skąd, żeśmy kiedyś z Krasiem wydobyli tablicę z podziałem wagonów na poszczególne linie, oraz drugą z podziałem Krabów na poszczególne wagony. Wstawiliśmy je do historycznego 216. Na drugi dzień, jak Jańczuk się o tym dowiedział, to był selikatnie mówiąc wściekły, że bez jego wiedzy STMKM chodzi sobie po zajezdni jak po terenie prywatnym. W sumie miał rację. W sumie to miałem kilka takich wypadów tam. Nie piszę tu tylko o imprezie we wrześniu 2002 roku na 95 lecie zajezdni, ale i wiele innych, o których Jańczuk zapewne do dzisiaj nic nie wie. Ale o tym sza!
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 12 gru 2009, o 19:18

A masz może zdjęcia tych podziemi? :) Piszesz o pomieszczeniach, w których będą militaria?
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 12 gru 2009, o 19:23

Zdjątek żem nie robił, stety nie. Żem o tym nie pomyślał był.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 12 gru 2009, o 23:23

Piotr-Stettin pisze:A masz może zdjęcia tych podziemi? :) Piszesz o pomieszczeniach, w których będą militaria?
Nie wygląda to jakoś porywająco. Jedno pomieszczenie 10x5 m z głębokim dołem, w którym były urządzenia kotłowni (to zostanie wyrównane). I jeszcze jedno, trochę mniejsze plus klasyczka śluza spotykana w schronach. Stalowe drzwi chwilowo zdemontowane. Ściany z cegły strop z betonu.
Przyznam, że miałem przy sobie aparat ale jakoś nic nie pociągnęło mnie do pstryknięcia.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 13 gru 2009, o 16:49

To było w październiku 2004 roku, zaraz po zamknięciu zajezdni. Do tych podziemi schodziło się z boku przy torze nr 1. Na parterze była łazienka, a schodami schodziło się do owych podziemii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości