Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Busol » 7 lut 2011, o 11:23

Mi chodzi o przykłady z portalu sedina.pl gdzie ktoś pisze iz chce powrotu niemieckiego Szczecina.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 7 lut 2011, o 11:28

Busol nie napisałem, że ktoś pisze iż chce powrotu niemieckiego Szczecina - napisałem, że można takie odnieść wrażenie czytając co poniektóre wypowiedzi. Mówiąc "Wy" miałem na myśli zwolenników odbudowy Sediny a nie portal sedina.pl.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: hehenio » 7 lut 2011, o 12:18

Siristru pisze:...Z tych wypowiedzi wyłania się nurt deprecjonowania wszystkiego co miał tutaj miejsce po 1945 roku. Jak może być odebrana chęć powrotu niemieckich nazw ulic? Uporczywe używanie niemieckich nazw?
Lapidarnie:
1. Zgadzam sie z tym, że niektórzy dyskutanci przesadzają: zarówno z gloryfikowaniem niemieckich pozytywów historii, jak i emocjonalnym podejściem do oponentów. Niestety, takie to są te internetowe czasy, że zwraca się na siebie uwagę chamstwem i brutalnością. Za Niemca tego nie było...
2. Jeśli chodzi o obraz niemieckiego Szczecina krótko przed wojną, to polecałbym książkę Józefa Kisielewskiego pt. "Ziemia gromadzi prochy". Trudno autorowi zarzucić "nieobiektywne spojrzenie". A w wielu miejscach chwali. I jest pełen podziwu. (Stosowny fragment między artykułami na naszym portalu)
3. Czerwony Gryf na białym polu...
Pierwsze pewne pisemno - ilustrowane potwierdzenie, że herbu takiego i w takich barwach używali książęta Pomorza to chorągiew księcia Kazimierza V, pod którą jego woje bili się pod Grunwaldem. Trafiła do zbiorów polskich w 1410 i została ok 1440 namalowana jako ilustracja pewnego rękopisu...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Torney » 22 lut 2011, o 17:25

Siristru pisze:Nie wiem kto założył stronę stop-sedinie a temat o blokowaniu znam tylko z tej strony. To, że w 2008 roku mieliście tutaj najazd rodzimowierców wcale nie musi znaczyć, że to ktoś z Nas.
Autorem strony, o której mowa powyżej, jest Michał Dłużak - administrator m.in. portalu http://rodzimawiara.org.pl, członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Drużyna Grodu Trzygłowa". Posługuje się pseudonimem Siristru.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 22 lut 2011, o 18:36

Niczego innego nie mogłem się spodziewać po tobie, Torney. Cóż, ty już osądziłeś, skoro spieszysz wszędzie ze swoją "rewelacją". Jest spora różnica między domniemaniem a prawdą. Ja podtrzymuję swoje, że nie jestem autorem strony stop-sedina i nie wiem kto za nią stoi. Udowodnij jeśli łaska, że kłamię...

"Ujawnianie" mojego nazwiska i powiązań nie jest rewelacją - każdy bez problemu znajdzie te informacje w sieci. Nie wiem co ci da przypisywanie mi autorstwa - będę to po prostu ignorował <wzruszenie ramionami>.
Igor Górewicz
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2011, o 21:07

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Igor Górewicz » 22 lut 2011, o 21:14

Szanowny Panie Knapp

Oświadczam, bez woli dalszej dyskusji, co następuje:
1. doniesiono mi o Pańskim wynurzeniu
2. jestem założycielem i członkiem Drużyny Grodu Trzygłowa
3. coś takiego jak "Grupa Rekonstrukcji Historycznej Drużyna Grodu Trzygłowa - jak raczył się Pan wyrazić, nie istnieje i nigdy nie istniało, radziłbym więc, by jako historyk dokładniej zechciał Pan sprawdzać informacje, choćby samych nazw
4. Pan Michał Dłużak nie jest i nigdy nie był członkiem Drużyny Grodu Trzygłowa.
5. oczekuję sprostowania nieprawdziwych informacji
6. przyglądałem się Pańskim próbom zaszczówania Rodzimej Wiary, której jestem członkiem, teraz próbuje Pan na ślepo atakować prowadzone przeze mnie Stowarzyszenie, oświadczam więc, że w przypadku kontynuowania Pańskich działań nie pozostanę bierny.
Igor Górewicz
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Torney » 22 lut 2011, o 21:43

Igor Górewicz pisze:Szanowny Panie Knapp
Pan Knapp? Nie znam.
Igor Górewicz pisze:Oświadczam, bez woli dalszej dyskusji
Za kolejne konto tutejszy regulamin przewiduje banicję, zatem nie dziwię się "braku woli".
Igor Górewicz pisze:doniesiono mi o Pańskim wynurzeniu
Brzydka tradycja, rodzinna?
Igor Górewicz pisze:jestem założycielem i członkiem Drużyny Grodu Trzygłowa
Cóż, nie moja wina.
Igor Górewicz pisze:coś takiego jak "Grupa Rekonstrukcji Historycznej Drużyna Grodu Trzygłowa - jak raczył się Pan wyrazić, nie istnieje i nigdy nie istniało, radziłbym więc, by jako historyk dokładniej zechciał Pan sprawdzać informacje, choćby samych nazw
Igor Górewicz pisze:Pan Michał Dłużak nie jest i nigdy nie był członkiem Drużyny Grodu Trzygłowa.
Zatem Michał Dłużak kłamie.
grh_siristru.jpg
Igor Górewicz pisze:oczekuję sprostowania nieprawdziwych informacji
Trzymam kciuki, by Michał Dłużak przeczytał powyższy wpis i sprostował swoje kłamstwo, którym wprowadza w błąd internautów.
Igor Górewicz pisze:przyglądałem się Pańskim próbom zaszczówania Rodzimej Wiary, której jestem członkiem, teraz próbuje Pan na ślepo atakować prowadzone przeze mnie Stowarzyszenie, oświadczam więc, że w przypadku kontynuowania Pańskich działań nie pozostanę bierny.
Oświadczam, że podjąłem już działania w sprawie złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z art. 212 kk, a następnie ścigania z oskarżenia prywatnego, co zresztą zapowiedziałem Michałowi Dłużakowi. Dotyczy to pomówienia za pośrednictwem strony głównej Rodzimej Wiary, co Michał Dłużak uczynił jako jej administrator. Zawiadomienie zostanie złożone przez urzędnika państwowego, zgodnie z §1 wspomnianego artykułu.

PS
"Zaszczuwania" - taka jest poprawna pisownia.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
vitalis
Posty: 376
Rejestracja: 11 lis 2006, o 13:36
Lokalizacja: Stettin-Grünhof,Derfflingerstr.

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: vitalis » 22 lut 2011, o 22:07

:lol:
Donosicieli, nigdy nie brakowało w naszej pięknej, Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
Panie, Igor niech się pan tak nie nadyma, bo pan pęknie. Wyluzuj pan, Manzelbrunnen i tak stanie, nie dziś to
jutro. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Pomorzan.

A tak przy okazji, tą załączoną ulotkę znalazłem w tramwaju, wczoraj. Widocznie następni poczuli, temat.

Czy to na pewno prawdziwi antynaziści?
Załączniki
2011_02_21
2011_02_21
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 23 lut 2011, o 08:15

Panie Knap, czekam na pańskie wezwanie. Napisałem prawdę, dowód znajduje się tutaj:
Obrazek
Wykręcałeś się od wyjaśnień w sposób bardzo dla siebie charakterystyczny - sarkazmem i ironią. Wyjaśniłem, że mogę usunąć twoje nazwisko kiedy ty sprostujesz... Cóż, w tak wielu miejscach się naprodukowałeś by mnie zniesławić, że dostarczyłeś o wiele więcej dowodów na to bym i ja mógł wystąpić z tego samego paragrafu. Dla twojego wyjaśnienia:
Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy (art. 213. § 1. k.k.) oraz nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut, który służy obronie społecznie uzasadnionego interesu lub dotyczy postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną.
Na blogu dobroni.pl nie napisałem, że jestem członkiem Drużyny Grodu Trzygłowa a wpis jest na mój użytek. Równie dobrze mogłem napisać Grupa Rekonstrukcji Zielone Słonie.

Najpierw szczujesz na Rodzimą Wiarę teraz bezpośrednio na mnie. Nie mogąc dosięgnąć osoby na której ci zależy próbujesz to robić przez innych. Nie promuję się jak ty i mnie twoje przygadywanie nie zaszkodzi - natomiast objawi twój charakter i sposób działania. Ciekawe tylko, że wymieniając moje powiązania skupiłeś się na tych kilku. Dlaczego nie powiązałeś mnie z Gminą Buddyjską i Misją Buddyjską "Trzy Schronienia" - tam jest moja strona o buddyzmie. Dlaczego nie powiązałeś mnie z Prawosławną Parafią św. Mikołaja z którą współpracuję? I z wieloma innymi... Wybrałeś jedynie to co pasuje do twojej historyjki...

Poza tym cały ten ciąg wypowiedzi, które sprowokowałeś nie wiąże się z tematem. Chyba, że moderator uzna inaczej.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Torney » 23 lut 2011, o 10:33

Siristru pisze:Panie Knap, czekam na pańskie wezwanie.
Ale to nie pan Knap będzie wzywał, zapewniam.
Siristru pisze:Wyjaśniłem, że mogę usunąć twoje nazwisko kiedy ty sprostujesz...
ssc_rw.jpg
Może Marta W. (ta sama, która w 2009 r. wypowiadała się tutaj jako marta26)i Michał D. nie sympatyzują z Rodzimą Wiarą, której miłośnicy - oczywiście - nigdy nie wypowiadali się na temat Sediny?
marrw.jpg
Załączniki
rwrw.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
MartaW
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2011, o 11:41

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: MartaW » 23 lut 2011, o 12:17

Witam serdecznie,
Podobnie jak jeden z moich przedmówców nie zamierzam kontynuować rozmowy na forum. Pragnę sprostować kolejne już kłamstwa, które są wynikiem dużej nadinterpretacji wypowiedzi przez Torneya.
Oświadczam zatem, że nie jestem, nie byłam właścicielem, twórcą, współtwórcą w/w strony. Przyznaję, że jestem przeciwniczką odbudowy pomnika. Z uwagą przyglądam się wypowiedziom oraz działaniom obydwu stron konfliktu, gromadząc co ciekawsze dla mnie wątki. Nie ukrywam, że przesłałam materiały( z myślą iż przydadzą się one twórcom), które zostały wykorzystane na potrzeby strony stop-sedina. Faktu tego jednak nie należy rozumieć, jakobym tworzyła stronę stop-sedina. Myślę, że jej twórcy nie życzyli by sobie tego.
Oczekuję więc, sprostowania sprostowania, które jest po raz kolejny nieprawdziwe, podobnie jak wypowiedź przed sprostowaniem. Nie jestem twórcą strony stop-sedina. Przypominam, że zbieranie wypowiedzi wraz z grupą znajomych lub indywidualnie, przyglądanie się rozwojowi wydarzeń, nie czyni mnie/nas twórcą strony.
Oświadczam również, że podejmowanie tematu wyznania, religii poszczególnych osób-w tym mojej osoby- jest dość dużym nadużyciem . Wnoszę więc o usunięcie postów, które jakkolwiek po raz kolejny wikłają Rodzimą Wiarę, rodzimowierców w sprawę Sediny. Nikt nigdy nie kwestionował, nie dociekał Waszego wyznania i uważam, że podejmowanie tego tematu na kolejnym już forum publicznym, można odebrać jako nagonkę, prześladowanie- w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie życzę sobie by moje wyznanie było przedmiotem dyskusji a tym bardziej stawało się argumentem w dyskusji,w której nie uczestniczę.
Chciałam wyjaśnić to telefonicznie, jednak poinformowano mnie, że jest pan na urlopie.
Życzę więc miłego odpoczynku, a jeśli brak panu argumentów, baczniejszego w czasie wolnym interpretowania wypowiedzi innych ludzi i nie zaśmiecania kolejnego forum osobistymi przytykaniami odnośnie wiary.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Torney » 23 lut 2011, o 13:01

MartaW pisze:Chciałam wyjaśnić to telefonicznie, jednak poinformowano mnie, że jest pan na urlopie.
Uzupełnię zawiadomienie o kwestię nękania w miejscu pracy. Nie życzę sobie telefonów, maili ani jakiegokolwiek kontaktu - służbowo czy prywatnie.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
MartaW
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2011, o 11:41

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: MartaW » 23 lut 2011, o 13:37

Dobrze, rozumiem, że występuje pan jako urzędnik, tak rozumiem pana wypowiedzi tu i na innych forach. W związku z tym osoby oraz związek wyznaniowy, które pozwolił pan sobie nękać, składa oficjalną skargę jako na urzędnika i pracownika IPN. To co pan wyczynia na forach przekracza wszelkie normy i z całą pewnością nie licuje z powagą funkcji. Pan myli przyczynę ze skutkiem, nie my narażamy pana dobre imię tylko czyni pan to swoimi wypowiedziami. Od kłamliwego wskazania na związek wyznaniowy, będąc świadomym skutków, po napiętnowanie czyjegoś wyznania, chcąc tym samym rzucić cień na działalność przeciwników budowy pomnika.
Chętnie spotkamy się z panem na prokuraturze, w celu wyjaśnienia pańskich działań.
Odpowiedzialności pan nie uniknie, a co do kolejnej nadinterpretacji jednego telefonu- nękanie musi mieć charakter ciągły( po raz kolejny niech pan zapozna się z prawnym znaczeniem słowa "nękanie"). Pana działanie ma takie znamiona już na kolejnym forum, bo na innych administratorzy postawili znak "STOP" pańskim próbom szkalowania związku wyznaniowego i osób prywatnych. W zestawieniu - ja wykonałam 1 (jeden) telefon.
Z pewnością do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Aygon » 23 lut 2011, o 13:40

Zastanawiam się dlaczego zawsze znajdzie się grupa ludzi która zamiast zajmować się robieniem czegoś w swoim interesie próbuje tylko przeszkadzać innym, bo wiadomo , łatwiej coś komuś poprzeszkadzać niż samemu stworzyć. Niech jedni stawiają sobie pomniki rodła, drudzy trygławy , a reszta niech sobie postawi fontannę, tak , bo co poniektórzy niezbyt inteligentni nie zrozumieli, fontannę, nie pomnik Sediny, nikt tam kwiatów składać nie będzie ani robić uroczystych apeli, a sama Sedina przedstawia właśnie styl tej epoki w której nasze miasto naprawdę dobrze się prezentowało, może jest trochę przerysowana i lekko "kiczowata", ale tak się to wtedy "robiło", i dla mnie dzięki temu jest ok. Może choinkę na święta też zlikwidować bo to przecież weinachtsbaum z reichu ;). A jajka na Wielkanoc to już w ogóle pogańska tradycja ;).
Uważam że trzeba skończyć z ideologią, bo to zawsze tylko mieszało ludziom w głowach.Niedługo pewnie ktoś "znajdzie" foto jak Sedina ma opaskę NSDAP na łapie. Ładna fontanna, w ładnym miejscu (spojrzeli by wreszcie jak plac wyglądał przed wojną, teraz to lekko wstyd), nawiązująca do historii tego miejsca i to wszystko.
Aż nie mogłem się powstrzymać przed zrobieniem plakaciku ;) (tylko żeby mi tu paragrafów żadnych zaraz nie było ;) , w ten sposób można się do wszystkiego przyczepić.

PS. DO nikogo osobiście nic nie mam bo i czemu, na Wolinie kiedyś całą noc miód na wyspie piłem przy ognisku więc możliwe że się z niektórymi tu spotkałem, właśnie takimi sprawami każdy powinien się zajmować a nie przeszkadzaniem innym.
Załączniki
trygi.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
MartaW
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2011, o 11:41

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: MartaW » 23 lut 2011, o 13:58

Dziękujemy, dostarczył pan tylko dowdów, że działalność pana Knapa powoduje kojarzenie wszystkiego co z Sediną związane z Rodzimą Wiarą. Nie RW, i nikt z nami związany nie jest autorem pokazywanych wyżej ulotek. Napisałam na adres ROSS z zapytaniem i otrzymałam odpowiedź, że absolutnie nie jest to inicjatywa ROSS. Niech wam to swoją drogą uzmysłowi, że przeciwników jest wielu, z bardzo różnych środowisk, które nie koordynują swoich działań. A oskarżenie rzucone przez pana skutkuje pomysłami jak ten powyżej, z całą pewnością się odniesiemy.
Panie Aygon, dał się Pan wmanewrować panu Knapowi co tylko dowodzi jaki skutki ma jego działalność. Dziękuje za przedstawiony wyżej dowód.Nie do Pana jako użytkownika forum adresowany jest zarzut, jedynie do pana Knapa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron