Tablica pamiątkowa

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Pemek2
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2011, o 17:06

Tablica pamiątkowa

Postautor: Pemek2 » 13 sie 2011, o 18:18

W nocy z 29 na 30 sierpnia 1944 roku w wyniku nalotu alianckiego w podziemiach Zamku zginęło (udusiło się z braku tlenu) około 1000 niemieckich kobiet, starców i dzieci. Uważam że w tym miejscu, od strony Kuśnierskiej powinna być umieszczona jakaś tablica upamiętniajaca to zdarzenie. Przechodzący tamtędy mieszkańcy i turyści na chwilę by się zatrzymali i zadumali nad okropieństwami wojny. Zobaczyli, że podziemia Zamku skrywają jakąś tajemnicę, mroczną historię.
Jeśli pomysł się spodoba i go podchwycicie, to sam jestem gotów wpłacić 200 zł na tę tablicę.
Myślę że koszt u kamieniarza to ok. 2-3 tysięcy złotych, z brązu pewnie droższa.
W 2014 minie 70 lat od tej tragedii, może do tego czasu uzbieramy ?
Tylko jak się do tej inicjatywy ustosunkują gospodarze Zamku i włodarze miasta, może coś dołożą ?
HALIS
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 13:42
Lokalizacja: Police

Re: Tablica pamiątkowa

Postautor: HALIS » 25 sie 2011, o 22:35

Jestem całym sercem za tym projektem! Pamiętam ruiny zamku i podzamcza z lat 1952 i dalej! Włóczyliśmy się po podziemiach, często bardzo niebezpiecznych miejscach! Pamięć o ludziach, którzy szukając osłony przed nalotami tam się chowali i zginęli, powinna być zaznaczona!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron