Powtórka z nalotów ?

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Kuba
Posty: 54
Rejestracja: 29 gru 2014, o 14:25

Powtórka z nalotów ?

Postautor: Kuba » 17 wrz 2015, o 09:40

http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP ... dest=11152

Mam teraz takie zapytanie czy jest jakaś szansa na zatrzymanie tego procesu czy Szczecina jest skazany na burzenie wszystkiego co niemieckie ?
bamip
Posty: 60
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 15:28
Lokalizacja: Zdroje

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: bamip » 18 wrz 2015, o 16:06

Szczerze powiem, że chociaż jestem zwolennikiem odtwarzania historycznej zabudowy, to nie uważam, żeby wyburzenia powyższych budynków były jakąś wielką stratą. Większość to okolice Stołczyna i Żelechowy, gdzie powstało i powstaje mnóstwo nowoczesnych budynków, gdzie stare zaburzałyby trochę ład przestrzenny. Co innego wytworne kamienice w śródmieściu, co innego domki postfabryczne.

Mam oczywiście nadzieję, że będzie się przywracać śródmieściu XIX-sto wieczny wygląd.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: Aygon » 18 wrz 2015, o 23:16

Ale ja już wolę te postfabryczne domki od naszej pseudonowoszesnej, tbs-owskiej architektury. Co prawda już Niemcy puszczali się z modernizmem ale to co się teraz dzieje, brak słów.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
MarcinPliszczyński
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2014, o 21:47

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: MarcinPliszczyński » 18 wrz 2015, o 23:35

Lepiej byłoby robić tak jak w Berlinie- tam podobne budynki się pięknie rewitalizuje i odzyskują blask. A dzielnica nie traci swego charakteru. U nas powstają wstrętne kwadratowe bunkry które różnią się moze spadzistością dachu albo kolorem tandetnych balkoników. Tak samo destrukcyjnie działają TBS-y jak i deweloperzy. Mają ten sam cel- zburzyć wszystko co tylko można i postawić pseudonowoczesne bunkry. Przykład- Cukrownia gdzie zamordowano fajną pofabryczną architekturę. Bardzo to smutne, bo za kilka lat będziemy mieli najbrzydsze, najnudniejsze miasto w Polsce. To można zburzmy Willę Lentza- stare paskuddztwo a taki ładny klocek by się tam zmieścił....
MarcinPliszczyński
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2014, o 21:47

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: MarcinPliszczyński » 19 wrz 2015, o 00:02

Zresztą to władze Szczecina- ajko 100 procentowy właściciel- doprowadziły te budynki do ruiny. Przez kilkadziesiąt lat widać nic nie zrobiły żeby ratować te kamieniczki. A teraz wejdzie deweloper (obojętnie który, wszyscy oni są siebie warci) i postawi coś naprawdę obrzydliwego. Obrzydliwego i tandetnie wykonanego.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: GRYF » 20 wrz 2015, o 14:29

żal wam rozpadających się kamienic ?? myślę że miasto chętnie by je sprzedało gdyby znalazł się kupiec - nic nie stoi na przeszkodzie byście sami je sobie odrestaurowali
nie bronię miasta - zawsze by mogło robić więcej - ale skąd brać na to kasę ??
powoli - głównie za sprawą wspólnot własnościowych - odrestaurowywuje się niektóre kamienice
co do deweloperów - fakt - w większości stawiają klocki - ale powiem wam że ostatnio byłem mile zaskoczony nowo postawioną kamienicą na ul. Krzywoustego
przykład poniżej
reasumując : nie narzekać. a jak coś przeszkadza to może samemu się tym zająć !!
Załączniki
kaminica na krzywoustego.jpg
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: RychO » 21 wrz 2015, o 18:32

Podoba mi się :) Nie udaje na siłę starej zabudowy, nie stanowi też kontrastowego dysonansu. Myślę, że nawet po latach się estetycznie obroni. W odróżnieniu różowej plomby - straszydła po drugiej stronie ulicy, do której się z trudem "przyzwyczajam", a podobno można z czasem do wszystkiego ;)

Jedyny minus najnowszej plomby, to moim zdaniem różnica wysokości kondygnacji w porównaniu z kamienicą obok. Szczecin z wiekiem karleje ;)
Kuba
Posty: 54
Rejestracja: 29 gru 2014, o 14:25

Re: Powtórka z nalotów ?

Postautor: Kuba » 21 cze 2016, o 15:27

anuris pisze:Mi tam się podoba że tak się dzieje nowe kamienice są o niebo lepsze od starych właśnie ja wolę żeby zburzyli wszystko co niemieckie a potem zrobili nasze polskie w te miejsca.
Tak tak tak, "lepsze" bo "nasze". tylko dlaczego o to "nasze" "nasi " nie dbają i ciągle "patrioci" je zasyfiają ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron