Wieża katedralna

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 16 sty 2008, o 11:04

Właśnie czytałem i widziałem ;) Wiedziałem, że ja w życiu kariere zrobie :lol:
EUROKRAN
Posty: 8
Rejestracja: 24 gru 2007, o 10:32

Postautor: EUROKRAN » 17 sty 2008, o 20:33

Jan_Krzysztof pisze:
Busol pisze:Nowy punkt widzenia - nagranie z kamery umieszczonej wewnątrz iglicy podczas wciągania:

http://radio.szczecin.pl/index.php?idp= ... 91&szukaj=
Ta kamera pokazuje perfekcję operatora dźwigu: powolne wciąganie, żadnych wahań.
Delikatną ma rączkę. :o
...a także moje precyzyjne naprowadzanie operatora przez radio ;)
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 17 sty 2008, o 22:24

Z ciekawości jak to wygląda dokładnie? Mówisz moje prawo, trochę do przodu itp.? Czy operator ma dodatkowo jeszcze może kamerę? Może te ujęcia były właśnie z niej?
EUROKRAN
Posty: 8
Rejestracja: 24 gru 2007, o 10:32

Postautor: EUROKRAN » 18 sty 2008, o 18:20

Lazi pisze:Z ciekawości jak to wygląda dokładnie? Mówisz moje prawo, trochę do przodu itp.? Czy operator ma dodatkowo jeszcze może kamerę? Może te ujęcia były właśnie z niej?
Mniejwięcej tak jak mówisz, choć mamy swój umówiony sposób dokoładnego porozumiewania się, bo nie ma na górze żadnej kamery a jakby nawet była to i tak niewiele z niej było widać.
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 18 sty 2008, o 20:43

Busol pisze:Nowy punkt widzenia - nagranie z kamery umieszczonej wewnątrz iglicy podczas wciągania:

http://radio.szczecin.pl/index.php?idp= ... 91&szukaj=
ten link prowadzi do innego materiału filmowego (?)
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 18 sty 2008, o 23:23

SJez pisze: ten link prowadzi do innego materiału filmowego (?)
Tam trzeba samemu poklikać bo to Radio Szczecin zmienia :)
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 19 sty 2008, o 00:03

Ralf747 pisze:
SJez pisze: ten link prowadzi do innego materiału filmowego (?)
Tam trzeba samemu poklikać bo to Radio Szczecin zmienia :)
no dobrze, domyśliłem się, nawet znalazłem film z podnoszenia iglicy, ale widziany od dołu, z "naziemnej" perspektywy
jakiego materiału szukać, żeby to był obraz z tej kamery zamontowanej w iglicy?
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 19 sty 2008, o 09:46

Chyba faktycznie już nie ma tego filmiku. A przynajmniej a też już nie mogę go znaleźć.
Awatar użytkownika
mocny.t
Posty: 14
Rejestracja: 2 sty 2005, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mocny.t » 19 sty 2008, o 14:14

Lazi pisze:Z ciekawości jak to wygląda dokładnie? Mówisz moje prawo, trochę do przodu itp.? Czy operator ma dodatkowo jeszcze może kamerę? Może te ujęcia były właśnie z niej?
Poprostu sygnalista powinien dobrze znac prace operatora i wiedziec co on musi zrobic zeby np przesunac ladunek lekko do przodu czy tez w inna strone, i takie polecenia mu wydaje, nie ma czegos takiego jak moje czy twoje lewo, uzywa sie tylko stron z punktu widzenia operatora (dziwgu), i wszystko jest wtedy jasne :)
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 20 sty 2008, o 13:07

SJez pisze: jakiego materiału szukać, żeby to był obraz z tej kamery zamontowanej w iglicy?
Już go chyba rzeczywiście nie ma tak jak Lazi pisze. Nazywał się bodajże "wciąganie iglicy z innej perspektywy" czy coś takiego. Chyba będzie trzeba wysłać maila do Radia Szczecin to może udostępnią. Albo poczekać na to co zrobi EUROKRAN :)
Kenstel
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2005, o 19:27

Postautor: Kenstel » 20 sty 2008, o 20:28

Podzielam radość i zachwyt mieszkańców Szczecina towarzyszących przywracaniu katedrze dawnego blasku (czy raczej nadawaniu nowego) i w związku z tym mam propozycję, aby z bogatego materiału - zdjęć, tekstów - zebranego w trakcie prac przy budowie hełmu i nie tylko, powstała publikacja. Niech to będzie chociaż niewielki zeszyt z najciekawszymi fotkami, tekstami, może krótkim rysem historycznym, kalendarium odbudowy itd.
Myślę, że takie wydawnictwo byłoby świetną pamiątką dla mieszkańców tak bardzo zainteresowanych i zaangażowanych w to przedsięwzięcie, pamiątką trwalszą od wycinków z gazet.
Ponadto miałoby walor edukacyjny, przybliżając w przystępny sposób dzieje i znaczenie matki kościołów archidiecezji.
Dobrze, gdyby publikacja ta była także cegiełką - wkładem Sediny, czy również innych środowisk w to wyjątkowe przedsięwzięcie (dochód można przekazać gospodarzowi katedry). Jestem przekonany, że wiele osób - autorzy zdjęć, tekstów, a może i jakaś drukarnia z chęcią podejmą taką inicjatywę... Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat, może się skrzykniemy?
Pozdrawiam.
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 21 sty 2008, o 01:11

Kenstel pisze:...mam propozycję, aby z bogatego materiału - zdjęć, tekstów - zebranego w trakcie prac przy budowie hełmu i nie tylko, powstała publikacja.
Zdaniem Busola warto najpierw zapytać ludzi bezpośrednio związanych z katedrą, czy nie mają już takiego samego planu. Nie jest to wykluczone, skoro to wydarzenie stanowi kolejny przełomowy moment. Ważne jest by roboty nie dublować, a jeśli już miało by powstać jedno i drugie, to powinny się uzupełnieniać i maksymalnie od siebie różnić (chyba ze zrozumiałych względów). :)
Kenstel pisze:Niech to będzie chociaż niewielki zeszyt z najciekawszymi fotkami, tekstami, może krótkim rysem historycznym, kalendarium odbudowy itd.
A dlaczego od razu niewielki? Krótki rys historyczny już się znajduje w wielu publikacjach o Szczecinie czy też o samej katedrze. Taki suchy encyklopedyczny zapis jest raczej nie-specjalnie przebojowy i na ogół nie świadczy o pracowitości autora. No chyba, że iść za tymczasową modą typu "coraz mniej tekstu, coraz więcej zdjęć" i zbytnio nie przejmować się jakością walorów edukacyjnych. :D
Kenstel pisze:Myślę, że takie wydawnictwo byłoby świetną pamiątką dla mieszkańców tak bardzo zainteresowanych i zaangażowanych w to przedsięwzięcie, pamiątką trwalszą od wycinków z gazet.
Niewątpliwie. No ale książki (czy nawet broszury) tworzy się nieco trudniej niż artykuły prasowe. I o ile dziennikarze nie muszą tak bardzo martwić się o jakość merytoryczną (z przyczyn prozaicznych jak np. ograniczenie czasu), pracujący nad książką powinni (przynajmniej moim zdaniem). :wink:
Kenstel pisze:Dobrze, gdyby publikacja ta była także cegiełką - wkładem Sediny, czy również innych środowisk w to wyjątkowe przedsięwzięcie (dochód można przekazać gospodarzowi katedry). Jestem przekonany, że wiele osób - autorzy zdjęć, tekstów, a może i jakaś drukarnia z chęcią podejmą taką inicjatywę... Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat, może się skrzykniemy?
Każde dzieło, obojętnie co się tworzy, powinno mieć określonych autorów. Rzuć propozycję, kto i za co by odpowiadał przy tworzeniu takiego zbiorowego dzieła.
Awatar użytkownika
TheRed
Posty: 37
Rejestracja: 29 sty 2005, o 15:02
Lokalizacja: urodzony w Szczecinie

Postautor: TheRed » 29 sty 2008, o 16:48

Przypomnijcie mi bedzie druga mniejsza iglica na katedrze??
http://sedina.pl/galeria/displayimage.p ... 0&pos=1825
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 29 sty 2008, o 16:51

Chodzi Ci o sygnaturke zapewne. Będzie ale za jakiś czas - najprawdopodbniej wtedy gdy będzie przebudowywana północna ściana.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 4 lut 2008, o 11:36

Przy okazji, w cieniu Wieży -
bez echa na naszym portalu przeszedł artykuł w Gazecie Wyborczej dotyczący wieku konstrukcji dachowej kościoła św. Jana:
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,4892127.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron