Co powinno się odbudować/odnowić

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Co powinno się odbudować/odnowić

Postautor: Busol » 4 sie 2004, o 10:56

Czytając wątek o wieży ciekawi mnie jakie są nastroje ?
Co należałoby odbudować ?
Stadtheater ? Koncerthaus ? - uważam że oprócz tego, że przywróciłyby jakiś obraz dawnego miasta to dodatkowa obiekty na tego typu działalność są po porstu niezbędne...

Piszcie proszę co Waszym zadaniem warto...

I oczywiście proszę o argumentacje swoich typów
Gość

Postautor: Gość » 4 sie 2004, o 15:22

Co nale¿a³oby odbudowaæ ?
Stadtheater ? Koncerthaus ? - uwa¿am ¿e oprócz tego, ¿e przywróci³yby jaki¶ obraz dawnego miasta to dodatkowa obiekty na tego typu dzia³alno¶æ s± po porstu niezbêdne...
S± niezbêdne, ale czy od razu odbudowaæ?
Te budynki od dawna nie istniej± i ich odbudowa – mam na my¶li postawienie na nowo takich samych gmachów w tych samych miejscach – chyba nie ma ju¿ sensu. By³y to piêkne budowle, to prawda. Ale dzi¶ nowoczesny teatr i filharmonia pewnie nie pomie¶ci³yby siê w „starych ramach”. Niemcy ju¿ przed wojn± my¶leli o przeniesieniu teatru miejskiego, bo by³o im za ciasno.
Mo¿e wiêc lepiej wybudowaæ dla nich nowe siedziby? Mo¿e w lepszych miejscach? Szczególnie my¶lê o teatrze – jego budowa w miejscu „tam gdzie przed wojn±” wywróci³aby do góry nogami ruch w centrum miasta.

Ogólna uwaga o „odbudowywaniu”: najpierw nie odbudowywali¶my, bo nasz byt w Szczecinie by³ niepewny. Pó¼niej nie odbudowywali¶my, bo „niemieckie” wiêc po co? Teraz te czasy minê³y i dobrze. Ale bez przesady z tym odbudowywaniem – mo¿e zamiast „przywracaæ obraz dawnego miasta” stwórzmy co¶ fajnego – swojego?

Pozdrawiam - S³awek :D
Gość

Postautor: Gość » 4 sie 2004, o 15:40

hihi, teatr i filharmonia za male...
no, dzisiaj to takie tlumy wala do teatrow, ze bilety trzeba od konikow kupowac.

ps. my juz mamy cos fajnego: galaxy :) :) i cala reszte hipermarketow.
niech mi ktos pokaze co oryginalnego powstalo ostatnio w szczecinie.. radisson ?? :)
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 4 sie 2004, o 16:12

Marianomorgana z Afryki ! Przyklad "naszej" pomyslowosci :D Kolejny typ to tereny wokol Pogoni, ktore pewnie w koncu stana sie hipermarketem z "obiektami sportowymi" czyt. kolejna sciana do wspinaczki. Sniezna Gorka za autostrada ( podobno wycofali sie bo ci od autostrad nie wyrazili zgody na nowy zjazd, tylko ze to mialo powstac obok istniejacego zjazdu... ) Dabie i kilka innych pomyslow.
Jestem zwolennikiem budowania nowego i tez sadze, ze nie nalezy przesadzac z odbudowywaniem starego. A jak jest kazdy widzi, nie chodzi tu tylko o obecna ekipe zadzaca, bo wczesniej tez nic sie nie dzialo ( pomijajac drogi ). Z ta roznica, ze ta jest najzabawniejsza.

PS Tylko nie zacznijmy politykowac, nie taka byla moja intencja.
www.puszczabukowa.prv.pl
Gość

Postautor: Gość » 4 sie 2004, o 17:54

niech mi ktos pokaze co oryginalnego powstalo ostatnio w szczecinie.. radisson ??
Proszê bardzo, poka¿ê - Ksi±¿nica Pomorska. Przyk³ad czego¶ "wybudowanego", a nie "odbudowanego". Przyk³ad, ¿e jak siê co¶ zrobi z g³ow±...

A Radisson? Lubiê popatrzeæ na Szczecin z Cafe 22 :D
Przyzwyczai³em siê do Radissona, lepsze to ni¿ zabudowanie centrum kolejnymi pseudo-kamieniczkami bez ¿ycia, jak np. przy Placu Batorego.

Nawet to ogólnie ob¶miewane Galaxy na tle innych takich centrów w Polsce robi pozytywne wra¿enie i gdyby nie to, ¿e postaione jest w sercu miasta mo¿e nawet da³oby siê polubiæ...

Pozdrawiam - S³awek :D
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 4 sie 2004, o 18:44

Ja jestem za odbudowaniem ale kilka miejsc (bloków) niestety trzeba bybyło zniszczyć, chodzi mi konkretnie o stare miasto z rynkami i cała rzesza wąskich uliczek i pięknych kamienic. Proponuje odbudować na przykład tereny niopodal wałóch chrobrego, łasztownie (ale nie w takim stylu jak to proponują architekci ze szczecina) . Kiedyś było to pikne miasto , piękne dla turystów a teraz niejest piękne nawet dla szczecinian.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 4 sie 2004, o 19:46

No - z tym się zgadzam - bloki na Starym Mieście do rozbiórki od zaraz... :D
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 6 sie 2004, o 16:01

Tylko ze problem byłby w lokalach zastępczych które nasze władze raczej ignorują. Ale na przykłąd na łasztowni nie ma lokali mieszkalnych a kiedys były wiec mozna by było odbudowac na podstawie zdjęc map itd.
Gość

Postautor: Gość » 8 sie 2004, o 11:36

Popieram - wyburzyæ maszkary na starym miê¶cie i przywróciæ pierwotny wygl±d. Zlikwidowaæ tzw. magistalê nadodrzañsk±" w³a¶ciwa nazwa "droga donik±d" zabudowaæ nabrze¿e Odry z promenad±.Mo¿na pomarzyæ? Przerobiæ na recykling tzw."Trasê Zamkow±" w³a¶ciwa nazwa ¶lepa uliczka. Przywóciæ pierwotny wygl±d mostu d³ugiego. Co w zamian ¶lepej uliczki? Niestety drogie ale mo¿liwe zej¶cie pod ziemiê lub przesuniêcie g³ównego wjazdu "z Polski" w inny rejon miasta chocia¿by poprzez tak "modn±"ostatnio obwodnicê - Konzerthaus zdecydowanie odbudowaæ , teatr te¿. Pozdr MAJAR
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 8 sie 2004, o 11:44

Nie niszczenie trasy zamkowej to akurat niew jest ciekawy pomysł bo po co niszczyc cos co powstawało przez tyle lat? Bloki mieszkalne na "starym miescie" mozna by było burzyc stopniowo (aby zapewnic lokale zastepcze) a na ich miejscu budowac (nawet z płyt betonowych) kamienice które nalezałoby zdobic. Co do łasztowni to jezeli ktos był tam to wie ze przetrwały budynki które niestety są w strasznym stanie, a które mozna by było wyremontowac. Lecz to tylko marzenia..... pozdrawiam
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 9 sie 2004, o 13:15

Ciekawym pomysłem byłoby odbudowanie starej zabudowy w parku kasprowicza. Takze "wiezyczek" na pomoscie łukowym. Park ten jest czesto odwiedzany przez całe rzesze turystów, i byłaby to kolejna atrakcja których u nas jest bardzo mało(żeby nie napisac ze ich w ogóle niema).
Gość

Postautor: Gość » 9 sie 2004, o 14:34

A ja bym zabudowa³ Centrum Miasta- szczególnie Bramê Portow±. Bo to smutny obrazek Centrum. Postawi³ bym kamienice na miejscu dzisiejszych kogucików. Szkoda tylko ¿e nie da siê przebudowaæ placu przy"grzybku"? Dlaczego nie oddali Niemcy Szczecina bez ¿adnego strza³u? By³oby to miasto naprawde piêkne. Co prawda jest ³adne ale ³adniejsze by³o przed wojn±. Albo mo¿e odrestaurowaæ to co pozostalo? Wystarczy trochê chêci by odnowiæ stare kamienicy od zewn±trz - ale kto to zrobi?
majar
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2004, o 20:18

Postautor: majar » 9 sie 2004, o 20:26

Co myślicie o pomyśle odbudowy wieży Quistorpa a w perspektywie zagospodarowania /w pozytywnym tego słowa znaczeniu/ całego obszaru lasku arkońskiego?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 9 sie 2004, o 21:42

Pomysł wyśmienity ale w połączeniu z propozycją podaną przez KULFONEZA czyli odbudowa parku Kasprowicza, odrodu Różanki. Powatałby wtedy przepiękny trakt spacerowy.
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 9 sie 2004, o 21:48

Kulfonez, jeśli kiedyś, np. jakieś sto lat temu to było piękne miasto, to na pewno było piękne na widokówkach. Owszem, gdybyś wtedy trochę pospacerował, rzeczywiście nie raz miałbyś powody do zachwytu, ale też i nie raz spotkałbyś się z wyjątkowo nieciekawymi widokami, a zapachu już nie wspominając.
Tylko ostrożnie z tym odbudowywaniem, bo w końcu przyjdzie komuś do głowy odbudowanie żywego Franza Schwede-Coburga (a pewnie niejeden lokalny germanofil by się nawet z tego ucieszył). A tak poważnie, to pomysły, które tu są serwowane, są dość interesujące, tylko po co dokładnie kopiować coś co już było, kopia to zawsze tylko kopia, nigdy już oryginałem nie będzie. Czy nie lepiej opierając się o stare wzory tworzyć coś nowego, jeszcze lepszego?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości