wykopaliska archeologiczne na terenie Szczecina

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

wykopaliska archeologiczne na terenie Szczecina

Postautor: Bartez » 13 paź 2004, o 15:38

sluchajcie

znajoma poprosila mnie aby zdobyl dla niej informacje o wykopalickach archeolgicznych na ternie szczecina

jest to sprawa pilna !!
mozem i ktos udzielic jakichs info badz podeslac linka zopisami takowych prac archeologicznych

chodzi o opisanie tego w kilku prostych zdaniach (miejsce , cel,co znaleziono etc)
z gory wielkie dzieki
Gość

Postautor: Gość » 13 paź 2004, o 15:57

szperacz88: pogrzeb w archiwum sediny bo wiem ¿e by³o co¶ o wykopaliskach na ¶w.Ducha! Pamiêtam ¿e czyta³em to co¶ 8)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 paź 2004, o 16:17

Nie wiem jaki jest stan wykopalisk które prowadzone były przyu ul. Panieńskiej - za hotelem arkona od trony odry idąc w stronę baszty.
W tej chwili jest to bardzo zarośnięte ale za to głeboki dół.

Wiem, że tam przez b. długi czas dłubano w ziemi bo jakąś osadę znaleźli abo cóś..
Quebec
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2004, o 22:33

Postautor: Quebec » 13 paź 2004, o 16:27

Koło Arkony znaleźli jeszcze parę sprzętów codziennego urzytku, jak butelki, jakiś dzbanek itp. a z tego co mówił mi kolega który pracował tam w wakacje nawet parę monet. Wieku znaleźisk niestety podać nie umiem
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 17 lis 2004, o 20:18

Mam właśnie w rękach książkę "Szczecin stary i nowy". Jest w niej dział poświęcony terenom Szczecina w Prehistorii, mówiący o znaleziskach z poszczególnych okresów, a jest ich cała masa, od przedmiotów codziennego użytku z kmienia oraz brązu aż po pozostałości osad oraz miejsca pochówku. Mnie najbardziej zaintrygowały tzw. laski czarodziejskie, znalezione na Grabowie oraz w Podjuchach wykonane z kości, pokryte ornamentyką geometryczną a także wizerunkami zwierząt, pochodzące z okresu 8000 - 4200 p.n.e., są one najstarszymi wytworami sztuki na Pomorzu Zachodnim. Książka nie podaje dokłądnych miejsc wykopalisk, ale są mapki przedstawiające rozmieszczenie znalezisk z poszczególnych epok na terenie Szczecina.
tolka
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2015, o 06:27

Re: wykopaliska archeologiczne na terenie Szczecina

Postautor: tolka » 29 sty 2015, o 06:30

Takie to cudo stoi na jednej z działek w zdrojach.Ktoś tam chyba grabki trzyma.Ale co to wczesniej było??Bo to raczej z kads przytargane.Jakies wywietrzniki ma ale za pagodowaty daszek na stendardowa stacje transformatorowa.
providing courses dumps and College of the Holy Cross tutorials with exam pass guarantee. Download our latest testkingccie Maryland University of Integrative Health questions to pass real exam
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: wykopaliska archeologiczne na terenie Szczecina

Postautor: Lazi » 1 lut 2015, o 21:18

Domyślam się, że piszesz o tym cudzie: https://goo.gl/maps/JYbI2

Stoi to tam chyba odkąd pamiętam, czyli ze 20-30 lat. Wg mnie to była kiedyś jakaś szafa telekomunikacyjna/elektryczna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości