Poszukuję...

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
kasiaA
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:58

Poszukuję...

Postautor: kasiaA » 24 paź 2007, o 21:07

Witam!
Jestem studentką architektury wnętrz. W tym roku
przygotowuję się do pracy dyplomowej z projektowania architektury
wnętrz. Zainteresował mnie budynek przy ulicy Kolumba 81-83 w
Szczecinie
. Chciałabym zaprojektować nowoczesne jednostki
mieszkalne powiązane ze starą architekturą tego budynku.
Czy posiadacie jakieś informacje, plany, mapy, dokumentacje, stare
zdjęcia wnętrz tego zespołu budynków?

Proszę o pomoc lub kontakt do kogoś kto mógłby mi pomóc w
uzyskaniu niezbędnych informacji i rysunków.
Z góry dziękuję
Katarzyna Adamczak
proszę o odpowiedź bezpośrednio na maila: katarzynaadamczak@poczta.fm[/u]
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 24 paź 2007, o 21:19

Tylko po co te wielkie litery :?
Jest karta w rejestrze zabytków, numer A 1298 z 21.12.1995

W archiwum akta policji budowlanej sygnatury:- 7708, 7709, 7710, 7711, 7719, 7721, 7734, 8855, 8856.

-Kwiatkowski K., XIX i XX-wieczna zabudowa ul.Krzysztofa Kolumba w Szczecini, Szczecin 1981, mpis w zb.PSOZ 0/Szczecin.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 24 paź 2007, o 21:27

Kolumba 81-83, zabudowa fabryczna nr rej. 1298
decyzja DZ-4200/33/O/95 data 1995-12-21
działka 8/2 obr.47-Śr.
właściciel Gmina Miasto Szczecin


Kolumba 81-83, czyli posesja należąca do C. Lefevera od 1899 roku. W 1900 roku wystąpił on do Policji Budowlanej Szczecińskiego Urzędu Miejskiego o pozwolenie na budowę 5-kondygnacyjnego budynku fabrycznego (przemysł spirytusowy) wg projektu C. Kalma. Zgodnie z dokumentacją archiwalną w 1901 roku na zabudowę posesji składały się: stary budynek mieszkalny, prawdopodobnie z lat 50-tych XIX wieku, remizy, kotłowni (komin o wysokości 38 m), stajni i budynku fabrycznego. W 1902 roku w miejscu stajni wzniesiono nowy magazyn, rok później na kolejny magazyn zaadaptowano starą remizę. Nowy magazyn połączono z budynkiem fabrycznym krytym gankiem zawieszonym na wysokości 4 kondygnacji. W 1905 roku rozbudowano część położoną bezpośrednio nad Odrą.
W 1924 roku fabryka Lefevera weszła w skład Rückforth-Konzern. Tuz przed wojną nowym właścicielem zabudowań został Karl Gless, zarządzający firmą Waren- und Herings - Großhandlung Kaffee - und Getreide - Großfösterei.
W czasie wojennych bombardowań zniszczeniu uległ tylko budynek mieszkalny.
W czerwcu 1951 roku budynek przekazano w użytkowanie Centrali Ogrodniczej, która zainstalowała w budynkach przetwórnię warzyw i owoców, a od 1958 roku również wyrób win. Zabudowania pozostają w użytkowaniu firm związanych z ogrodnictwem.

zaczerpnięte http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=245542
a pozatym zobacz tutaj http://www.google.pl/search?q=+Kolumba+ ... L:official

lekko wyprzedzony przez Aygona:(
kasiaA
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:58

Postautor: kasiaA » 24 paź 2007, o 21:30

Wielkie litery były po to abyś Ty tą wiadomość zauważył!
Dzięki, ale konserwator zabytków nie pozwala zrobić ksero dokumentacji, ani zdjęć... :( :?

SŁUCHAJCIE, JA TO WSZYSTKO WIEM, POSZUKUJE OSóB, KTóRE POSIADAJą DOKUMENTACJę BUDOWLANą, RYSUNKI BąDź ZDJęCIA WNęTRZ WE WłASNYCH ZBIORACH, ITP.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 paź 2007, o 21:41

kasiaA pisze:Wielkie litery były po to abyś Ty tą wiadomość zauważył!
Dzięki, ale konserwator zabytków nie pozwala zrobić ksero dokumentacji, ani zdjęć... :( :?

SŁUCHAJCIE, JA TO WSZYSTKO WIEM, POSZUKUJE OSóB, KTóRE POSIADAJą DOKUMENTACJę BUDOWLANą, RYSUNKI BąDź ZDJęCIA WNęTRZ WE WłASNYCH ZBIORACH, ITP.
Szanowna Pani !
Zadała Pani pytanie czy ktos moze pomoc i padła odpowiedz.
Wielkich liter nie uzywamy ale chyba nie musze tlumaczyc podstaw szeroko pojetej netykiety.
prosze przyjąc, że jesli ktos cos bedzie wiedzial na pewno napisze...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 paź 2007, o 21:58

kasiaA pisze: POSZUKUJE OSóB, KTóRE POSIADAJą DOKUMENTACJę BUDOWLANą, RYSUNKI .
Nawet jeżeli ktoś miałby kopie poszczególnych stron dokumentacji budowlanej, to:
1. Musiał uprzednio zapłacić grube pieniądze za wykonanie kopii, (bo takie są zasady pracy archiwum i z tym się nie dyskutuje). Wypadało by więc nie żerować na portmonetkach innych.
2. W archiwum podpisuje się chyba umowę o rozpowszechnianiu kopii ich zbiorów bez ich wiedzy. Nie wydaje mnie się więc stosownym taki sposób docieraniu do materiałów.

Zbiory archiwum są dostępne na miejscu za darmo, mimo tego, że często rozlatują się w rękach.
W każdej bibliotece i archiwum za kopiowanie zbiorów płaci się różne kwoty.

Ukłony
Bachinstitut
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 25 paź 2007, o 00:42

Jeśli to jest praca nadana "z góry" z uczelni to ta jednostka powinna zwrócić koszty pozyskania takich materiałów jeśli jedyne źródło jest płatne, wiem że dotyczy to prac inż/mag. No bo w końcu może być kogoś nie stać. Dowiedz się na ten temat.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości