Odbudowa pomnika sportowców na Warszewie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 13 wrz 2008, o 12:44

Chciałbym zaznaczyc ze polacy walczyli wtedy w armiach wszystkich zaborcow, często przeciwko sobie.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 13 wrz 2008, o 12:54

Bundyman pisze:Powinno się to zakonczyć.
Mówię o dyskusji politycznej.
Fakt, faktem ze zamieszczanie postów o tytule takim jak 'Odbudowa pomnika sportowców na Warszewie' jest równie bez sensu jak takie rozmowy.
Bo jak można zareagować na artykuł o sportowcach gdy chodzi o żołnierzy...
Bylibyśmy w pełni uczciwi gdyby art. brzmiał Odbudowa pomnika niemieckich sportowców z Warszewa, będących w armii niemieckiej, którzy zginęli w Pierwszej Wojnie Światowej walcząc miedzy innymi z Polakami.

Wtedy w zależności od 'poglądów' (i nie mówię o nacjonalizmie panie Schulz) można by sobie, w duchu rozważyć co się o tym sadzi.

Wiem,wiem, teraz poleci na mnie gradobicie ze strony Bacha, Schulca i innych znanych z nastawienia 'za wszelka cenę proniemieckiego', ale nie zależy mi już.

Zawsze broniłem tego, ze Szczecin był niemiecki przed wojna. Starałem się tłumaczyć to moim znajomym z klapkami na oczach, młodym ludziom, którym pokazywałem sedine.pl i tłumaczyłem ze, to nie jest propagowanie niemieckości czy militaryzmu. Pokazywałem, ze to jest strona o historii. Teraz już z tym kończę bo jak, chociaż by mój 16 letni brat przeczyta np. Dlaczego my musimy tolerować na forum kolejnego "nacjonaliste" , czy ten nieszczęsny bazgrol o 'sportowcach' to mnie 'zagnie' a ja z miejsca skapituluje.

PS: Da się gdzieś ściągnąć nakładkę na firefoxa by tylko galeria na sedina.pl się wyświetlała? Może uniknę w ten sposób problemu w domu .....
Każdy w życiu odgrywa (raz lepiej, a raz gorzej) różne role społeczne:
1. Sportowcami byli z własnego wyboru,
2. Żołnierzami - bo tak im kazał Cysorz,
3. Poległymi - tak to już na wojnach bywa
4. Pomnik - nie Cysorza - tablica pamiątkowa poświęcona ludziom.
Też na początku miałem wątpliwości co do przedsięwzięcia, a teraz "niechcący" przekonałeś mnie do słuszności odbudowy.
Pozdrowienia
..............
ku_rde a może i ja to jaki (krypto)germanofil?
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 13 wrz 2008, o 14:36

Jak byliśmy we Francji zwiedziliśmy m.in. cmentarze żołnierzy poległych w walkach o Normandię. Byliśmy m.in. na cmentarzu polskim, angielskim, amerykańskim i ... niemieckim. Wszystkie, pomimo upływu ponad 60 lat po wojnie są idealnie utzymane i pielęgnowane, łącznie z cmentarzem żołnierzy niemieckich! A ogólnie wiadomo, że francuzi za amerykanami też nie przepadają.
U nas w Polsce taki cmentarz chyba nie miałby racji bytu. Dla nas liczą się tylko polegli narodowości polskiej, inni (rosjanie, niemcy) to nie ludzie.
No a jeżeli są jeszcze sportowcami z I WŚ, to chyba juz wogóle nie warto.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 wrz 2008, o 23:33

Bundyman pisze:by tylko galeria na sedina.pl się wyświetlała?
mozna wpisac taki adres: http://sedina.pl/galeria/

Czy opieka nad Cmentarzem Orląt Lwowskich jest nacjonalizmem jak sprząta go ktoś narodowości ukraińskiej czy wtedy gdy polskiej ?
Mysle ze najwazniejsza jest intencja w tym co sie robi czy pisze na FORUM...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
STAR66
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:30

Re: Odbudowa pomnika sportowców na Warszewie

Postautor: STAR66 » 4 lut 2011, o 08:31

Może już wystarczy oddawania czci niemcom poległym w wojnie w interesie Niemiec. Co nas obchodzi niemieckie dziedzictwo związane z ich militaryzmem.
Wercyngetoryks
Posty: 73
Rejestracja: 21 maja 2006, o 15:33
Lokalizacja: Szczecin-Bukowo

Re: Odbudowa pomnika sportowców na Warszewie

Postautor: Wercyngetoryks » 26 gru 2011, o 02:50

Po pobycie w czyśćcu sedinowej poprawności, pytam: Czy perspektywa czasu, historycznej wiedzy i doświadczeń pozwala Wam nadal się cieszyć z TAKIEJ formy reaktywacji pomnika niemieckich ciemiężycieli? :) Czy wasze rozpaczliwe poszukiwanie tożsamości znalazło swój spokojny ojczysty port? Czy jakiś oszalały polski nacjonalista aby nie zburzył Waszego pomniczka sportowców-malarzypokojowych; niosacego przesłanie przydupasowsko-enerdowskiego heroizmu? W pewnym momencie poszukiwania tożsamości , której szuka każdy człowiek na poziomie, ktoś podsunął Wam nrd-owski wyrób czekoladopodobny i zbudował silne niemieckie reminiscencje raczkami Piaskowego Dziadka. Homo Sovieticus to sierota, która łatwo manipulować, szuka domu a gdzie ciepło tam się przytuli...
warsower
Posty: 6
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 20:59

Re: Odbudowa pomnika sportowców na Warszewie

Postautor: warsower » 1 sty 2012, o 22:31

Jak czytam te wszystkie brednie o Niemcach to naprawdę robi mi się niedobrze ale z waszego powodu. Czemu my Polacy mamy być inni, jak normalni ludzie we Włoszech, Francji, Anglii , Ameryce i tam gdzie byliśmy.
Wszędzie tam jesteśmy czcią objęci jako naród, chociaż tam nie mieszkaliśmy a tylko tam polegli nasi synowie nasze dzieci. Dlaczego nie można uczcić poległych sporowców niemieckich .Nasz kraj przeszedł nie jedna wojnę i pamięta wiele okrucieństw z tym związanych.
Losy a naszego kraju na przełomie wieków były różne. Raczej trzeba by było się przychylić w druga stronę bardziej na wschód.
Szczecin to miasto zbudowane przez ludność niemiecką i cieszmy się z tego ze mamy teraz tak piękne miasto pod względem urbanistycznym jak i z rozmysłem wkomponowanym w obszar krajobrazu z wizją na przyszłość .To wielki plus dla architektów miasta i dla nas. A co do pomnika sportowców co polegli w czasie I wojny światowej to mieszkańcy Warszewa sami rozwiązali ten problem na obecną chwilę. Dobrze się stało z tego że znalazły sie głazy pomnika .
Znajdują się w tym samym miejscu co poprzedni pomnik. Może troszkę w innej scenografii ale to przez czas i chwała tym co się do tego przyczynili. Zapraszam do lassu na Warszewo miłej wycieczki
Załączniki
Warszewo 2010 (998).jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości