Penetrator - zagadka nr 1

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 23 mar 2005, o 20:46

Nie znam się za bardzo na podziemiach ale kształt tunelu przypomniał mi taki program o kanałach w Londynie.
Jest inny niż standardowe np piwnice czy schrony. Ściany są pod kątem po to aby ścieki, jeżeli jest ich mało płynęły szybciej (zwęża się przekrój u dołu).
Wyglada to na wykorzystanie jakiś starych kanałów ściekowych i zadaptowanie ich na potrzeby schronu.
Gdzie ?- bladego pojęcia nie mam, ale z chęcią się dowiem. Na pewno pod ziemią :-)

Tak na marginesie tematu.
Wielokrotnie patrzyłem sobie na stare mapy Szczecina i okolic.
Większość wątpi w sieć tuneli pod ziemią. A popatrzcie na te forty które były dookoła Szczecina. Nie chce mi się wierzyć że przy oblężeniach śmigali pomiędzy miastem a fortami po ziemi, raczej pod ziemią.
Koscioły miały "tajne" wyjścia - patrz "Przygody Pana Samochodzika " ;-)
a tu nasza poczciwa forteca by nie maiła?????
Fakt mogą być zawalone czy jak to fachowo określają, przerwane jest ich światło.....
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 25 mar 2005, o 09:43

Kształt korytarza faktycznie sugeruje kanał, ale jedna rzecz nie pasuję. Pomieszczenie na zdjęciu nr 2 ma około 3 metrów i jest równoległe do korytarza. Jeśli założymy że jest to zaślepiony inny korytarz to po co równoległy kanał, tym bardziej, że kończyłby się ścianą i skrętem o 90 stopni?
Co do podpowiedzi:
wejście do obiektu wygląda naprawdę niepozornie i znajduje się tuż przy chodniku.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 11:56

Exadum pisze:Nie znam się za bardzo na podziemiach ale kształt tunelu przypomniał mi taki program o kanałach w Londynie.
Tak na marginesie tematu.
Wielokrotnie patrzyłem sobie na stare mapy Szczecina i okolic.
Większość wątpi w sieć tuneli pod ziemią. A popatrzcie na te forty które były dookoła Szczecina. Nie chce mi się wierzyć że przy oblężeniach śmigali pomiędzy miastem a fortami po ziemi, raczej pod ziemią.
Koscioły miały "tajne" wyjścia - patrz "Przygody Pana Samochodzika " ;-)
a tu nasza poczciwa forteca by nie maiła?????
Fakt mogą być zawalone czy jak to fachowo określają, przerwane jest ich światło.....
Powiem w ten sposob. Jest calkiem prawdopodobne, by kawalek kanalu sciekowego (burzowego) zostal wykorzystany jako schron. Sa tunele pod miastem, w ktore moglby wjechac samochod, wlasnie chodzi o te kanaly sciekowe. Jeden taki biegnie rownolegle z Ratuszem Staromiajskim (po stronie zachodniej).

Kiedys przegladalem ksiazke o podziemiach Berlina. Duza czesc podziemnych przejsc bazowala wlasnie na kanalach sciekowych, mniejszych czy wiekszych.

Dlatego jesli chodzi o Szczecin to jestem nastawiony bardziej sceptycznie. Tzn. ze ew. system podziemnych korytarzy nie zostal wybudowany, a jedynie te korytarze mogly zostac polaczone przy pomocy kanalow...

A w zyciu nie uwierze (dopoki nie zobacze) tej slynnej sieci tuneli pod miastem, a szczegolnie to co wypisywal red. Grazewicz na poczatku cyklu - 2 tunele biegnace na glebokosci ok. 15 - 20 m od Trzebiezy do autostrady... hahahaha...

Koscioly owszem i mialy wyjscia ewakuacyjne, zwykle do pobliskich budynkow (nie wspominajac o Templariuszach)...

Wiem na pewno o jednym: pod Cmentarzem Centralnym COS jest !!! Akurat widzialem to na wlasne oczy... A to dlatego, ze cmentarzy i kosciolow sie nie bombardowalo !

Pozdrawiam
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 12:14

Penetrator pisze:Kształt korytarza faktycznie sugeruje kanał, ale jedna rzecz nie pasuję. Pomieszczenie na zdjęciu nr 2 ma około 3 metrów i jest równoległe do korytarza. Jeśli założymy że jest to zaślepiony inny korytarz to po co równoległy kanał, tym bardziej, że kończyłby się ścianą i skrętem o 90 stopni?
Co do podpowiedzi:
wejście do obiektu wygląda naprawdę niepozornie i znajduje się tuż przy chodniku.
Nie wiem dokladnie, ale byc moze to pomieszczenie moglo zostac dobudowane pozniej, ale w jakim celu? Tego nie wiem... Nie znam takze lokalizacji tegoz obiektu... Poniewaz wejsc przy chodniku znam kilka... Gdybys podal dzielnice, moze latwiej by sie skojarzylo...

Pozdrawiam
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 12:15

Nie sa to okolice Kusocinskiego, Piastow ??
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron