wraga - zagadka nr.13

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

wraga - zagadka nr.13

Postautor: wraga » 12 kwie 2006, o 22:06

Co tu było :?:
Załączniki
P4090002.JPG
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: wraga - zagadka nr.13

Postautor: Jsz » 13 kwie 2006, o 12:09

wraga pisze:Co tu było :?:
Co było i co znów ma być? w tym samym miejscu i tym samym kształcie (przynajmniej tak deklarował Inwestor)
Gumis1973
Posty: 53
Rejestracja: 25 maja 2005, o 10:26
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Gumis1973 » 13 kwie 2006, o 13:34

Może to rejon Przyjaciół Żołnierza i zburzona Cegielnia :?: :?:
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 13 kwie 2006, o 18:58

Gumis1973 pisze:Może to rejon Przyjaciół Żołnierza i zburzona Cegielnia :?: :?:
Jo Harmsstr., już nawet nie zburzona bo jej nie ma :cry: Pozostał tylko fragment
Załączniki
P4090003.JPG
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Re: wraga - zagadka nr.13

Postautor: wraga » 14 kwie 2006, o 00:10

Jsz pisze:Co było i co znów ma być? w tym samym miejscu i tym samym kształcie (przynajmniej tak deklarował Inwestor)
Cytat pisze:...W Szczecinie nie brakuje innych przykładów starej zabudowy przemysłowej, która była o włos od zagłady. Na szczęście znaleźli się nowi gospodarze..........Uratowana ma zostać także XIX-wieczna cegielnia przy ul. Przyjaciół Żołnierza. Szczeciński inwestor obecnie rozbiera obiekt, by potem postawić go na nowo. Cegielnia ma przekształcić się w sklep, galerie handlowe i biura....
Tak miało być ( http://skyscrapercity.com/archive/index ... 45542.html i http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspr ... d&Count=10) jak będzie zobaczymy
Oby w ten sam sposób nie przekształcano innych miejsc w Szczecinie (patrz - http://www.szczecin.pl/inwestor/pl/8_uk ... ices_7.htm) bo ten wg zalecen Urzędu Miejskiego już przekształcono :? lub jak kto woli ostatecznie rozwiązano
http://www.sedina.pl/modules.php?op=mod ... ewlang=deu
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 16 maja 2006, o 18:23

Tak stało się, potwierdzam stan na 16 maja 2006 r. !
Ruszyły 3 wielkie Budowy Zabelsdorfu:

1. Przebudowa ul. Przyjaciół Żołnierza i budowa drugiej (północnej) nitki

2. Budowa Cegielni Niebuszewo (etap fundamentowania) - po północnej stronie Przyjaciół Ż.

3. Budowa Osiedla Czcibora (wykopy pod fundamenty) - po południowej stronie Przyjaciół Ż.
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 16 maja 2006, o 19:26

Jsz pisze:2. Budowa Cegielni Niebuszewo (etap fundamentowania) - po północnej stronie Przyjaciół Ż.
A o tym pomysle to nic nie wiem... coz to za cegielnia ma byc budowana?
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 16 maja 2006, o 19:49

Valus pisze:
Jsz pisze:2. Budowa Cegielni Niebuszewo (etap fundamentowania) - po północnej stronie Przyjaciół Ż.
A o tym pomysle to nic nie wiem... coz to za cegielnia ma byc budowana?
No właśnie wg zapewnień (nie wiem kogo), cegielnia miała być dokładnie zdokumentowana, rozebrana i odbudowna w tej samej formie. Nie wiem tylko czy w tym samym miejscu, a jeśli tak to jaki cel miała rozbiórka. Czy budynek był w tak kiepskim stanie?
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 16 maja 2006, o 21:35

Chyba chodzi o to ze stare polozenie cegielni znajduje sie na trasie obecnej przebudowy obwodnicy.
Ale to ciekawe ze chca ja "przestawic"... nic nie slyszalem o takim pomysle. Czy ktos wie cos wiecej? Waskotorowke rowniez odbuduja i cegielnia bedzie okazjonalnie funkcjonowac czy bedzie to tylko skansen?
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 16 maja 2006, o 21:39

Valus pisze:Chyba chodzi o to ze stare polozenie cegielni znajduje sie na trasie obecnej przebudowy obwodnicy.
Ale to ciekawe ze chca ja "przestawic"... nic nie slyszalem o takim pomysle. Czy ktos wie cos wiecej? Waskotorowke rowniez odbuduja i cegielnia bedzie okazjonalnie funkcjonowac czy bedzie to tylko skansen?
Może się mylę ale gdzieś czytałem że to ma być sklep wielkopowierzchniowy (czyt. supemarket lub hipermarket albo coś podobnego)
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 16 maja 2006, o 21:45

wraga pisze:Może się mylę ale gdzieś czytałem że to ma być sklep wielkopowierzchniowy (czyt. supemarket lub hipermarket albo coś podobnego)
Zwariowali?? Wlasnie ciekawi mnie skad miasto znalazlo na to fundusze... ale moze jest to w prywatnych rekach?
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 16 maja 2006, o 22:12

Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 16 maja 2006, o 23:02

Valus pisze:...Chyba chodzi o to ze stare polozenie cegielni znajduje sie na trasie obecnej przebudowy obwodnicy. Ale to ciekawe ze chca ja "przestawic"...
Nikt nic nie przestawia. Cegielnia staje dokładnie w tym samym miejscu co poprzednia.
Valus pisze:... Waskotorowke rowniez odbuduja... ? ...
Oczywiście inwestor ma w planach uruchomienie pojazdów szynowych w Cegielni Niebuszewo, w pierwszym etapie zostanie uruchomiona wewnętrzna linia tramwajowa. W ramach współpracy Niebuszewa, Pogodna i Ustowa już zostały zamówione wagony
Aby zapewnić bezpieczeństwo gościom odwiedzającym obiekt rozważany jest również zakup
Pojazdów specjalnego przeznaczenia
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Tak! Mury pną się do góry

Postautor: Jsz » 23 maja 2006, o 18:51

Z placu budowy Cegielni Niebuszewo;
23 maj 2006, godz 16:00:

- betoniarka się kręci
- kielnie w dłoniach
- pierwsze cegły na fundamentach
- mury pną się do góry
- dostawę cegieł zapewnia Cegielnia Złocieniec
...
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Re: Tak! Mury pną się do góry

Postautor: wraga » 23 maja 2006, o 20:16

Jsz pisze:Z placu budowy Cegielni Niebuszewo;
23 maj 2006, godz 16:00:.......
- dostawę cegieł zapewnia Cegielnia Złocieniec
...
:D O to moje rodzinne miasto (Falkenburg) :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron