Jan Krzysztof - zagadka nr 3

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 7 paź 2007, o 20:10

wraga pisze:J.K. czy aby napewno to jest powojenne?
Dlaczego pytasz?
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 7 paź 2007, o 20:23

Bo tak chyba mówiłeś, że to powojenne (ciągle szedłem z tyłu i może źle coś usłyszałem), i tak wynikało z rozmów uczestników spotkania, że to jakieś lata 50.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 7 paź 2007, o 20:30

wraga pisze:Bo tak chyba mówiłeś, że to powojenne (ciągle szedłem z tyłu i może źle coś usłyszałem), i tak wynikało z rozmów uczestników spotkania, że to jakieś lata 50.
Tak mówiłem.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 7 paź 2007, o 20:33

Jan_Krzysztof pisze:
wraga pisze:Bo tak chyba mówiłeś, że to powojenne (ciągle szedłem z tyłu i może źle coś usłyszałem), i tak wynikało z rozmów uczestników spotkania, że to jakieś lata 50.
Tak mówiłem.
A co powiesz na to 8). To już tu jest :D
Załączniki
altersheim_johannistal 1938-39.jpg
altersheim_johannistal 1938-39.jpg (6.92 KiB) Przejrzano 13476 razy
Ostatnio zmieniony 14 paź 2007, o 12:22 przez wraga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 7 paź 2007, o 21:32

wraga pisze:
Jan_Krzysztof pisze:
wraga pisze:Bo tak chyba mówiłeś, że to powojenne (ciągle szedłem z tyłu i może źle coś usłyszałem), i tak wynikało z rozmów uczestników spotkania, że to jakieś lata 50.
Tak mówiłem.
A co powiesz na to 8). Tu już to jest :D
Coś tam jest, ale czy to, to wątpię.
Próbowałeś powiększyć?
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 7 paź 2007, o 21:46

Nie robiłem zdjęć a i teraz jest za ciemno aby biegać po terenie szpitala :D. Niestety większego zdjęcia nie mam , ale wydaje się, że tam jest jakaś postać. Nie pamiętam też która postać była na lewym brzegu ściany (która to z poniższych fotek?) można by spróbować porównać.
Też mi trudno uwierzyć aby te reliefy były przedwojenne (postacie wyglądają tak jakość współcześniej) ale moze jednak. Może ktoś od militariów rozpozna mundur (ubiór) lotnika, marynarza
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 8 paź 2007, o 16:52

Są to postacie ze zdjęcia 3d - ogrodnik (sadownik), marynarz sygnalista i lotnik.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 8 paź 2007, o 16:55

Czyli jednak przedwojenne. :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 8 paź 2007, o 17:48

Iwonka pisze:Czyli jednak przedwojenne. :wink:
Nie sądzę. Post wcześniejszy mówił co obecnie jest tam. Teraz trzeba sprawdzić (czy się uda ?) co jest na fotce tutaj: http://www.architekten-portrait.de/hans ... index.html
Niestety jest to zbyt mała fotka.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: Jan Krzysztof - zagadka nr 3

Postautor: mirekjot » 14 gru 2017, o 16:45

Jak komus to potrzebne, to jednak przedwojenne.
Załączniki
Altersheim Johannistal 1941 b.jpg
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jan Krzysztof - zagadka nr 3

Postautor: Busol » 18 gru 2017, o 15:13

Łał :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Cpt.Kyniev
Posty: 135
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jan Krzysztof - zagadka nr 3

Postautor: Cpt.Kyniev » 18 gru 2017, o 20:32

W piątym numerze Szczecinera z 2015 r. jest artykuł o pozostałych po dziś dzień rzeźbach z okresu 1933-45 na (i "w") budynkach użyteczności publicznej współczesnego Szczecina (artykuł popełniłem osobiście). Jak najbardziej jest to przedwojenne - popatrzcie chociażby na małego dobosza z HJ i stojące obok dziewczyny z BDM. Kto po wojnie wpadłby na taki pomysł? ;)

Wklejam fragment artykułu:
„Rolnicy, robotnicy, wojownicy, herosi...”
Pozostałości sztuki rzeźbiarskiej okresu nazizmu w budynkach użyteczności publicznej współczesnego Szczecina

"Kompleks powstawał w latach 1938-1940, początkowo jako dom starców, jednak bardzo szybko (już w roku 1940) opróżniono go z pensjonariuszy i przekazano na potrzeby koszar dla SS. Na dwóch ścianach (po prawej i lewej stronie od głównej bramy), tuż za murem odgradzającym zabudowania szpitala od ulicy Arkońskiej umieszczone są kolejne, w tym przypadku drewniane (również wklęsłe) reliefy (il. 5-11). Tym razem wyobrażono na nich nie wojowników lecz rolników, robotników i różne grupy zawodowe. Być może miały dowartościowywać pensjonariuszy zamieszkujących dom starców - przypominając im lata własnej aktywności zawodowej potwierdzać fakt, że Rzesza pamięta o ich zasługach? Na reliefach wyobrażone są postacie ogrodnika, marynarza i lotnika (il. 5), garncarza przy kolejnych etapach pracy (il. 6), cieślę, murarza i żaglownika (il. 7), rolnika z broną, siewcę i kosarza (il. 8), pracowników portowych (il. 9) oraz dwóch rybaków i kobietę ważącą złowione ryby (il. 10)."
---
Zapraszam:
www.popetersburgu.pl
www.facebook.com/popetersburgu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron