(artykuł) Nauczyciele historii regionu

Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 paź 2008, o 11:44

A może tak historia i kultura pomorza. Ogólnie nic albo prawie nic luzie nie wiedzą o loklnym "folklorze", strojach, muzyce, potrawach. Badziej znają chyba stroje kurpiowskie itp. Pewnie jest tego powodem odcięcie za jedynej wiadomo słusznej władzy od korzeni ale nie traktujmy tego z przedrostkiem "germańska" a pomorska kultura. I trzeba działać bo już obiło mi się że niektórzy chcieli by nawet już nową świecką tradycę tworzyć bo nie mamy byle tylko była stworzona przez "nas" a nie zaimportowana historycznie.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
mariusz_w
Posty: 61
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:37

Postautor: mariusz_w » 28 paź 2008, o 16:14

Aygon pisze:A może tak historia i kultura pomorza. Ogólnie nic albo prawie nic luzie nie wiedzą o loklnym "folklorze", strojach, muzyce, potrawach.
"W czyim interesie jest nauczanie historii regionu, który w XII wieku zerwał związki z Polską" - jak myślisz, sens czyich słów zawiera ten cytat?

Nie liczyłbym aby nauka współczesnej historii regionalnej w przypadku Szczecina (i ogólniej Pomorza Zachodniego) dotyczyła lat wcześniejszych niż 1945.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 paź 2008, o 17:00

Jak słysze takie cytaty do do ich tfurców mam ochotę powiedzieć że nie pochodze z żadnej Polski,Niemiec czy Bangladeszu tylko z Pomorza bo jeszce rozpiszą konkurs korespondencyjny na nowy strój regionalny (najlepiej z logiem sponsora"

Ps. Jestem takim lokalnym nacjonalistą co nie wyklucza tego że jestem też Polakiem co by ktoś chciał się do tego przyczepić.
Załączniki
bericht2.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości