(artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Miasto,

Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

(artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Miasto,

Postautor: Leks » 14 gru 2008, o 10:40

Makabra rzeczywiście. Kurde, że musieli nam ten Szczecin tak zniszczyć :/. Już chyba wolałbym żeby śródmieśćie całe rozwalili, ale żeby Stare Miasto czy Łasztownia przetrwała, no ale wiadomo o co chodzi. Jedyne co na pierwszym planie w tej przemianie się nie zmieniło to ta brukowana uliczka - zjazd z góry na dół. A potem dopiero w oddali jakieś zabudowania...
A czy np. ten Terrassen-Hotel to przetrwał wojnę i rozebrano go decyzjami Zaremby czy też został zrównany z ziemią?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Miasto,

Postautor: Busol » 14 gru 2008, o 10:41

Pierwszy raz patrząc na tę przemianę myslałem ze ajer się rąbnął i zrobił to z innego miejsca/kąta,,, potem okazało sie ze urzad celny se zgadza, ulica sie zgadza, wieza koscila na lasztowi sie zgadza...

Kurcze... komu to przeszkadzało :(
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: (artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Mia

Postautor: Bachinstitut » 14 gru 2008, o 10:43

Leks pisze:A czy np. ten Terrassen-Hotel to przetrwał wojnę i rozebrano go decyzjami Zaremby czy też został zrównany z ziemią?
Przetrwał. Był wypalony, ale to potężny budynek i konstrukcja zdaje się nie była poważnie naruszona.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Re: (artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Mia

Postautor: airkozak » 14 gru 2008, o 13:31

Busol pisze: Kurcze... komu to przeszkadzało :(
Pozostaje nam tylko gdybanie co by było gdyby nam tego nie zarembali:
Załączniki
wieza_muzeum_4_amp5m.jpg
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 14 gru 2008, o 14:03

nie draznij mnie :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Re: (artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Mia

Postautor: RychO » 14 gru 2008, o 14:43

Leks pisze:[....] Już chyba wolałbym żeby śródmieśćie całe rozwalili, ale żeby Stare Miasto czy Łasztownia przetrwała[...]
Ja też podziwiam, ale raczej nie chciałbym tam mieszkać :wink:
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 14 gru 2008, o 16:48

Mieszkania od frontu były full wypas, nieciekawie było raczej w oficynach. W normalnych warunkach do dzisiejszych czasów wszystko to by było generalnie wyramontowane z nową instalacją itp. jak to się widzi w wielu zachodnich miastach i pewnie nie tylko tam. To co się dzieje u nas w Śródmieściu nie można brać za przykład bo to patologia. Jakoś na starym mieście w Antwerpii czy Roterdamie szczury po ulicach nie biegają wielkie jak koty a wszystko to leży przecież nad wodą i do tego poprzecinane kanałami.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 14 gru 2008, o 17:15

W zasadzie masz rację, ale od 1945 do 1989? Nawet w "dzisiejszych czasach" daleko nam do Antwerpii czy Rotterdamu. Pisząc, miałem na myśli stan faktyczny = jak w miarę szybko można by było to, gdyby jeszcze było... do dzisiejszych mieszkalnycyh standardów dostosować ..., a nie nasze marzenia...
Awatar użytkownika
mariner
Posty: 50
Rejestracja: 20 lip 2008, o 08:58
Lokalizacja: Bogislavstraße / Bremer Str. / Mühlenstraße / Hirschberg im Riesengebirge / Greiffenberg / Ratzebuhr

(artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Miasto,

Postautor: mariner » 20 gru 2008, o 10:12

Piękny, po prostu piękny. Brak słów na określenie różnicy miedzy tym co było, a tym co jest.
Mimo, że nie mieszkam w Szczecinie już prawie 20 lat, choć bywam w nim dość często, uważam, że to najpiękniejsze miasto w Polsce. Nawet, mimo jego obecnego kształtu. Gdy spotykam ludzi z innych miast i mówię im to, to nawet jak są z Warsiawki, Krakówka, czy innego Wrocka, nie mają argumentów na to, by obalić twierdzenie, że Szczecin jest najpiękniejszym polskim miastem...
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Re: (artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Mia

Postautor: Leks » 20 gru 2008, o 11:47

mariner pisze:Piękny, po prostu piękny. Brak słów na określenie różnicy miedzy tym co było, a tym co jest.
Mimo, że nie mieszkam w Szczecinie już prawie 20 lat, choć bywam w nim dość często, uważam, że to najpiękniejsze miasto w Polsce. Nawet, mimo jego obecnego kształtu. Gdy spotykam ludzi z innych miast i mówię im to, to nawet jak są z Warsiawki, Krakówka, czy innego Wrocka, nie mają argumentów na to, by obalić twierdzenie, że Szczecin jest najpiękniejszym polskim miastem...
Hmmm generalnie to jest zawsze kwestia gustu. I zależy jeszcze co oceniamy. Pod względem utrzymania infrastruktury czy nowoczesnych technlogii - na ulicy to jest u nas bardzo kiepsko - dużo miejsc zaniedbanych, starych, porośniętych chaszczami. Poza tym ten bałagan architektoniczny. Dużo moglibyśmy z tego miasta wyczarować, ale nie ma w ogóle tego przedwojennego rozmachu, odwagi - to chyba trzeba przyznać. Przez długi jeszcze czas - chyba nie wybudujemy tu czegoś na miarę np. Wałów Chrobrego. Jeszcze jak się patrzy na czasy powojenne to widać jakąś tam odwagę np. Trasa Zamkowa ( już nie mówiąc, że jest nie tam gdzie powinna - pomińmy to ) - jakaś tam odważna inwestycja - potężne wiadukty, jakich mało w Polsce - nadały jakiś nowy klimat tamtemu miejscu. Teraz jedyne na co nas stać to banalne projekty obwodnic, remonty ulic jak najtańszym kosztem. Nowe budynki byle stawiać. Brak spójnej wizji - no teraz coś się zmienia, ale chyba tylko na papierze.
Mimo wszystko mi się wydaje, że nie jesteśmy, aż takim najpiękniejszym miastem w Polsce, ale kiedyś możemy być... uwierzmy w to. Np. gdy wyczarujemy coś z Łasztowni - nie wiem czy jakieś miasto, duże w Polsce ma tak dobre tereny, o takich walorach tak blisko centrum miasta i tak mało zagospodarowane.
To co z przed wojny nigdy do nas w 100% nie wróci :(. Takie widoki już tylko na zdjęciach... gdyby kiedyś wymyślili wehikuł czasu i byśmy mogli się przenieść :twisted: .
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: (artykuł) Widok z kopuły Muzeum Narodowego na Stare Mia

Postautor: Bachinstitut » 20 gru 2008, o 13:13

mariner pisze:uważam, że to najpiękniejsze miasto w Polsce. Nawet, mimo jego obecnego kształtu.
Dawno temu pewien śpw user też miał odwagę napisać, że Szczecin jest brzydki. Od razu święta skretyniała histeria zarzuciła mu celowość egzystencji na tym portalu, jego ignorancję i brak wiedzy o mieście. Sam się nawet wtedy głupawo żachnąłem.

Nie potrafię stwierdzić, czy istotnie Szczecin jest najpiękniejszym miastem w Polsce.
Dla mnie szczerze mówiąc, jest… koszmarnie zdewastowany i przez to brzydki. Ma ładne miejsca, był interesujący przed wojną. A fakt, że się tym miejscem interesuję wynika z tego, że tu mieszkam. I tylko tyle.
Prawdę mówiąc, to tylko kwestia gustów, więc raczej grzeje mnie opinia lokalnych dewotów.
I lokalnych dewotek. :lol:
I czy komuś tam skoczy ciśnienie, czy nie.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron