(artykuł) Remont Muzeum Techniki od kwietnia

Awatar użytkownika
Paulus
Posty: 87
Rejestracja: 30 lis 2004, o 20:30
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Remont Muzeum Techniki od kwietnia

Postautor: Paulus » 29 mar 2009, o 22:26

Mam nadzieję, że uda się, jak to powiedział Pan Dyrektor „utrzymać termin otwarcia”. Muzeum Techniki ma według mnie ogromną szansę stać się prawdziwą atrakcją naszego miasta i regionu, i to nie tylko dla entuzjastów starej komunikacji . Głównie dlatego, że jest nadal w fazie tworzenia, i można jeszcze uniknąć błędów, które w swej konsekwencji powodują, że raz odwiedzone muzeum z „nudną kolekcją” przestaje być dla większości interesujące. Jako miłośnikowi starej motoryzacji, marzy mi się, aby MT w pewnym stopniu spełniało także rolę, jaką w Berlinie pełni Meilenwerk, gdzie na powierzchni ponad 13 000 metrów kwadratowych starej zajezdni tramwajowej, stworzono centrum oldtimerwe. Można tam podziwić piękne zabytki motoryzacji , dla których ta hala jest po prostu miejscem parkingowym, są wystawione do sprzedaży bądź czekają na naprawę w znajdujących się wewnątrz wyspecjalizowanych warsztatach. Naprawdę polecam! Co prawda w naszych, warunkach nie grozi nam zapewne zastawienie całej zajezdni szczecińskimi oldtimerami, ale na pewno całkiem spora grupa właścicieli dałaby się namówić na prezentację swoich pojazdów kilka razy w roku (a mamy kilka perełek w mieście i okolicach). Drugim tematem, jest sprawa dalszego losu wydobytej kilka lat temu w okolicach Dziewoklicza wieży od „Pantery” ( dokładnie jest to identyczna wieżyczka jak od niemieckiego czołgu Pzkpfw V, ale była montowana na betonowych stanowiskach jako Pntherturm). Kilka lat temu mówiło się, że rekonstrukcja takiego stanowiska na terenie MT byłaby na pewno nie lada gratką dla miłośników oręża i fortyfikacji. W obecnej chwili, wieżyczka jest podobno po zabiegach rekonstrukcyjnych, ale przebywa gdzieś poza Szczecinem. To tyle jako Vox Populi. Mam ogromną nadzieję, że wszystko się uda, i że będziemy mieli w Szczecinie miejsce, dla którego warto będzie przyjechać nawet kilkaset kilometrów.
60 postów przez 7 lat ! Czyli jednak jakość, nie ilość ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron