(artykuł) Wybrane dzielnice Szczecina - historia prawdziwa

babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Postautor: babajack » 2 sie 2009, o 20:06

babajack pisze:Znany satyryk Artur Andrus , wymyślił kiedyś dla swojej znajomej, hasło promujące pracownię renowacji mebli. Był to cytat z nieopublikowanej dotychczas rozmowy Pabla Picassa z paryskim stolarzem: " Nie ma takich mebli na świecie, których nie można pomalować" , no i traf chciał , że znalazł ten nieszczęsny cytat w poważnej pracy naukowej w rozdziale "Meble malowane" :)
Przypomniałem sobie dalszą część tej historii, Artur Andrus , wymyślił też, inny "nieznany" cytat, pochodzący z rozmowy Goethego z niemieckim stolarzem: "Więcej fioletu na tą szafę", ale na całe szczęście , jego znajoma, nie opublikowała tego cytatu na swojej stronie internetowej 8)
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 3 sie 2009, o 00:22

Mam i czytałem to cudeńko. Odnośnie bystrości niektórych redaktorów już w starożytności wymyślono porzekadło:

Na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 3 sie 2009, o 09:35

Spadłam z krzesła :lol: :lol: :lol: .
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 3 sie 2009, o 09:54

:)
rayman
Posty: 178
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 10:29

Postautor: rayman » 3 sie 2009, o 10:30

Ale numer :D Rewelacja :lol:
Należy spodziewac się tego co najlepsze,zło przyjdzie samo...
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 3 sie 2009, o 20:45

To teraz pozostaje tylko czekać na nowe wydanie Mitologii w której pojawi się bóstwo Bac-Hu :roll:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 3 sie 2009, o 21:02

Sprawa została załatwiona, tak z autorką, jak i redaktorem naczelnym. W najbliższym magazynie ma być nowy tekst o Turzynie, gdzie nieszczęsny fragment primaaprilisowy zostanie sprostowany.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 7 sie 2009, o 09:49

W dzisiejszym kurierze jest wyjasnienie.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
niewdziosek
Posty: 817
Rejestracja: 6 gru 2005, o 15:14
Lokalizacja: Zachodni Kraniec

Postautor: niewdziosek » 7 sie 2009, o 10:03

Szacun.
Załączniki
DSC00036.JPG
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 7 sie 2009, o 12:15

Ja myslę, że cała sprawa jest mniej błaha niż się wydaje. Do tych podśmiechujek z dziennikarki, która dała się wpuscic w maliny, mam stosunek ambiwalentny. Z pewnością zajrzała na nasz portal przywiedziona sławą zgromadzonych tu zasobów, z których niemała przecież częśc może uchodzic za źródło poważnych informacji. To nobilitujące, ale i obligujące. Nie każdy przecież śledzi na codzień portalowe dyskusjie, może się więc "w sądzeniu poszkapic". Zresztą nie wszystko co umieszczone pod datą 1 kwietnia musi byc żarcikiem, czy tworem fantazji. Proponowałbym więc podejśc do zagadnienia ciut poważniej i utworzyc nową kategorię "opowieści błahej treści", tak, by nikt nie musiał narażac się na podobne sytuacje. Nie jest to przyjemne i może zniechęcac od składania u nas wizyt. Pomijając fakt, że pomieszanie prawdy z fikcją zbliży nas statusem do informacyjnego śmietnika, jakich w necie pełno. To takie moje trzy grosze.
Awatar użytkownika
niewdziosek
Posty: 817
Rejestracja: 6 gru 2005, o 15:14
Lokalizacja: Zachodni Kraniec

Postautor: niewdziosek » 7 sie 2009, o 13:36

Ale z drugiej strony od przedstawicielki czwartej władzy należy wymagać podstawowego zasobu wiedzy i dziennikarskiej dociekliwości nawet mimo notorycznego braku czasu i poganiającego naczelnego.
Uważam jednak, że w tym wypadku przyzwoicie wybrnęła z malin.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron