(artykuł) Zmiany nazw ulic w Szczecinie

MałyHaken
Posty: 29
Rejestracja: 9 lut 2009, o 20:31
Lokalizacja: Stettin,Harmsstrasse

(artykuł) Zmiany nazw ulic w Szczecinie

Postautor: MałyHaken » 28 maja 2009, o 15:36

''ale bohater Powstania Warszawskiego - Tadeusz, pseudonim "Zośka". ''
hmmm...ciekawe jak był bohaterem powstania warszawskiego, jeżeli zmarł w roku 1943?:D
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 maja 2009, o 15:46

No co, wcześniejsza dywersja to prawie jak powstanie ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 28 maja 2009, o 15:57

Z historią rzeczywiście ktoś tam jest nieco na bakier, ale decyzja mądra, bo patron najzacniejszy z zacnych.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 28 maja 2009, o 19:35

Co do Zawadzkiego to kedyś już wykrakałem: http://sedina.org/index.php?name=PNphpB ... ic&p=88549
A pragnąłbym też nadmienić że Olgierd Buczek był w swoim czasie piosenkarzem bardzo popularnym...
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 29 maja 2009, o 08:35

Ad. Obrońców Stalingradu:
Dwóch weteranów przeglada swoje ordery.
- A to za co?
- Za Wołgograd!
- A kto ci go wręczał?
- Sam Towarzysz Wołgow!!!
franusek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2009, o 21:17

(artykuł) Zmiany nazw ulic w Szczecinie

Postautor: franusek » 29 maja 2009, o 23:08

Fajnie. Skończyła się okupacja radziecka, przyszła polska. Czy Zośka jest w jakikolwiek sposób związany ze Szczecinem? Na pewno nie bardziej niż Alek. Ale może nasze miasto nie własnej historii? Dzisiaj tylko się mówi czy jest ono polskie czy niemieckie, szkoda że nikt nie chce zapytać czy może przypadkiem nie jest szczecińskie. Dzisiaj powinniśmy naprawiać przeszłość i budować naszą tożsamość lokalną, ale oczywiście i ogólnokrajową zarazem.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: (artykuł) Zmiany nazw ulic w Szczecinie

Postautor: mirekjot » 30 maja 2009, o 16:12

franusek pisze:Fajnie. Skończyła się okupacja radziecka, przyszła polska. Czy Zośka jest w jakikolwiek sposób związany ze Szczecinem? Na pewno nie bardziej niż Alek.
Człowieku, co Ty opowiadasz? Jaka okupacja? Wróciliśmy na prastare ziemie piastowskie. Jestem Polakiem, choc nie zawsze jestem z tego dumny, ale tu jestem u siebie i nikogo nie okupuję. Nie przeszkadza mi, dajmy na to, ani Mickiewicz, ani Chopin, ani Kościuszko, choc mają ze Szczecinem tyle samo wspólnego, co "Zośka".
franusek pisze:Ale może nasze miasto nie własnej historii? Dzisiaj tylko się mówi czy jest ono polskie czy niemieckie, szkoda że nikt nie chce zapytać czy może przypadkiem nie jest szczecińskie.
A jak Ci się podoba idea Wolnego Miasta? Bo Szczecin jest trochę takim miastem, znaczy - wolno się rozwija. :-)
franusek pisze:Dzisiaj powinniśmy naprawiać przeszłość i budować naszą tożsamość lokalną, ale oczywiście i ogólnokrajową zarazem.
To może jakiś pomysł? Chodzi mi o to, by "naprawianie przeszłości i budowanie naszej tożsamości lokalnej, ale oczywiście i ogólnokrajowej zarazem" nie pozostało pustym frazesem.
franusek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2009, o 21:17

Re: (artykuł) Zmiany nazw ulic w Szczecinie

Postautor: franusek » 2 cze 2009, o 17:12

mirekjot pisze:
franusek pisze:Fajnie. Skończyła się okupacja radziecka, przyszła polska. Czy Zośka jest w jakikolwiek sposób związany ze Szczecinem? Na pewno nie bardziej niż Alek.
Człowieku, co Ty opowiadasz? Jaka okupacja? Wróciliśmy na prastare ziemie piastowskie. Jestem Polakiem, choc nie zawsze jestem z tego dumny, ale tu jestem u siebie i nikogo nie okupuję. Nie przeszkadza mi, dajmy na to, ani Mickiewicz, ani Chopin, ani Kościuszko, choc mają ze Szczecinem tyle samo wspólnego, co "Zośka".
Prastare Piastowskie Ziemie to czerwona propaganda. Ja też jestem Polakiem i zawsze jestem z tego dumny. Mówię o okupacji w sensie kulturowym. Myślę iż na siłę chce się nam narzucić polskość (Mickiewiczów i Zośki), nie wierząc że tutaj też jest Polska, polska historia i polskość, co tworzy właśnie obraz o którym mówiłem.
Stwierdzam więc że tutaj jest Polska i nie trzeba jej już tworzyć poprzez przywożenie nam może nie Mickiewiczów, ale na przykład Zosiek, którzy bardziej pasują do Warszawy.
mirekjot pisze:
franusek pisze:Ale może nasze miasto nie własnej historii? Dzisiaj tylko się mówi czy jest ono polskie czy niemieckie, szkoda że nikt nie chce zapytać czy może przypadkiem nie jest szczecińskie.
A jak Ci się podoba idea Wolnego Miasta? Bo Szczecin jest trochę takim miastem, znaczy - wolno się rozwija. :-)
Tak jak napisałem wyżej chodzi mi o to iż w Polsce są Ślązacy i Górale. Ale nie wmawiajmy Góralom iż są Ślązakami, bo i bez tego wszyscy będą Polakami.
mirekjot pisze:
franusek pisze:Dzisiaj powinniśmy naprawiać przeszłość i budować naszą tożsamość lokalną, ale oczywiście i ogólnokrajową zarazem.
To może jakiś pomysł? Chodzi mi o to, by "naprawianie przeszłości i budowanie naszej tożsamości lokalnej, ale oczywiście i ogólnokrajowej zarazem" nie pozostało pustym frazesem.
Najwięcej leży tutaj w kwestii rządu, poprzez pokazywanie naszego miasta i regionu, w tym nazywaniu ulic. A u nas jak przyjedzie turysta to myślę że będzie chciał poczuć trochę tutejszy klimat.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości