(artykuł) Wieża Quistorpa będzie... szklana?

Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 24 cze 2009, o 00:17

W kontekście (zapuszczonej dosyć) zieleni w tle, ja tam jestem za tą szklaną, przestrzenną oazą. To naprawdę może być fajne :roll: .

Pomimo prymatu tego, co „dosyć minione”, zrozumiale obowiązującym na sedinie, nie przekreślałabym znaczenia architektonicznej jakości w zastosowaniu szkła.

Piotr-Stettin,maciozw - łaczę się z Wami w smutku niezrozumienia...;-)
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 24 cze 2009, o 09:38

Czy nie sądzicie że odbudowanie wieży w starym stylu było by kiczem chyba że znaleziono by wszystkie stare cegły ;) bo jeżeli nie to już widzę ten korpus z supermarketowych cegieł jak chociażby kościół na Bukowym albo nasze "stare miasto" z iście karaibskimi kolorami tynków. Z drugiej strony szkło też by było tandetą jeżeli zostanie wykonane na modłę np: tego łącznika między dwoma mrówkowcami na Placu Żołnierza. Zawsze odwołania do historii będą trochę kiczowate czy to w kształcie czy w materiałach albo w tym i w tym :roll:
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 24 cze 2009, o 16:05

I by było jak z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Taki turysta z Ameryki tam przyjedzie, dotknie ściany i pomyśli "tą ścianę dotykał Król Polski", a się może okazac, że raczej mógł ją dotykac Adolf!
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 cze 2009, o 17:04

Katedra z kretyńską strzykawką od lewatywy i ścianą jak Palast der Republik.
Filarchmonia - lodowiec z którego zaraz wyskoczy stado alienów.
Quistorpturm – latarnia morska.
Krautmarkt - nie-wia-do-mo-co.
Czy my nie możemy raz mieć coś normalnego?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 24 cze 2009, o 18:49

Chyba nie...
Zapomniałeś o pływającyh ogrodach...
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 24 cze 2009, o 20:30

Bachinstitut pisze: ścianą jak Palast der Republik
A byłam ostatnio, bardzo ładnie wygląda ;).
Załączniki
trawka.JPG
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 cze 2009, o 21:24

Też mi niedawno tego "zabrakło". :lol:
Wyobraź sobie, że niektóre Dederony popłakują z tego powodu.
I jak pięknie odpicowali Chamissoplatz. Aż kusi, by zabrać tam sedinerów i pokazać dbałość o architekturę XIX w.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 24 cze 2009, o 23:32

No właśnie. Mam wśród swoich znajomych kilkoro młodych berlińczyków i oni mówili mi, że odbiór społeczny planów odbudowy zamku Hohenzollernów nie jest jednoznacznie entuzjastyczny (oni sami też uważali, że to marnacja pieniędzy), a der Palast der Republik można by odświeżyć i wyrzucić zeń azbest i stare wyposażenie wnętrz.
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 25 cze 2009, o 15:37

A no można tak zrobic. Tylko niech na to wpadną ci, od których to zależy, albo chociaz niech słuchają takich rad.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 25 cze 2009, o 23:25

gozal pisze:No właśnie. Mam wśród swoich znajomych kilkoro młodych berlińczyków i oni mówili mi, że odbiór społeczny planów odbudowy zamku Hohenzollernów nie jest jednoznacznie entuzjastyczny (oni sami też uważali, że to marnacja pieniędzy), a der Palast der Republik można by odświeżyć i wyrzucić zeń azbest i stare wyposażenie wnętrz.
To całkiem jak z naszą Sediną. Więc ze strzępieniem jęzorów radziłbym młodym Berlińczykom poczekac, aż odbudują. Wtedy będzie to konstruktywne :lol:
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 25 cze 2009, o 23:27

Teraz języki strzępią, a potem szczęka m opadnie :lol:
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 26 cze 2009, o 16:00

Oj opadnie, i to jak!
dusio³ek
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2009, o 19:41

Postautor: dusio³ek » 21 lip 2009, o 19:42

ryvin pisze:Na kilometr pachnie tandeta. Juz lepiej decyzje, co dalej z ruinami, pozostawic przyszlym pokoleniom niz realizowac takie cos w tym miejscu. Jak widac na projekcie chca wyciac ze cwierc Lasku Arkonskiego na to brzydactwo. A pewnie i parking gdzies niedaleko trzeba by umiejscowic, zeby klienci nie za duzo musieli chodzic. Obowiazkowo wylozony tanim polbrukiem.
Dla mnie też tandetny wybór. Naprawdę nie mieli lepszego projektu? Przecież to powinna być ozdoba, a nie straszydło! :?
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 22 lip 2009, o 15:47

Moim skromnym zdaniem powinno byc tak, że jak coś się rekonstruuje lub buduje nowe mające nawiązywac do dawnej świetności istniejącego w przeszłości obiektu, powinno sie owzorowywac wiernie, albo w miarę wiernie odtwarzac, a nie stawiac coś, co nie przypomina tamtego. Przykłądem jest Podzamcze. Nie zostało odbudowane tak, jak wyglądało przed 1943 rokiem, ale tak jak wyglądało w latach swojej świetności, czyli o 200 - 300 lat wcześniej. No i nawiązuje do tego, czym było to miejsce w przeszłości. Uważam, że wieża Quistorpa powinna zostac zrekonstruowana, tak jak była, jeśli już ma byc odbudowywana.
Baresel
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2009, o 11:12

Re: (artykuł) Wieża Quistorpa będzie... szklana?

Postautor: Baresel » 22 lip 2009, o 16:07

Cudowne,
Autor świetnie ujął przyszły klimat tego miejsca. Ta lalunia w miniówie jest cudna. Brakuje kolesia w dresie i czarnej bejcy. ;0


Jezuuu, czemu nie można czegoś, co było dobre...... zwyczajnie ....... solidnie........ z klasą.............. po prostu .......... odbudować?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron