(artykuł) Naloty bombowe na Szczecin 1940 - 1945 - wykład w

Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

(artykuł) Naloty bombowe na Szczecin 1940 - 1945 - wykład w

Postautor: secessionlove » 7 wrz 2009, o 17:02

To ciekawe, bo wśród tych pilotów byli tez Polacy. Nikt nie przypuszczał wtedy, że Szczecin będzie polski. Z punktu widzenia dnia dzisiejszego wygląda to tak, że Polacy najpierw zbombardowali, a potem zasiedlili.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 7 wrz 2009, o 21:56

http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... tit&lid=10

AUdycja w tym temacie i o ile mnie pamiec nie myli w audycji archiwalna rozmowa z jednym z takich pilotó - nezyjącym juz p, Adamaszkiem
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 8 wrz 2009, o 13:05

Dodam, że wykład ten będzie inaugurującym cykl pięciu spotkań ze wspólnym mianownikiem Środy z historią Szczecina.
Więcej pod adresem: http://www.muzeum.szczecin.pl/images/pd ... ina709.pdf
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 8 wrz 2009, o 14:33

Tasza pisze:Dodam, że wykład ten będzie inaugurującym cykl pięciu spotkań ze wspólnym mianownikiem Środy z historią Szczecina.
Więcej pod adresem: http://www.muzeum.szczecin.pl/images/pd ... ina709.pdf
Zapowiada się całkiem ciekawie. :)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 8 wrz 2009, o 15:01

Oczywiście jótro przychodzę. Nawet nie zatrzymujcie mnie. Podobnie jak na wykład w sobotę o godz. 13. 00 w schronie pod Dworcem Gł. Zapraszam.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 8 wrz 2009, o 17:32

secessionlove pisze:Oczywiście jótro przychodzę. Nawet nie zatrzymujcie mnie. Podobnie jak na wykład w sobotę o godz. 13. 00 w schronie pod Dworcem Gł. Zapraszam.
A jaki wykład jest w schronie? Możesz zamieścić jakiś link informujący o tym?
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 8 wrz 2009, o 18:42

Linku nie podam. Wiem z zapowiedzi ustnych od tych przemiłych pań z Centrum Wynajmu. Na ich stronie wyczytałem o tym. Jak poszperam w internecie, to tu link wkleję. Nie wiem, czy jeszcze są zaproszenia.
Awatar użytkownika
ratownik202
Posty: 38
Rejestracja: 18 maja 2005, o 15:54
Lokalizacja: Szczecin,śródmieście
Kontakt:

Postautor: ratownik202 » 9 wrz 2009, o 20:38

a ja proponuje przyczytać książke pt. Kurs Bojowy Stettin ja wchłonełem jednym wieczorkiem i jest warta poświęcenia czasu polecam
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 9 wrz 2009, o 21:01

Przy założeniu, że to ta książka kupiona dziś po wykładzie można śmiało stwierdzić, że padł sedinowy rekord chłonełecia (czy czegoś tam) ;-).

Ozdrawiam (czy czegoś tam).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 10 wrz 2009, o 07:20

Byliśmy, widzieliśmy, kupiliśmy. :) Na razie obejrzałam tylko obrazki. ;) Ponad 100 jak zapewniali autorzy. Ciekawie opowiadali, starali się przekazać i zainteresować widownię kupnem książki, co na pewno im się udało, bo jeszcze całe stadko pobiegło do samochodu po dodatkowe egzemplarze.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 10 wrz 2009, o 15:28

Gdy się wymieniłem z panem doktorem mailemi, okazało się, że mnie skądś zna. Otóż kilka lat temu coś wysyłał na mój e mail. Zaciekawiło mnie, gdy opowiadał, że Niemcy w czasie wojny ukryli cały przemysł przed nalotami alianckimi gdzieś w góry, w lasy i pod ziemię, żeby ich nie można było znaleźc. I mi się przypomniała ta historia z fabryką łodzi podwodnych, tj. okrętów podwodnych nieopodal wiadukt na Wilczej, na drodze łączącej Wilczą i Willową/Lubeckiego. No i miłym zaskoczeniem dla autorów był tak liczny udział osób interesujących się historią Szczecina. Co i mnie cieszy. To co? Za tydzień znów się widzimy w Ratuszu? Tym razem ma byc wykład nt. życia kulturalnego w latach między wojennych. Ale najpierw będzie sobota i wykład w schronie o 13.00, o którym już wspominałem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron