(artykuł) Szczecin w filmie: Alicja

Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

(artykuł) Szczecin w filmie: Alicja

Postautor: Jezu » 29 wrz 2009, o 22:01

No nie da się ukryć, że można.

A w filmie o tym interesujący jest fragment od 5:40 do 7:40 gdzie widać magię kina.
Konwersujący panowie jadą samochodem i jak kamera pokazuje jednego z nich to samochód jedzie w lewo a jak drugiego to w prawo, co jest bez sensu, ale zapewnia zawsze ładne widoki za oknem.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: (artykuł) Szczecin w filmie: Alicja

Postautor: Schulz » 29 wrz 2009, o 22:52

Jezu pisze:...
Konwersujący panowie jadą samochodem i jak kamera pokazuje jednego z nich to samochód jedzie w lewo a jak drugiego to w prawo, co jest bez sensu, ale zapewnia zawsze ładne widoki za oknem...
Ciekawe, czy ktoś poza jazdą Wałami Chrobrego "w te i we te", rozpoznał pozostałe miejsca akcji. Dla mnie najciekawszy fragment, to ten z ulicy Wyszaka. Niestety pompy już nie ma (ulicy właściwie też), pokrył ją wjazd tzw. trasy zamkowej. Osobiście widziałem, jak nagrywali te sceny przy pompie. Oczywiście widoczne tam ruiny, to dekoracja. Poza tym ciekawe ujęcia ulicy Podgórnej...
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Alicja

Postautor: KlemensII » 30 wrz 2009, o 09:33

Nie chcę się chwalić,ale o "Rachunku sumienia" pisałem jeszcze w cyklu "Filmy kręcone w Szczecinie".Tam opisywałem zarówno ujęcia przy pompie wodnej , gdzie makieta przyklejona do ściany obecnej Kany udwała ruiny.Też widziałem osobiście, jak kręcili tę scenę.Opisałem też, jak Maklakiewicz woził Głąbika po Wałach Chrobrego , wte i wewte. Kilka ujęć zrobiono w budynku na rogu Wielkiej /Wyszyńskiego/ i uliczki prowadzącej do Podgórnej.Obecnie są tam jakieś firmy kurierskie.W filmie tym krótką rolę miał Andrzej Maj, potem przez wiele lat związany ze scenami Szczecina.Zagryziony zresztą przez środowisko patriotyczno-prawicowe.Ale jeszcze jedno w tym szarym komunistycznym kolorze było widoczne, była Stocznia /dla niewtajemniczonych to taka fabryka co buduje statki/ ,były inne firmy produkujące też towary na rynek.Obecnie tworząc film o Szczecinie ,można by pokazać jedynie Urząd Miejski i dziesiątki firm pośredniczących w nieruchomościach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron