(artykuł) Znika kolejny relikt minionej epoki

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Znika kolejny relikt minionej epoki

Postautor: Busol » 27 paź 2005, o 22:01

Jakby ktos nie wiedział o co chodzi :-)
Załączniki
PICT0004_small.jpg
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 27 paź 2005, o 23:38

Gdzie jest ten artykuł?
Czy przy komentarzach nie można umieścić odnośnika do artykułu?


No! Znalazłem.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 paź 2005, o 00:06

A odbuduja Konzerthaus :?:
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 paź 2005, o 00:08

Aygon pisze:A odbuduja Konzerthaus :?:
...spytał i się obudził.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Murdock

(artykuł) Znika kolejny relikt minionej epoki

Postautor: Murdock » 28 paź 2005, o 10:33

szkoda....zawsze patrzałem na tą dużą reklamę. Pamiętam jeszcze czasy na przełomie lat 80 i 90, kiedy nie było jeszcze wybudowanego tego nowego budynku na rogu obok Księgarni Zamkowej i siedziby Kuriera i sklepu Ruch'u, to tam stała samotna budka z lodami, ale za to jakimi! :) Albo jak na bramie portowej i nie tylko stały budki z tymi kolorowymi napojami (zapomniałem jak to fachowo się nazywa:) z takimi 2 naczyniami i można było się napić :) to był oldsk00l :) a teraz coraz mniej pozostaje takich rzeczy i miejsc w Szczecinie, które by przypominały o minionej epoce...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 paź 2005, o 10:40

Fachowo to się nazywa saturator :wink:.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 28 paź 2005, o 10:59

Czy Relikt? Czy miniona Epoka?
To był genialny pomysł. Turysta zamiast przyglądać się pomuremu z wyglądu przypominającemu treści warowno obronne, z punktu miał zaoferowaną propozycję obejżenia innych ciekawszych miejsc. Poza tym szarość została ubarwiona. Włodarze uwcześni mimo skromności budżetowych wyłożyli trochę kasy na estetyzację i zewnetrzny wizerunek miasta. Teraz w "niemijającej" epoce nawet na sedinie reklamują się (prawie, że w warunkach konspiracyjnych) w starej dekoratorni wolontariusze i chcą debatować nad estetyzacją miasta! Oglądałem i stare jeszcze nie wyremontowane budynki Berlina. I co? Też zamalowywują na różnorakie sposoby blizny wojmy! Zobaczmy ul. K. Kolumba. Jeszcze przed centrum Edukacyjnym, komunistyczne zakłady przetwórstwa owocowego im. Botwiny (działacza komunistycznego. Nie mylić z botwiną). Do dzisiaj nawet wapnem nie pomalowamo np. na biało! I Co?
Relikt? Epoka? To jest w naszych głowach! Quistorp
Murdock

Postautor: Murdock » 28 paź 2005, o 16:46

Torney dzięki za upewnienie się, nie byłem pewien właśnie czy to Saturator więc nie pisalem, a co do głownego tematu to może warto by było stworzyć taką galerię "ubarwionego" miasta z poprzedniej epoki? Z tego co pamiętam jest wiele jeszcze takich miejsc w Szczecinie chociażby na rondzie w Zdrojach, można by było stworzyć galerię z opisami np. ile lat takie dzieło istnieje, kiedy zniknęło etc.

Osobiście uważam że te dzieła są o wiele ciekawsze niż nudne reklamy bo ileż do diabła można oglądać tą obrzydliwą wielką czerwoną łapę ? ;-)
Sernic
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2005, o 11:23

Postautor: Sernic » 28 paź 2005, o 18:40

Witajcie. Mi szkoda tej mapki ze ściany Komendy Wojewódzkiej. Może była brzydka i zniszczona- nie zaprzeczam. Może nieaktualna- prawda. Jednak miała niewątpliwy urok. Moim zdaniem powinno się ją lekko odrestaurować z tymi starymi napisami i ewentualnie dopisać po polsku, angielsku i niemiecku, że to zabytkowy rysunek i podać aktualne namiary na Informację Turystyczną. Szkoda tego. A pamiętacie malunek z zaprzyjaźnionymi miastami na ścianie gdzie jest obecny Pentagon (plac Sprzymierzonych) ? Też był wyjątkowy. Ja niestety rzadko bywam w Szczecinie, ale może ktoś zrobić zdjęcie?
Sernic
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2005, o 11:23

Postautor: Sernic » 28 paź 2005, o 18:43

Aha, znalazłem zdjęcie, dzięki. Jak coś zrobię, to podeślę.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 28 paź 2005, o 22:24

Ja pamiętam ścianę - pionowe, podłużne flagi chyba z godłami, przyjaźń miast: Polska-Szczecin, NRD-Rostock,Czechosłowacja-Pilzno(nie dam nic uciąć), Bułgaria-?, ZSRR-? i dalej nie pamiętam.Może ktoś uzupełni?
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 28 paź 2005, o 23:35

Lazi pisze:Ja pamiętam ścianę - pionowe, podłużne flagi chyba z godłami, przyjaźń miast: Polska-Szczecin, NRD-Rostock,Czechosłowacja-Pilzno(nie dam nic uciąć), Bułgaria-?, ZSRR-? i dalej nie pamiętam.Może ktoś uzupełni?
Ja tylko dodam, że napis dokładnie brzmiał: Współpraca miast:
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 29 paź 2005, o 01:15

Bułgaria - Burgas.
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 29 paź 2005, o 01:16

Pilzno i barwy czechosłowackie.
Greg
Posty: 78
Rejestracja: 22 paź 2004, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo, Stausee

Postautor: Greg » 29 paź 2005, o 15:58

Współpraca miast: Burgas, Pilzno, Riga, Rostock, Szczecin. Trzy z tych miast zmieniły przynależność państwową a wszystkie systemową. Dziś chyba z żadnym z nich Szczecin już nie współpracuje (a w każdym razie nie na ówczesnych zasadach :wink: )

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron