(artykuł) Logo sedina.pl

Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

(artykuł) Logo sedina.pl

Postautor: Darkman1948 » 10 sty 2006, o 22:02

No ladne to logo :) Jestem pelen uznania dla tworcy. Teraz czekamy az pojawi sie na stronie w widocznym miejscu.
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

(artykuł) Logo sedina.pl

Postautor: quistorp » 10 sty 2006, o 23:15

Jaka szkoda, ze nie załapałem się na moment prezentacji propozycji i dokonania optymalnego WYBORU. Jestem przekonaniy, że było kilka propozycji. Zostało mi tylko PODZIWAIAĆ. Czynię to niniejszym.
Choć nie mogę powstrzymać sie co do wyrażenia swoich sugestywnych uwag.
Sedina i jej wizerunek trafiono w dziesiątkę. Mamy do czynienia z przekazem płaskim. Dominuje element światłocienia. Wybór ujęcia "an face". Trafiony.
w każdym przekazie skrótowym jakim jest kontrast na pierwszy plan musi uderzać przesłanie treści. Działanie na podswiadomość. Duża szczegółowość fałd na żaglu i odzieży zostaje wyparta krzyżowym zorientowaniem, samej pionowej dominującej figury z poziomo ułozonym żaglem. I dobrze.
Zaczyna się problem z zagmatwaniem symbolicznym i plastycznym na dolnej części.
Kotwica. Symbol nadzieji. Trafiona i prosta w odbiorze.
Figura hermesa boga kupców i złodzieji. Zaczyna gmatwać przekaz.
Dziobnica stewy dziobowej ma symbolizować łódz, okręt symbol udamych połowów. też zaciemnia odbiór.
Upraszczałbym o te dwa ostanie. Można zapytać czemu nie potraktowano życzliwiej pozostałych figur. Zaczną sie schody.
Takie logo potem bądzie żyło swoim życiem. Będzie przetwarzane na tysiące sposobów i technik. Malarskie , grawerskie, wklęsłe i wypukłe, przeżroczyste...itp, itd. Zaczną się problemy. Jeśli ktoś może się jeszcze wypowiedzieć chętnie wysłucham.
Z życzliwoscią , pełen nadzieji, z pozdrowieniami sedinowskimi . Quistorp
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 11 sty 2006, o 01:42

Za pięć lat nikt nie będzie pisał co i jak zostało zrobione źle. Znam co najmniej 30 źle zrobionych logosów, które przeszły do histori. Ręcze wszystkim Niedowiarkom, ze jeżeli logo sie "oklepie" ( to takie brzydkie określenie), to nikt nie będzie chciał zmienić nawet tego dziobu statku
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 11 sty 2006, o 04:17

Za mile słowo dziękuję :)

Jeżeli chodzi o treść zawartą w logo, to chciałem przedstawić w prosty sposób bryłę Manzelbrunnen tak, aby możliwe było wydrukowanie tego na koszulkach, kubkach itp. Ja również uważam, że u podstawy pomnika jest trochę duży za przeproszeniem burdelik, dlatego pozwoliłem sobie go w tej części nieco uprościć. Dlatego właśnie w logo widzimy fragment pomnika, a nie całość. Właściwym symbolem według mnie jest tu pomnik Manzelbrunnen, a nie poszczególne jego elementy. Myślę, że logo w tej formie jednoznacznie wskazuje, o który pomnik chodzi.

A jak więcej osób będzie miało podobne jak quistorp spostrzeżenia, to wyrzucimy Hermesa za burtę :D
kalmar
Posty: 51
Rejestracja: 22 lis 2005, o 16:29

(artykuł) Logo sedina.pl

Postautor: kalmar » 11 sty 2006, o 18:03

Projekt podoba mi się - jest dobry graficznie, a jednocześnie praktyczny (wydruki).
Czy "uporządkować" dolną część rysunku ?
Argumenty za wyrzuceniem Hermesa "za burtę":
- mało widoczny, a jednocześnie burzy czystość obrazu
- słabo rozpoznawalny dla osób nie znających pomnika
- nazwa portalu wymienia tylko Sedinę
Moim zdaniem wystarczyłaby sama Sedina, kotwica i ewentualnie dziób łodzi dla graficznego wzmocnienia podstawy na której stoi boginka.
Ale generalnie - gratulacje dla autora, dobra robota!!!
kalmar
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Re: (artykuł) Logo sedina.pl

Postautor: Bartosz » 11 sty 2006, o 18:48

kalmar pisze:słabo rozpoznawalny dla osób nie znających pomnika
Może kogoś to skłoni do dowiedzenia się czegoś więcej o samym pomniku?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: (artykuł) Logo sedina.pl

Postautor: Iwonka » 11 sty 2006, o 20:28

kalmar pisze:Argumenty za wyrzuceniem Hermesa "za burtę":
- mało widoczny, a jednocześnie burzy czystość obrazu
- słabo rozpoznawalny dla osób nie znających pomnika
- nazwa portalu wymienia tylko Sedinę
Moim zdaniem wystarczyłaby sama Sedina,
Logo portalu nawiązuje do kształtu pomnika, a jak mnie pamięć nie myli 8) , to Hermes był jego częścią. Nieznajomość prawa szkodzi, historii też. :?
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 11 sty 2006, o 20:48

Nie problem w znajomości historii. Idąc tym tropem myślenia to i smoki należałoby umieścić. Problem z praktycznymi technikami przetwarzania tego wizerunku. Tylko tym się kierowałem w argumentacji. Ten znak musi zarabiać na siebie!. Logo nie może być pięknym i poprawnym dla samego siebie. Quistorp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sty 2006, o 23:03

quistorp pisze:Nie problem w znajomości historii. Idąc tym tropem myślenia to i smoki należałoby umieścić. Problem z praktycznymi technikami przetwarzania tego wizerunku. Tylko tym się kierowałem w argumentacji. Ten znak musi zarabiać na siebie!. Logo nie może być pięknym i poprawnym dla samego siebie. Quistorp
Nie musi zarabiac.,.. musi byc. Bylo tak wiele próbb w ciagu 1,5 rokui i zadne mi sie nie podobaly. TOjest nareszcie takie jak chcialem bo

1. Sedina
2. Proste (dwa kolory) - i technicznie latwe do przetwarzania
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 12 sty 2006, o 12:14

Piękna nie kwestionuje. Sedina jest "Śliczniutka".
stoje dalej na tym, że....[2. Proste (dwa kolory) - i technicznie latwe do przetwarzania].... to trochę jest bardziej skomplikowane. bo...
-kolorów ...tysiące...
-musi być łatwe w wersji wklesło- wypukłej. Np. wytłoczenia na
okładkach kalendarzy.
-może być grawerowane, trawione, odlewane, wykrawane, tłoczone,
galwanizowame, kute... itp. itd.
Piekno jest w prostocie.
Piękne mamy. Upraszczać do granic mozliwości. Wiadomo, gdzieś trzeba się zatrzymać. Ale po to mamy portal Sediny
Z przyjacielskimi pozdro..nara..siemajcie . Quistorp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 sty 2006, o 17:52

No dobra Quistorp.
Szkoada czasu bo moze rzeczywiscie masz racje. Zatem zaproponuj i wrzuc na FORUM jak wg ciebie wyglada prosta sedina
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 12 sty 2006, o 20:32

Teraz decyzja należy do autora. Konsultacja? Była!
Cała czapka zbiera się do kupki, gasi światło, i ciaganie zapałek. Wszystkich za... i wszystkich ...przeciw.
Wszyscy jako Sedinowicze liczmy na optymalny rozsądek.
Quistorp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 sty 2006, o 21:29

quistorp pisze:Teraz decyzja należy do autora. Konsultacja? Była!
Cała czapka zbiera się do kupki, gasi światło, i ciaganie zapałek. Wszystkich za... i wszystkich ...przeciw.
Wszyscy jako Sedinowicze liczmy na optymalny rozsądek.
Quistorp
Quistorp ale o co Ci chodzi ?
Agata
Posty: 332
Rejestracja: 8 paź 2004, o 10:54

Postautor: Agata » 12 sty 2006, o 21:34

Ja wiem!
Quistorp wyraził swoje zdanie, że logo jest nie tak do końca czytelne.
Zaproponował uproszczenie obrazka, przykładowo poprzez "wysadzenie" Hermesa z łódki.
To była taka propozycja.

Rozumiem, ze sprawa Logo jest zakończona, i żadne zmiany nie wchodza w grę, tak?
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 13 sty 2006, o 00:03

Dokładnie TAK !!!
Chodziło tylko o prostotę. O nic więcej!
Quistorp

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

cron